SPGPrints Etiket Baskısı İçin Yeniliklerini Tanıttı

SPGPrints etiket endüstrisine dönük baskı çözümlerini Labelexpo Europe 2019’da sektöre sundu. Yeni RSI® III şablon entegrasyon modülü ile baskı süreci daha ekonomik ve kolay hale geliyor.

Anasayfa Baskı SPGPrints Etiket Baskısı İçin Yeniliklerini Tanıttı

SPGPrints Etiket Baskısı İçin Yeniliklerini Tanıttı
SPGPrints Etiket Baskısı İçin Yeniliklerini Tanıttı

SPGPrints etiket ve ambalaj uygulamalarına dönük serigrafi (şablon baskı) iş akışındaki her adım için çözümlerini 24-27 Eylül tarihleri arasında Brüksel Expo’da organize edilen Labelexpo Europe fuarında Stant 4C60’da sundu. Stantta yeni RSI® III şablon entegrasyon ünitesi öne çıktı. Ünite, etiketsiz görünüm uygulamaları, yaratıcı spot ve vernikler, metalik efektler için en yüksek opaklığa sahip beyaz mürekkepleri ve çarpıcı marka tasarımları için zengin ve opak renkleri eklemek için özellikle uygundur. Kabartılmış yazılar ve Braille (250 mikrona kadar) dahil olmak üzere dokunsal efektler tek bir kesintisiz işlemde hızla uygulanabiliyor.

Yeni modül güvenlik, zaman tasarrufu ve arttırılmış verimlilik için ergonomik iyileştirmeler sunuyor. Uzun ömürlü yeni bir web temizleme raklesi (sıyırıcı) mürekkep sıçramasını, kesinti sonrası webden veya yavaş rotasyon modunda çalışırken otomatik olarak giderir. Bu ise, silindirlerde ve kullanılabilir baskıda kirlenmeyi en aza indirirken baskı malzemesinin tamamen kurumasını sağlar.

Yeni bir ekran, operatörün net ve doğru okumalar alması için gereken hareket miktarını azaltarak, gelişmiş görüntüleme açıları sunar. RSI III, 245 mm ila 660 mm (10 inç ila 26 inç) genişliklerde bulunuyor ve hemen hemen tüm hat içi flekso, ofset, tipo veya gravür etiket baskı makinelerine entegre oluyor.

SPGPrints etiket baskısı için yeniliklerini tanıttı: RotaMesh® ve RotaPlate® şablonları sergilendi

Ayrıca, SPGPrints stantta firmanın uzun ömürlü, nikel, yeniden imajlanabilir RotaMesh® şablonu ve yeniden kullanılabilir RotaPlate® şablonuna ait numuneler yer aldı. SPGPrints’in şablonları, maksimum kaplamadan yarı tonlu çoğaltmaya, ince çizgilere ve yazılara; çok ince detaylar ve süslemelere kadar geniş bir yelpazedeki gereksinimler için kullanılabiliyor. Patentli altıgen petek yapı ve sağlam elektroform gövde yüksek hızlı üretim için stabilite ve güç sağlarken, maliyet ve zaman tasarrufu için çoklu kullanımı mümkün kılıyor.

RotaPlate şablonlarının otomatik olarak geliştirilmesi ve kurutulması için Dev & Dry bir adımda sistemi de gösterildi. Dev & Dry, döngü başına 25 dakikaya kadar tasarruf sağlayarak yüksek verimli ortamlarda değerli bir araç haline geliyor. 1m2 gibi küçük bir ayak izi olan ünite; bir su filtreleme ve geri dönüşüm sistemi içeriyor ve ne boşaltma ne de kurutma gerektirmiyor.

Yüksek çözünürlüklü imaj oluşturmada gravür çözümleri

SPGPrints’in yüksek çözünürlüklü imaj oluşturma sistemleri de fuarda tanıtıldı. RotaLEN lazer gravürü, temiz ve net imaj elde etmek için ince malzemeyi işlemek için CO2 lazerleri kullanıyor ve; RotaMesh ve RotaPlate şablonlarıyla tek adımda tamamen dijital bir işlemde kullanılabilir. VariLEX CtP pozlama sistemleri, rotaPlate şablonlarında ve flekso plakalarında, tipo ve kuru ofset plakalarında; etiket baskı makinalarına yüksek derece çok yönlülük sunan iki aşamalı bir proseste imaj oluşturmak için kullanılabilir.

SPG’nin etiket baskı & endüstriyel uygulamalar Ticari Müdürü Hank Guitjens şunları söyledi; “Baskının giderek daha kritik hale gelmesiyle birlikte, proses güvenilirliği ve tekrarlanabilirliği daha da önem kazanıyor. RSI III, Dev & Dry gibi ürünlerle uygun maliyetli otomasyon ve SPGPrints’in kurduğu yüksek çözünürlüklü imaj oluşturma cihazları, etiket dönüştürücülerine bugünün zorlu pazarı için en iyi araçları sunuyor.”

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied