Ana Sayfa » Örme » SHIMA SEIKI, Yeni i-Vanize Opsiyonunu Sundu

SHIMA SEIKI, Yeni i-Vanize Opsiyonunu Sundu

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Japonya Wakayama merkezli, önde gelen bilgisayarlı düz örgü makineleri üreticisi SHIMA SEIKI, bilgisayarlı örme makinelerinin seçilmiş modellerinde yeni bir i-Vanize (i-Plating) seçeneği’ni piyasaya sürdü.

SHIMA SEIKI, Yeni i-Vanize Opsiyonunu Sundu
SHIMA SEIKI, Yeni i-Vanize Opsiyonunu Sundu

Bu seçenek, yalnızca SVR093SP ve SVR123SP modellerine fabrikada takılarak sunuluyor. Her iki makinede yeni örme-dokuma hibrit kumaşlar sağlayan inlay (iplik yatırma) desenleri üretmek için özel ilmek bastırıcı plaka (loop presser) yer alıyor.

SHIMA SEIKI, Yeni i-Vanize Opsiyonunu Sundu

Geleneksel kaplama tekniklerinden farklı olarak, alternatif ipliklerin düz jarse ilmeğinde jakar benzeri modeller üreterek, kumaşın her iki yüzeyinde belirli bir desen veya tasarımda görünmesini sağlayan ters vanize olarak adlandırılan yeteneği sunuyor.

Bu yetenek aynı proses içinde ve daha yüksek verimlilik için tekil iğnelere sunarak bir adım ileriye taşınıyor.

Ayrıca, SVR093SP ve SVR123SP’de inlay (iplik yatırma) yeteneğini birleştirerek, tamamen farklı desen tasarımı için, yepyeni bir desen dünyası ortaya çıkıyor.

Tekstil Örme Haberleri

Ekoten örme kumaşta hataların önüne Smartex çözümüyle geçti

Türkiye’nin en büyük kumaş üreticilerinden Ekoten Fabrics, yuvarlak örgü makinesindeki hatalı üretimi %0’a yakın bir orana azaltan Smartex V1...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied