Ana Sayfa » Eğirme » SSM Sarım Makinelerinin Avantajlarını Keşfedin

SSM Sarım Makinelerinin Avantajlarını Keşfedin

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

SSM Sarım Makinelerinin Avantajlarını Keşfedin
SSM Sarım Makinelerinin Avantajlarını Keşfedin

SSM Schärer Schweiter Mettler AG, ITMA ASIA’da en son sarım uygulamalarını gösterecek. Fuar 15-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Şanghay Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. SSM fuarda 1. Salon D01 numaralı stantta ilgilenen ziyaretçilerini ağırlayacak.

İsviçre merkezli SSM Schärer Schweiter Mettler AG, elektronik iplik aktarma (travers) sisteminin mucididir. Köklü tecrübeye dayanarak, SSM en ekonomik ve esnek iplik üretimi için uygun bir çözüm sunabiliyor.

Yeni tamburlu sarım makinesinin dünya prömiyeri

2016’da XENO platformunun ve 2017’de X-Serisi’nin başarılı bir şekilde tanıtılmasının ardından SSM, bu platformlardaki uygulama yelpazesini genişletti. Yeni tamburlu sarım makinesinde iğ başına düşen güç tüketimini her zamankinden daha da azdır (parametre ayarlarına bağlı olarak 35 watt’a kadar). Küçük alan ve entegre kontrol panosu, alan kullanımını en üst düzeye çıkarıyor. Yeni geliştirilmiş ve tek kontrollü motor sayesinde, dokuma, çözgülü örme ve yuvarlak örme işlemlerinde kullanılan konilerin enerji verimli bir şekilde geri sarılması için ideal bir makinedir. CWX-W olarak adlandırılan yeni tamburlu sarı makinesi, CWX-D olarak katlama için de hazırdır.

En kaliteli segmentte, SSM müşterileri artık daha geniş bir uyulama yelpazesinden yararlanabiliyor. Bunlar arasında; düğüm ve kalın & ince efektlerin üretimi için fancyflex™ seçeneği, kontrollü aşırı besleme varyasyonları, ‘neps’ oluşturulması ve tekstüre edilmiş ipliklerin (DTY) kesikli karıştırılması bulunuyor. Diğer bir fayda ise, boyama reçeteleri değişmeden boya bobinlerinin yoğunluğunu arttırmakta, XENO-platformu için DIGICONE® 2 kullanıldığında elde edilen maksimum verimlilik ve karlılıktır.

SSM’in fuarda sergileyeceği son fakat diğerleri kadar önemli bir başka çözümü de; yüksek elastik ipliklerden yapılmış düşük yoğunluklu manşonların hazırlanması için sarım makinesi olacak. Bu makine boyama işlemi boyunca ipliğin mümkün olan en yüksek boya tutma esnekliğini muhafaza etmesini sağlıyor.

Katlama ve dikiş ipliği sarımı dahil olmak üzere sarım ve hava tekstüre alanında sergilenen uygulamaların yanı sıra, SSM geniş bir yelpazedeki tanınmış tekstil makinelerini sunacak.

İsviçre Horgen merkezli SSM Textile Machinery, Rieter Group’un bir alt şirketidir. SSM, boyama, dokuma ve dikiş ipliği hazırlama alanlarında dünyanın önde gelen hassas sarım makineleri tedarikçisidir ve filament iplik üretiminin tekil segmentlerinde önemli başarılara sahiptir. SSM; Horgen’de SSM Schärer Schweiter Mettler AG şirketini ve İtalya ve Çin’de iştirakleri kapsıyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Truetzschler CL-X ön temizleyici ile yüksek üretim hızı, düşük enerji tüketimi

Alman tekstil makineleri üreticisi Truetzschler, CL-X ön temizleyicinin sunduğu yeni avantajlar ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Tekstil üreticilerinin düşük enerji tüketimine yönelik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied