20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Sektör Techtextil 2024’te Itema dokuma çözümlerini keşfedecek

DokumaSektör Techtextil 2024'te Itema dokuma çözümlerini keşfedecek

- Dokuma Haber Sponsoru -

Dokuma makineleri, yedek parçalar ve entegre hizmetler de dahil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden Itema, 23-26 Nisan’da Frankfurt’ta düzenlenecek Techtextil 2024’te teknik kumaş dokumaya yönelik geniş ürün portföyünü sergileyecek. Fuar, tüm Itematech dokuma çözümlerini keşfetmek ve uzmanlarla her türlü dokuma ihtiyacı konusunda fikir alışverişinde bulunabilmek için kaçırılmayacak bir fırsat sunacak. Salon 12’deki Stand D24’te Itematech temsilcileri, ziyaretçilere tüm Itematech dokuma serisini ve teknik kumaş dokumadaki en son gelişmeleri detaylı olarak tanıtacak.

Teknik tekstil endüstrisinin kendine özgü gereksinimlerinin bilincinde olan Itematech, bu karmaşık kumaşların kolay ama verimli bir şekilde üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmış kapsamlı bir dokuma çözümleri yelpazesi sunmak amacıyla 2019 yılında kuruldu. Itematech, Tek Pozitif Rapierli, Negatif ve Pozitif Rapierli, Airjet ve Projektilli dokuma makineleri de dahil olmak üzere teknik kumaş üretimi için çeşitli dokuma makinesi portföyü sunabilen bir partner arayan dokumacılar için ideal bir seçenek sağlıyor.

UniRap: Itematech tek pozitif rapierli dokuma makinesi

Pozitif tek rapierli atkı transferi sayesinde atkı değişiminin olmaması, Itematech UniRap’in karbon bant ve elyaftan fiberglas, aramid elyafı, çelik ve kurşun kaplı ipliklere kadar en geniş yelpazedeki yüksek mukavemetli iplikler gibi çeşitli iplikleri dokumasını sağlar. Açık bir platform olarak tasarlanan Itematech UniRap, özellikle teknik tekstil dokumacılığı için geliştirilmiş ikili bir versiyonla pazara ulaşıyor: UniRap | P Atkı Atma Sistemi, karbon bantların ve bant şeklindeki ipliklerin 30 mm’ye kadar burulma olmadan etkili bir şekilde yerleştirilmesini sağlarken, UniRap | G Atkı Atma Sistemi, en geniş yelpazedeki teknik iplikleri dokumak için idealdir. İki versiyonu daha da ilginç kılan şey, iki atkı transferini kolay ve hızlı bir şekilde değiştirme olanağıdır, böylece dokumacılara tek bir cihazda iki atkı ekleme teknolojisi sağlanır.

6200 mm’ye kadar dokuma genişliklerine olanak tanıyan Hercules, dokumacıların tekstil ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen modüler bir yapıya sahip Görsel Kaynak: Itema
6200 mm’ye kadar dokuma genişliklerine olanak tanıyan Hercules, dokumacıların tekstil ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen modüler bir yapıya sahip Görsel Kaynak: Itema

Hercules: Itematech negatif ve pozitif rapierli dokuma makinesi

Hercules’ün güçlendirilmiş makine yapısı, tekstil dokuma esnekliğiyle birleştiğinde, dokumacılara son derece yüksek yoğunluktan en ince kumaşlara kadar en zorlu teknik tekstilleri üretmek için ideal dokuma teknolojisini sunuyor. Hercules, pozitiften negatif rapierlere kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yapma olanağı sağlayan benzersiz atkı transfer sistemi sayesinde olağanüstü tekstil esnekliği sağlıyor, böylece, tekli veya çoklu atkı ekleme konfigürasyonlarında, 20’den 48.000 dtex’e kadar en geniş atkı ipliği numara aralığını işlerken üstün tekstil verimliliği sağlıyor. 6200 mm’ye kadar dokuma genişliklerine olanak tanıyan Hercules, dokumacıların tekstil ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen modüler bir yapıya sahip. Hatta temel makine yapısı güçlendirilmiş ve 5,5 tona kadar (tarak genişliğine bağlı olarak) vuruş kuvvetine ulaşabilen farklı cihazlarla donatılabiliyor. Hercules tekstil ürün yelpazesi, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, tarımsal tekstilleri, orta ve ağır kaplama kumaşlarını, orta ve ağır konveyör bantlarını, orta ve ağır filtre kumaşlarını, cam elyaf, jeotekstil, ağır kanvas, geogrid ve düz halıyı içeriyor.

P7300HP V8: Itematech projektil dokuma makinesi

Teknik kumaşlar, atkıyı yakalayan ve hiçbir değişim olmadan doğrudan taşıyarak benzersiz verimlilik sağlayan, projektil tarafından tahrik edilen tekli atıma dayalı, güvenilir ve çok yönlü atkı atma sistemi sayesinde P7300HP’nin uzmanlık alanını oluşturuyor. P7300HP, en geniş kumaşları (6 metreden fazla) ve tarım tekstilleri, jeo-tekstiller ve birincil halı sırtı kumaşları gibi yüksek özel malzemeleri dokumak isteyenler için değişmez ve rakipsiz bir standardı temsil etmeye devam ediyor.

P7300HP, en geniş kumaşları ve tarım tekstilleri, jeo-tekstiller ve birincil halı sırtı kumaşları gibi yüksek özel malzemeleri dokumak isteyenler için değişmez ve rakipsiz bir standardı temsil etmeye devam ediyor   Görsel Kaynak: Itema
P7300HP, en geniş kumaşları ve tarım tekstilleri, jeo-tekstiller ve birincil halı sırtı kumaşları gibi yüksek özel malzemeleri dokumak isteyenler için değişmez ve rakipsiz bir standardı temsil etmeye devam ediyor Görsel Kaynak: Itema

R9500EVO: Itematech rapierli dokuma makinesi

Itema R9500EVO, Itema’nın en çok satan ürünü R9500’ün en son versiyonu olarak yer alıyor. Kaplama, para-aramid, cam elyaf, civatalama bezi, otomotiv kumaşları, ışık filtre kumaşları ve diğerlerinin yanı sıra her uygulama için özel cihazlar da dahil olmak üzere teknik uygulamalar için özelleştirilmiş özel versiyonların sürekli piyasaya sürülmesi, en ince monofilament iplikler, yüksek mukavemetli multifilament iplikler ve çoklu atkı yerleştirme kumaşları dahil olmak üzere, tüm teknik tekstil çeşitlerinin üretimi için R9500EVO’yu ideal bir makine haline getiriyor.

Itema iSAVER®tech ile donatılabilen R9500EVO, kumaşın sol tarafındaki telef kenarını ortadan kaldırarak, böylece ham madde ve kaynak israfını önemli ölçüde azaltarak maliyetin düşmesine ve sürdürülebilir dokumaya katkıda bulunuyor. Çok çeşitli teknik iplikleri dokumak için mevcut olan iSAVER®tech, tüm R9500 serisi makine modellerine yükseltme kiti olarak da sonradan takılabiliyor.

A9500EVO: Itematech airjet dokuma makinesi

Çok yüksek yoğunluklu kumaşların dokunması söz konusu olduğunda airjet A9500EVO, en zorlu dokuma ihtiyaçlarına cevap verirken mükemmel sonuçlar elde etmek için spesifik cihazlarla özelleştirilebilir. Özellikle, İkincil Halı Sırtı için Itema Airjet A9500 iLENO yakın zamanda piyasaya sürüldü ve teknik dokumacılar arasında hızla popülerlik kazandı. Bu özel airjet makine aslında dokumacıların üretkenliğini ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak amacıyla İkincil Halı Sırtı kumaşlarını başarılı ve etkili bir şekilde dokumak için Itema tarafından tasarlandı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler