Ana Sayfa » Eğirme » Saurer Yeni Kontrol Merkezi ‘Senses’ ile ITMA ASIA’da

Saurer Yeni Kontrol Merkezi ‘Senses’ ile ITMA ASIA’da

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Saurer Yeni Kontrol Merkezi ‘Senses’ ile ITMA ASIA’da
Saurer Yeni Kontrol Merkezi ‘Senses’ ile ITMA ASIA’da

İplik teknolojilerinin küresel gücü Saurer, ITMA ASIA CITME fuarında yeni kontrol merkezi ‘senses’ ile tekstil profesyonellerini şaşırtmaya hazırlanıyor.

Tekstil makineleri üreticisi Saurer, Çin’deki bu en büyük tekstil makineleri fuarı ITMA ASIA CITME 2018’de yeni ‘senses’  (duyular) kontrol merkezini sunacak.

 

Senses; daha büyük karlar için dijital duyular

‘senses’, tekstil şirketlerine katma değerli tekstil zinciri için dijital duyular sunan yenilikçi bir kontrol ve analiz aracıdır. Yenilikçi Big Data (Büyük Veri) sistemi, tüm tekstil üretim sürecinin üretimi, kalite ve makine verilerini toplar, kümeleştirir ve analiz eder. Bu değerli veriler, tesis alanındaki operatörlerin yanı sıra, sezgisel bir web arayüzü ve standartlaştırılmış ERP arabirim aracılığıyla, tesis ve şirket yönetimi için, hareket halindeyken bile her yerden kullanılabilir.

Saurer Intelligent Enterprise Solutions departmanı (SIES) Sorumlu Ürün Müdürü Michael Nikolic şunları söyledi; “Duyusuz yaşam yoktur. Beş duyumuz dünyaya açılan kapımızdır. Yolumuzu bulmamıza yardım ediyorlar. Bize hem büyük resmi hem de en küçük detayları açığa çıkarıyorlar. Onları hayati kaynakları bulmak için kullanıyoruz. Tehlikenin tehdit ettiği veya eşsiz bir fırsat ortaya çıktığında, anında tepki vermemizi sağlarlar. Duyularımız olmadan kaybolurduk. Aynı şey şirketler için de geçerlidir. Doğru bilgi olmadan rekabet güçlerini kaybederler.”

‘senses’ bir tekstil şirketinin hammadde, zaman, personel, enerji ve sermayeyi verimli ve karlı bir şekilde kullanması için gereken dijital duyulardır. ‘senses’ ile operatörler, tesis ve şirket yönetimi, yeni verimlilik potansiyeli ve sinerji etkilerini keşfedecekler. Kendi performansı hakkında doğru bilgilere sahip olan herkes avantajlı ortaklıklar kurabilir ve pazarla başarılı bir şekilde iletişim kurabilir. ‘sense’ planlanabilir bir başarı dünyasına açılan kapı olarak tanımlanıyor.

Modüler patentsiz ve genişletilebilir

Saurer’in yeni yazılımı patentli değildir. Sadece Saurer tekstil makinelerinin üretim ve kalite verilerini değerlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda diğer üreticilerden gelen makineleri de yenilikçi bilgi ve kontrol sistemine entegre ediyor.

“senses” her büyüklükteki şirket için uygundur. Yazılımın modüler bir yapısı vardır, böylece müşteriler sadece ihtiyaç duydukları modülleri düşük maliyetle rezerve edebilirler. Uygun bir yazılım mağazası, yazılım yönetimini çocuk oyununa dönüştürür; yeni modüler, bir fare tıklamasıyla rezerve edilebilir veya iptal edilebilir.

Michael Nikolic; “’senses’ sınır tanımaz. Çünkü modüler tasarımı sayesinde sistem yeni fonksiyonlarla genişletilebilir. Giderek artan akıllı algoritmaların yardımıyla, her yeni sürümle analiz ve büyük veri fonksiyonlarını genişletebilir ve geliştirebiliriz. Tekstil endüstrisi ile birlikte ‘senses’i geliştiriyoruz” dedi.

Temel sistem ve ‘senses’in ilk modülleri 2019’un ilk çeyreğinden itibaren pazara sunulacak. Bir sonraki yıl boyunca, Saurer daha sonra ‘senses’ yazılım mağazasından daha fazla modülü yayınlayacak.

Saurer’in Satış Geliri 2018’in ilk yarısında %14 Arttı

Firmada Finans Genel Müdürü olan Jenny Lu; “Saurer’in yeni kurumsal stratejisinin tanımlanmasının yapıldığı ve son derece başarılı olan 2017’nin ardından grup örgütsel konsolidasyon aşamasına giriyor ve büyüme oranları yavaşlıyor” dedi.

Bir önceki mali yılda görülen istisnai büyümeye dayanarak, yukarı yönle çıkışımız devam ediyor. Satış gelirleri %14 artarak 4,627 milyon RMB’ye (Çin Yuanı) yükseldi ve grup karı %12,2 ile 564 milyon RMB (+%23,8) vergi öncesi kar elde etti. Güçlü finansal sonuç yeni stratejimizi yansıtıyor. Bizi, kilit pazarlarda güçlü sonuçlar elde etmeye devam eden, müşteri odaklı, yenilikçi bir çözüm sağlayıcı olarak konumlandırıyor.

Örneğin, Çin %55 oranında mükemmel bir büyüme gösterdi. Xinjiang Eyaleti, Urumçi’deki yeni üretim tesisi, yüksek talebi karşılamaya yardımcı olan ilk 10 iplik makinesini tedarik etti. Grup ayrıca bu bölgede bir orijinal parça deposu da açtı. One Belt’in bir parçası olarak Çin’i bitişik ülkelere bağlayan koridorda yer alan bu bölgede stratejik olarak konumlanan One Road girişimi, sadece yakın çevrede değil, komşu pazarlarda da müşterilere hizmet etmemizi sağlıyor.”

Tekstil Eğirme Haberleri

Truetzschler CL-X ön temizleyici ile yüksek üretim hızı, düşük enerji tüketimi

Alman tekstil makineleri üreticisi Truetzschler, CL-X ön temizleyicinin sunduğu yeni avantajlar ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Tekstil üreticilerinin düşük enerji tüketimine yönelik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied