Saurer ITMA ASIA + CITME 2016 Fuarında

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Saurer ile ITMA ASIA + CITME 2016’de Tekstil Değer Zinciri Boyunca Bir Yürüyüşe Çıkın

Saurer Group tekstil değer zinciri boyunca sektörün partneridir. Grubun iş birimleri ITMA ASIA + CITME fuarında bu yıl hammaddeden çoklu/kaplanmış ipliğe ve terbiyeye kadar elyaf prosesi teknolojilerini sunmaktan gurur duyuyor.  Tekstil Yürüyüşü boyunca Saurer Group’un kapasitesi ve bağlantıları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve kendinizi Saurer’in uzmanlığına bırakabilirsiniz.

Tek bir kaynaktan kapsamlı mükemmellik

Üçlü katma değeri temsil eden E³ (Enerji, Ekonomik ve Ergonomik) etiketi, tüm yeniliklerin müşterilerin temel taleplerine dayalı olmasını garanti ediyor. Saurer Group, serpiştirilmiş bir taşıma sistemi ile fitilden ring eğirmeye ve bobine (sarıma) kadar tam otomasyon sunan dünyada tek tam kapsamlı tedarikçidir. Saurer büküm uygulamalarında lider, iplik proses bilişenlerinde standartları belirleyen, en hızlı mekikli nakış makinaları olan ve open-end iplik teknolojisin kökten değiştiren bir markadır. ITMA ASIA + CITME 2016’ya gelin ve Saurer’le bir yürüyüşe çıkın.

Schlafhorst and Zinser

Zinser- Daha karlı bir geleceğe giden yol

Zinser, ITMA ASIA 2016’da personelsiz, proses odaklı ve yüksek verimli üretim için gelecek odaklı stratejilerini sunacak. Tekstil makinaları üreticisi, Autoflow otomasyon çözümü ile, Zinser 72 ve 71 sistemlerinin yanı sıra ZinserSpeed 5A fitil makinasıyla, müşterileri için daha karlı bir geleceğe giden yolu açıyor. Yeni ZinserSpeed 5A %20 daha az enerji tüketiyor. 2016 iğli Zinser 72 ring ve kompakt iplikçilik için en uzun ve en ekonomik platformdur ve yenilikçi emiş teknolojisi ile %60 daha az enerji tüketir. Zinser 71 ve Zinser 72 için Impact FX kendi kendini temizleyen kompakt ünite ise personel ağırlıklı temizlik süreçlerini ortadan kaldırıyor. Zinser ayrıca, Zinser 71 ve Z2’nin Autoflox sistemlerine nasıl esnekçe entegre edilebildiğini gösterecek. Zinser, daha fazla büyümeyi ve otomatik bir proses zincirinden daha fazla yatırım dönüşünü mümkün kılıyor.

Autoconer 6: Bobin verimliliğinde ve tekstil değer yaratımında kriter

Zinser ve Schlafhorst’un eğirme ve bobin süreçlerinde tekstil teknolojik değer yaratımını tamamlamak için Autoconer 6, yapbozun son parçasıdır. Akıllı sensör teknolojisi sayesinde, mükemmel tedarik ve tekil optimize prosesler için en iyi şekilde donatıldı. LaunchControl, SmartCycle, SmartJet ve Speedster FX gibi yenilikler, önceki modellere göre verimliliği %12 arttırıyor. Yeni Eco-Drum-Drive sistemi, SmartCycle ve akıllı vakum kontrol sistemi ‘Power on Demond’  enerji tüketimini Autoconer 6 üzerinde %20’ye kadar azaltıyor.

Schlafhorst’dan rotor iplik makinaları: Geleceğin üretim platformları

Tekil eğirme üniteleri teknolojisiyle yeni Autocoro 9 enerji tüketiminde, üretkenlikte, ekonomik verimlilikte, kolay çalıştırma ve kalite bakımlarından, tam otomatik makine segmentinde yeni rekorlar kırdı. Autocoro 9 tekstil proses zincirinde optimize tekstil değer yaratımında güçlü bir sürücüdür. %25 daha düşük enerji tüketimi, %19 eğirme maliyeti azalımı, 180,000rpm kanıtlanmış rotor hızı, 300m/dak. çekme hızı ve %60 daha düşük bakım harcamaları üstün performans özelliklerinden sadece bazılarıdır. Yarı-otomatik BD ürün serisi kendi liginde, Autocoro kalitesinde 320mm çapa kadar son derece ekonomik bobinler üretiyor. %10’a kadar daha az enerji tüketimi, bütün makine boyunca 230m/dak gibi son derece hızlı çekme hızları ve geliştirilmiş kullanım alanı, yarı otomatik segmentte eğirme maliyetini azaltıyor ve iplikhanenin karlılığını arttırıyor.

Plant Operation Center (POC) – Daha fazla verimlilik için büyük veri

İplik tesisleri verimliliklerini arttırmak için Saurer Schlafhorst ve Zinser’den Plant Operation Center (POC- İşletme Operasyon Merkezi) ile birlikte kendi üretim ve kalite datalarını kullanıyor. Örneğin, Off-Standart Analiz sistemi ile, mükemmel müdahale zamanlaması sayesinde bakım dönemlerini optimize edebiliyorlar, verimlilik ve iplik kalitesinde artışı yakalıyorlar.

Allma Volkmann

Üçlü katma değer ile Allma ve Volkmann  ITMA ASIA 2016’da

Dünyanın önde gelen büküm ve kablolama makineleri üreticisi olarak Allma ve Volkmann şu segmentlerdeki yenilikçi ürünlerini v e çözümlerini sunacak; kesikli elyaflı iplikler, halı iplikleri, tire cord (kord bezi), endüstriyel iplikler ve cam filament iplikler.

CompactTwister yeni standartları belirliyor

CompactTwister ile firma kesikli elyaf iplikleri için, üçlü katma değeri temsil eden E3 etiketini almaya hak kazanmış, yüksek performanslı büküm makinasını sunuyor. Koordineli iğ kombinasyonları ile eko tahrik konsepti ve eko iğ teknolojisiyle, %40’a varan enerji tasarrufu elde edilebiliyor. Sistematik entegre HD, enerji tasarrufunda ve sonraki işlemlerin verimliliği için optimize besleme ağırlıklarında yeni standartları destekliyor. 120m/dak gibi yüksek sevk hızı sayesinde CompactTwister’in verimliliği %30 daha fazladır. Daha düşük enerji, yer ve bakım maliyetleri sonucunda işletme maliyetleri azalmıştır.

CableCorder CC4 – E3 teknolojisiyle büküm ve tasarruf

Saurer E3 etiketi almaya hak kazanmış olan CableCorderCC4 kablo büküm makinesi ileriye dönük teknolojisi ile, tire cord (kord bezi) kablolama işleminde %50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Enerji genel kablolama sürecinde bugüne kadar en önemli maliyet faktörünü temsil ettiği için, bu ürün kord üreticileri için devrimci üretim maliyet tasarrufu sözü veriyor. Yüksek ekonomik verimlilik ayrıca %50’ye varan iplik kopuşundaki azalma, gelişmiş kalite ve yüksek makine verimliliği ile daha da artar.

2 katlı lastik kordu üretimine makinenin yenilikçi bir geliştirme ise, tek aşamalı bir süreç olarak da 3 katlı lastik şerit üretimi için bir seçenek oluşturuyor.

Saurer Embroidery

Saurer Embroidery yeniliklerini Şanghay’daki ITMA ASIA’da sunacak. Saurer Embroidery nakış üretim sistemlerinde dünya pazar lideridir. Burada birçok nesiller boyunca kazanılan zenginlik geleceğin tekstili için güncel bilgilerle birleştirildi.

Epoca 7 – Yenilikçi nakış sistemi

Yüksek performanslı yeni bir seviyede verimlilik

%5’e kadar enerji tasarrufuna ek olarak, müşteriler verimlilikte %20’lik artıştan yararlanabiliyor. Epoca 7, 700rpm’ye kadar hıza ulaşabiliyor ve böylece önceki nesile göre bu %18 daha hızlıdır. Üretim hızındaki artışın yanı sıra, ek fonksiyonlar optimize edildi ve %20’ye varan genel bir performans artışı elde etmek için geliştirildi.

Tüm piyasa gereksinimleri için nakış kalitesi ve teknolojisi

Yenilikçi çözümler, benzersiz ayarlama seçenekleri ve bir düğmeye dokunarak en kaliteli üretime yol açıyor. Bu, tekil iplik kılavuz aktivasyonu, yeni geliştirilen iplik besleme ve hassas iplik işlemeli düz iplik yolu gibi iğne tarafındaki yeni teknolojilerle garanti altına alınmıştır. Yeni elektronik iplik görüntüleme daha hızlı ve daha hassas bir şekilde iplik kopmalarını algılar. Yeni hassas iplik kesme ise yüksek kaliteli nakışın sorunsuz üretimini sağlar.

HeadLine System – Benzersiz Uygulama Çözümleri

Yeni geliştirilmiş Headline System ITMA ASIA fuarında ilk kez gösterilecek.  Bu kordonlar, kurdeleler ve çeşitli pullar için farklı elektronik destekli uygulamalar ile güçlendirilmiş komple bir sistemdir. HeadLine System en üst üretim hızlarında bile hassasiyet yeteneği ile etkileyicidir. Ayrıca, operatöre hızlı ve kolay değişim ve her uygulama başlığını tek tek yerleştirme imkanı tanır. Ergonomik kaldırma sistemi, nakış alanının optimal görünümünü ve tüm nakış yüksekliğine engelsiz erişimi sağlar.

Komponentler

Saurer Components iş birimi ITMA ASIA + CITME 2016 fuarında kesikli ve yapay elyaflar için iyi düşünülmüş çözümlerini sunacak.

Accotex® AccoSmart sandviç manşonlar tamamen yeni bir teknoloji platformuna dayanıyor. Daha yumuşak bir iç tabaka ve daha sert bir dış tabaka olmak üzere, ihtiyaca göre özel olarak hazırlanmış iki elastomer katmanlarda geliştirmeler bulunuyor. Manşon ömrü boyunca daha geliştirilmiş ve istikrarlı iplik kalitesi sonucu için geleneksel yumuşak manşonla karşılaştırıldığında daha büyük bir temas alanı vardır. Accosmart manşonu daha az bakım, daha az makine arızası ve düşük maliyetle uzun ömür sağlıyor.

Texparts® PK2600 Serisi kompakt eğirme için hazır

Texparts PK 2630 SE ve  PK 2630 SHE taşıyıcıları (weighting arms), tanınmış tedarikçilerden iki kompakt sistemi ile sonradan eklenebilir olmak üzere tasarlandı. Ön rulo yükü optimal ayarlanabiliyor ve kesici ve kesici/sıkıştırıcı rulo yükünden tamamen bağımsızdır, kesme/sıkıştırma ile ön üst rulo arasında karışım olmaz. Texparts kompakt sistemleri hiçbir lepleme rezervi kaybı olmadan standart taşıyıcıları kullanıyor. Hemen hemen bütün makine tiplerine uyacak şekilde tasarlanan ve kendini kanıtlamış PK 2600 serisi ile dünya çapındaki iplikçiler gelişmiş iplik kalitesi özelliklerinden yararlanabilir.

Daytex® Shrinkage Belts (çekme kemeri) 50 yılı aşkın süredir tüm farklı çekme uygulamalarında en kaliteli üretim için tasarlandı. Ağır yük altında çatlama direnci, üstün ısı ve kimyasal direnç, tüm kumaş tipleri için üstün uzun ömür Daytex® Shrinkage Belts’in temel özellikleridir. Benzersiz homojen kemer yapısı tüm ürün ömrü boyunca sabit çekme sonucu sağlar ve bir ‘Curved Edge’ (Eğimli Kenar) kenar çatlama riskini en aza indirir ve kemer performansını daha fazla geliştirir. Daytex sabit ürün kalitesi için, özenle seçilmiş plantasyonlardan %100 saf birinci sınıf doğal kauçuk kullanıyor.

Fibrevison® Fraytec FV2 kırık elyaf görüntüleme,  hatalı boyutu seçme yazılımı ile yükseltilmiş tetikleme optiklerine sahiptir. Kırık filament hataları 3mm, 4,5mm ve 5mm hata boyutu seçenekleri ile iplikten ölçülür. Diğer özellikler arasındı geliştirilmiş gürültü bağışıklığı ve konnektörler, denye varyasyonları için merkezi optik ve birbirine geçme ölçümü bulunuyor. Fraycam 2 ve FV2 ile entegre olarak 12 taneye kadar uç bükücü kapasitesine sahip.

Yeni yüksek hızlı rulman Separator Rollar Temco® VR50300-00-HS, hava taşıyan ayırıcı silindirlerin yerine tasarlandı ve böylece yüksek basınçlı havadan tasarruf ediyor. Hibrid teknolojideki entegre yataklar başlangıç torkunu azaltıyor ve çalışma sırasındaki sürtünme torku ise düşük sürtünmeyle tanınan hava  yataklı ayrıştırıcı silindirlerden bile daha düşüktür. Yüksek hız için geliştirilen VR50300-HS, geniş bir çeşitlilikteki iplik proseslerinde ve Hotbox’da maksimum 190oC iplik ısısı ve maksimum 5,500m/dak iplik hızında kullanılabiliyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

SASA 330 milyon dolarlık yeni elyaf yatırımına başladı

Türkiye’nin önde gelen elyaf üreticilerinden Adana merkezli SASA Polyester, Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) ve elyaf yatırımlarına devam ediyor. 2019...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied