Sensient ShanghaiTex 2019’da Sürdürülebilir Mürekkep Teknolojilerine Odaklanıyor

Sensient su bazlı dijital süblimasyon mürekkebi ElvaJet® Coral’ı Çin’de ilk kez ShanghaiTex 2019 fuarında sergileyerek, ürünün çevresel ve performans avantajlarını gösterecek.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Sensient ShanghaiTex 2019'da Sürdürülebilir Mürekkep Teknolojilerine Odaklanıyor
Sensient ShanghaiTex 2019’da Sürdürülebilir Mürekkep Teknolojilerine Odaklanıyor

Yenilikçi dijital inkjet teknolojisinin güvenilir partneri Sensient Imaging Technologies, 25-28 Kasım tarihleri arasında ShanghaiTex 2019 fuarı boyunca W1A20 numaralı standında, dijital mürekkep portföyünü tanıtacak ve tekstil endüstrisi için daha güvenli, daha sürdürülebilir çözümler sunma taahhüdünü gösterecek.

Ziyaretçiler, Çin’de ilk kez sergilenecek olan Sensient’in tekstiller için su bazlı dijital süblimasyon mürekkebi ElvaJet® Coral’ın çevresel ve performans avantajlarını keşfedebilecekler.

Sensient ElvaJet® Coral ile yüksek kalite, düşük çevresel etki

Çin’deki tekstil endüstrisi, üretim sürecindeki su, atık ve enerji miktarını azaltma baskısı altındayken, üreticilerin ve markaların çevresel ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olan çözümlere yönelik artan bir talep var.

Su ve atıkları azaltmak için tasarlanan ElvaJet® Coral, kalite ve renkten ödün vermeyen sürdürülebilir bir çözüm oluşturuyor. Mürekkep, polyester kumaşlara direkt baskı için özel olarak geliştirildi, bu da transfer kağıdından ve artık mürekkepten kaynaklanan atıkları önemli ölçüde azaltıyor. Testler, mürekkebin CO2 emisyonlarını % 90’a kadar ve genel enerji kullanımını% 60’a kadar azaltabildiğini gösterdi.  ElvaJet® Coral ayrıca diğer mürekkeplere göre çok daha az su gerektirir; geleneksel direkt dispers baskı için gereken 50 litreye kıyasla sadece 1 litre.

Sensient’in benzersiz dispersiyon teknolojisi, bu mürekkebin geliştirilmesi sırasında renk, netlik, stabilite ve performansta iyileştirmeler sağlamak için kullanıldı. ElvaJet Coral, ıslandığında lekelenme riskini ortadan kaldırmak için renksiz malzemeler içerecek şekilde formüle edilmiştir. Mürekkep ayrıca, uzun üretim sürelerinde mükemmel bir stabilite, minimum bakım ve bir saatten fazla açık kalma süresi göstererek üretim sürecini hızlandırmaya ve aksama süresini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Global partner, yerel destek

Sensient ayrıca, Xennia® Amethyst gibi reaktif, asit ve süblimasyon mürekkepleri içeren daha geniş dijital inkjet çözümleri portföyünü fuarda sergileyecek. Çok çeşitli yüzeylere baskı yapmak için ideal olan su bazlı, reaktif boya mürekkebi Xennia® Amethyst, yüksek hacimli endüstriyel yazıcılarda zorlu üretim ortamlarında kullanım için optimize edilmiştir.

Çin’deki müşteriler, Sensient’in, bölgedeki müşteriler için hızlı ve kolay ürüne ulaşım ve teknik destek sunan; yerel olarak stoklanmış mürekkebinden faydalanarak, dinamik tekstil pazarına hızlı bir şekilde yanıt verebilirler.

Güvenilir bir dijital inkjet partneri

Sensient Imaging Technologies Genel Müdürü Jérôme Jeanneret; “Renk kimyası ve yüksek kaliteli; çevreye duyarlı dijital inkjet çözümlerin sunumu konusundaki uzmanlığımızla; Çin tekstil endüstrisi, markalarının bütünlüğünü koruyan renkleri sağlamak; ve sonuçta işlerine değer katmak için Sensient’e güvenebilir” dedi.

ElvaJet® Coral’ın  çevresel faydalarını Çin’deki fuarda ilk kez sergilemekten heyecan duyduklarını dile getiren Jeanneret, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çin’de istikrarlı bir büyüme görmeye devam ettikçe; ShanghaiTex’in dijital inkjet teknolojimizin yararlarını ve nasıl kullandığımızı göstermek; ve ödün vermeden sürdürülebilir renkler sunmak için mükemmel bir platform olduğunu görüyoruz”.

Yardımcı Materyaller

Pandemi Lupamat Kompresör’ü durduramadı

Basınçlı hava çözümleriyle kompresör sektörünün önde gelen üreticilerinden Lupamat Kompresör, kurumsal yapısının verdiği güçle Covid-19 pandemisi karşısında hızlı ve...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied