Ana Sayfa » Dokuma » Starlinger Yüksek Performanslı Kumaşlar İçin RX 8.0 II’yi Sunar

Starlinger Yüksek Performanslı Kumaşlar İçin RX 8.0 II’yi Sunar

Starlinger yüksek performanslı kumaşlar için mevcut ürünlerini geliştirmeyi sürdürüyor. Yeni versiyon RX 8.0 II yuvarlak dokuma tezgahı, tekstilcilere yeni avantajlar getiriyor.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

starlinger Yüksek Performanslı Kumaşlar RX 8.II
Starlinger Yüksek Performanslı Kumaşlar İçin RX 8.II’yi Sunar

Yüksek teknoloji yuvarlak dokuma bir geliştirme elde etti: RX 8.0’ı temel alarak Starlinder, çeşitli yeni özelliklerle donatılmış olan RX 8.0 II’yi lanse etti. Versiyon II, enerji tasarruflu çalışma ve kolay kullanım için en modern elektronik bileşenlerle optimize edilmiş mekik ve tarak tasarımlarına sahip.

2013’ten bu yana, yüksek mukavemetli bant kumaşı için yuvarlak dokuma tezgahı RX 8.0, tüm dünyadaki müşterileri düşük üretim maliyetlerinde mükemmel kumaş kalitesiyle kendini kabul ettirdi. RX 8.0’ın verimliliğini daha da artırmak için, 2018’de gözden geçirildi ve Çin’deki Taicang Starlinger fabrikasında RX 8.0 II pazara sunuldu. Optimize edilmiş 8 mekik tasarımına ek olarak, makine önceki 2160 pozisyon yerine şimdi 2400 pozisyon ile daha geliştirilmiş ve uzatılmış bir tarağa sahip.

RX 8.0 II, 1700-22 mm’lik çift flat çalışma genişliğinde dakikada 800 mekik hızında çalışıyor. Enerji tasarruflu motorlar frekans dönüştürücülerle donatıldı, yuvarlak dokuma tezgahı, sezgisel 7 inç renkli ekran üzerinde smartTRONIC ile kontrol ediliyor. Operatörlerin ayrıca makinenin ses seviyesini önemli ölçüde azaltmasını takdir etmesi bekleniyor.

Starlinger Satış Direktörü Hermann Adrigan şunları söyledi; “Starlinger yuvarlak dokuma tezgahlarının üstün üretim verimliliği, yüksek bir IQ (Kalite Göstergesi – çözgü kopması olmaksızın ortalama dokunan kumaş metresi) ile eşleştirilmiş düşük işletme maliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Ekim 2018’de ilk RX 8.0 II yuvarlak dokuma tezgahları, Güneydoğu Asya’da, esnek orta hacimli konteynerler (FIBC’s) için plastik kumaşlar üreten bir müşteriye teslim edildi.  Tamamen yağsız dokuma işlemi ile üretilen bu kumaş, tohum gibi gıda ürünlerinin paketlenmesi içinde uygundur.

Ağır iş uygulamaları için plastik kumaşlar

Yüksek mukavemetli kumaşlar çeşitli ağır iş uygulamalarında kullanılıyor. Büyük miktarda ürün taşıması için esnek orta hacimli konteynerleri; peyzaj düzenlemesi için jeotekstil malzemeleri, tarım amaçlı tarımsal tekstiler; rüzgar ve hava koşullarına karşı koruma amaçlı brandalar bunlardan bazılarıdır.  Malzeme ise PP, HDPE veya PET bantların sağlam kumaşa dönüştüren yuvarlak tezgahlarda üretiliyor. Starlinger yuvarlak tezgahlarının arkasındaki teknolojinin açıkça etkileyici olduğu görülüyor; Mekanik bileşenler sürekli olarak en iyi duruma getirilmiş ve en yeni elektroniklerle tamamlanmıştır. Odak noktası yüksek kumaş kalitesi, uygun maliyetli üretim, düşük bakım ve kolay kullanım olarak belirtiliyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied