Sign İstanbul 2019 Alıcılar için Yeni Bir Program Başlatıyor

Sign İstanbul 2019 Alıcılar
Sign İstanbul 2019 Alıcılar için Yeni Bir Program Başlatıyor

Baskı ve reklam endüstrisinin önde gelen fuarlarından Sign İstanbul 2019 bu yıl Hosted Buyer programı ile katılımcı ve alıcıları farklı bir konseptte buluşturarak, daha fazla katma değer yaratmayı hedefliyor.

Tarsus Turkey tarafından bu yıl 21.’si düzenlenecek olan Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, 19-22 Eylül tarihlerinde kapılarını açıyor. Ticaret Bakanlığı’nın da desteklediği ve segmentinde Avrasya’nın en büyük sektör buluşmalarından birisi olan fuara, çoğunluğu doğrudan alıcı pozisyonundaki 22 bin 500 profesyonelin ziyareti bekleniyor.

Fuar şirketinin katılımcı ve satın almacı buluşmalarına getirdiği yeniliği Hosted Buyer programı, SIGN İstanbul 2019 için farklı bir konsept ile hayata geçirilecek. Uygulama ile dijital baskı ve endüstriyel reklam sektörünün Anadolu genelindeki büyük alıcıları özel olarak İstanbul’a davet edilerek, doğrudan firmaların kendi standlarında katılımcılarla buluşması sağlanacak.

Sign İstanbul 2019: Hosted Buyer programı tüm Anadolu’yu kapsayacak

Geçtiğimiz yıl özellikle yurt dışından gelen alıcıların sayısındaki artışla dikkat çeken SIGN İstanbul’da yeni hedef; fuara daha fazla alıcı/ziyaretçi çekerek,  endüstriyel reklam ve dijital baskı sektöründeki yerli üreticilerin ihracat potansiyelini geliştirmek; onlara yurt içi ve yurt dışında yeni satış kanalları açmak olarak duyuruldu. Ayrıca, çok sayıda ithalatçı katılımcıya da ev sahipliği yapan SIGN İstanbul; bu firmaları da Anadolu’nun dört bir tarafından gelen profesyonel ziyaretçiyle yine çatısı altında buluşturacak. Tarsus Turkey, bu hedef doğrultusunda diğer tüm fuarlarına uyarlayacağı Hosted Buyer programını; daha da genişleterek Anadolu’daki büyük alıcıları da bu programın içerisinde dahil edecek.

Sektör, 2023’e kadarki seçimsiz istikrar döneminden umutlu!

Fuar şirketinden yapılan açıklamada; 31 Mart yerel seçimleriyle birlikte 2023 yılına kadar geçecek dört yıllık seçimsiz istikrar dönemi; ve gerçekleştirilmesi hedeflenen ekonomik reformların da olumlu etkisiyle; endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörü geleceğe umutla baktığı belirtildi. Katılımcıları ve ziyaretçileri için yeni ticaret fırsatları sunan SIGN İstanbul fuarının; piyasaların yeniden önemli derecede hareketlenmesinin beklendiği bu dönemde; çoğunluğu doğrudan alıcı pozisyonundaki yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçisiyle; sektörüne çok daha fazla katma değer yaratacağı savunuldu.

Eylül ayında Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek SIGN İstanbul 2019’da, Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, Led & Led Ekran, Endüstriyel Baskı, 3D Baskı ve Promosyon ana başlıkları altında en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler sergilenecek. Sunduğu çeşitlilikle fark yaratan ve sektöründe yalnızca Türkiye’de değil; Avrasya bölgesinde yılın en önemli fuar organizasyonlarının başında gösterilen SIGN İstanbul’a bu yıl 30 ülkeden 350 firma katılacak.

Geçen yıl gerçekleştirilen SIGN İstanbul 2018 fuarına 27 ülkeden 300’ün üzerinde firma katılmış; ve fuarı 2.825’i yurt dışından olmak üzere toplam 21 bin 731 profesyonel ziyaret etmişti.