17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Sektör istedi, FESPA Eurasia eylüle çekildi

FuarlarSektör istedi, FESPA Eurasia eylüle çekildi

- Haber Sponsoru -

Tüm yıl heyecanla beklenen Avrasya Bölgesi’nin önde gelen geniş format baskı ve endüstriyel reklam fuarı FESPA Eurasia, baskı sektöründen gelen talep üzerine bu yıl ilk kez Eylül ayında kapılarını açacak. 11-14 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) ‘Dönüşümü Hızlandırın’ sloganıyla 11. kez sektör profesyonellerini ağırlamaya hazırlanan fuar; endüstriyel reklam, tekstil, serigrafi ve promosyon baskı ürünlerinden, LED’lere, 3D ürünlerden geniş format baskı ve araç kaplamaya kadar en yeni teknolojileri bir araya getirecek. Bu yıldan itibaren FESPA Eurasia fuarlarının eylül ayında düzenleneceği ve bu yılki fuarın Çarşamba-Cumartesi günleri arasında sektöre ev sahipliği yapacağı belirtildi.

23-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 2023 edisyonunda 500’den fazla markaya ev sahipliği yapan fuar, 78 ülkeden uluslararası sektör profesyonelini kendine çekmeyi başarmış ve yılı 11 binin üzerinde tekil ziyaretçi sayısıyla tarihi bir rekora ulaşarak tamamlamıştı. Yerli üreticilerin yeni pazarlara açılma fırsatı bulduğu ve çok sayıda iş birliğine ev sahipliği yapan fuar, sektöre 1.1 Milyar Euro’luk ticaret hacmi sağlayacak. 

Sektör yeni pazarları yılın en hareketli döneminde FESPA Eurasia’da keşfedecek Görsel Kaynak: FESPA Eurasia

Sektör yeni pazarları yılın en hareketli döneminde FESPA Eurasia’da keşfedecek

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) ve global baskı federasyonu FESPA iş birliğiyle düzenlenen fuarın sektörü destekleyeceğini belirten ARED Başkanı Şahin Acar şu açıklamada bulundu: “Geçen yılı rekor ziyaretçi sayısıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl da bölgedeki farklı ülkelerden ziyaretçileri İstanbul’da ağırlayarak sektöre öncülük edeceğiz. Endüstriyel baskı ve reklamcılık sektörünün talebiyle artık FESPA Eurasia kasım veya aralık ayı yerine eylül ayında düzenlenecek. Yılın en hareketli dönemi olan son çeyreğinde katılımcılar yeni pazarlar keşfederek ihracat bağlantıları yapma fırsatı bulacaklar.”

FESPA Eurasia, endüstriyel reklam ve baskı sektörünün her yıl gelişimine katkı sağlayarak, toplam 9 milyar dolarlık büyüklüğe sahip olan sektörü ileri taşıyor. Fuar, sadece Türkiye’den değil, Avrasya Bölgesi’nden uluslararası ziyaretçilerin yatırım planlarını belirleyen bir etkinlik olarak kabul ediliyor. Geniş format baskıdan serigrafiye, tekstil baskısından araç kaplamaya kadar her türlü ürün ve hizmet, FESPA Eurasia kapsamında ziyaretçilere sunuluyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler