Stäubli Başarılı Bir ITMA’yı Daha Geride Bıraktı

Stäubli iyi bilinen çerçeveli ve jakarlı dokuma çözümlerini Salon 4’te, örme konusundaki teknolojilerini de Salon 8.1’de küresel pazara sundu. Firma her iki alanda da yenilikçi çözümleriyle ziyaretçilerin uğrak noktaları haline geldi.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Stäubli Başarılı Bir ITMA’yı Daha Geride Bıraktı
Stäubli Başarılı Bir ITMA’yı Daha Geride Bıraktı

Barselona’da gerçekleşen ITMA 2019 fuarında hem dokuma hem de örme salonlarında iki ayrı stant ile yer alan Stäubli, tekstil profesyonellerine ve yatırımcılara gelişmiş çözümleri hakkında bilgi verdi. Özellikle büyük ilgi gören dokuma salonunda makinelerini çalışır halde sergileyen Stäubli; ağızlık açma makineleri (eksantrik makineleri, armürler ve Jakar makineleri) ve dokuma hazırlık (tahar, çapraz alma ve çözgü düğümleme) alanlarındaki temel yetkinlikleriyle biliniyor.

Fuarda gerçekleşen ve yoğun ilgi gören basın toplantısında Stäubli Pazarlama, Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Fritz Legler, yeni çözümler ve uygulamalar hakkında bilgi verdi. Legler daha sonra basın mensuplarıyla birlikte stantta sergilenen ürünleri tek tek gezerek, hem çalışmaları anlattı, hem de gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. Legler, Stäubli’nin moda, ev tekstili, otomotiv, korumaya yönelik kumaşların ve halı çözümlerinin yanı sıra, son derece karmaşık teknik tekstil ürünlerinin işlenmesi için yeni ve geliştirilmiş yüksek performanslı sistemler ve çözümler sunduğunun altını çizdi.

Legler; “Stäubli olarak açtığımız iki stantla, geleceğe yönelik dokuma fabrikalarına ve çorap örme sistemlerine ilişkin çözüm yelpazesine kapsamlı bir genel bakış sağladık. Bu çözümler, şirketin yüksek teknoloji mekatroniği cazip ürünlere, hizmetlere ve müşterilerin gereksinimlerini karşılayan çözümlere dönüştürme vizyonuyla tamamen uyumlular. Stäubli, 127 yıldır yenilik vizyonunu sürdürüyor ve hızlı hareket teknolojisine olan tutkusunu her gün bir gerçeklik haline getiriyor” dedi. Legler, satış sözleşmelerinin yapıldığı ve yeni iş fırsatlarının ortaya çıktığı ITMA 2019’un Stäubli, müşterileri ve iş ortakları için çok başarılı geçtiğinin altını çizdi.

Dokumayı daha verimli ve karlı hale getiren Stäubli çözümleri

ITMA Barselona fuarı boyunca, Stäubli ziyaretçilerine Endüstri 4.0 vizyonunu ve bu gelişmenin müşteri ile partnerlik ilişkileri yoğunlaştırmada nasıl bir fırsat sunduğunu gösterdi. Ziyaretçiler ayrıca, Stäubli’nin makine ve sistemlerinin, üretim tesislerindeki dokuma performansını ve toplam verimliliği nasıl artırabileceğini öğrenme fırsatı yakaladı. Stäubli makineleri, ekipmanın daha uzun hizmet ömrü, uzun dönemli yedek parça sağlama olanağı ve dünya genelinde hızlı, kapsamlı servisiyle cazip bir yatırım geri dönüşü sunan, uzun vadeli ve değerli bir yatırımı temsil ediyor. Dokuma salonunda öne çıkan bazı ürünler şöyle sıralanıyor;

Stäubli yeni TIEPRO çözgü bağlama makinesi

Bu yeni makine, yüksek performanslı dijital teknolojiyle desteklenen mükemmel bir mekanik hassasiyete sahip bulunuyor. Dokumacılar, benzersiz iplik ayırma işleminden, otomatik geri sarma işlevinden ve otomatik çift uç algılamasından yararlanabiliyor.

Aktif Çözgü Kontrollü SAFIR S60 otomatik tahar sistemi

Stäubli’nin AWC olarak bilinen özel iplik  yönetim sistemi; daha fazla birinci kalite ürün sağlayan ve dokuma bölümünün genel verimliliğini artıran yaratıcı bir teknolojidir.

Stäubli hava jetli uygulamalar için yeni S1792 eksantrik makinesi

Bu yüksek hızlı eksantrik makinesi 10 ayaklıdır ve daha yüksek performans için yeni e32/e33 alt hareket grubunu kullanır.

Devrim niteliğindeki elektronik konsepti NOEMI

Düz, havlu ve kadife kumaşlar için LX / LXL / LXXL Jakar makinelerini içeren eksiksiz seri; şimdi yeni bir elektronik konsept olan NOEMI ile donatıldı. Kompakt, güvenilir ve çok geniş formatlı makineler için uygun olan NOEMI; yüksek hızlı dokumalara ve kaldırılacak çok sayıda çengelin bulunduğu uygulamalara ilişkin gereklilikleri karşılıyor.

YENİ N4L yazı dokuma için jakar makinesi

Tüm tarak genişliği boyunca kolay yerleştirme, hızlı stil değişiklikleri için yeniden tasarlanmış hızlı bağlantılar; ve alüminyum kirişlerle korunan Jakar başlıklı sağlam yapı; kumaş kenarına isim dokuma için bu yeni makinenin sunduğu çok çeşitli avantajlardan sadece üçüdür. Bu, dokumacıların ve özel tasarım markalarının değerli dokuma kumaşlarını korumaları için ideal bir yoldur.

ALPHA 500 Serisi

Schönherr halı sistemleri ile Stäubli, iki LX2493 Halı Jakar başlıklı, 6 hav rengiyle işleyen, 4 + 4 atkı ipliği seçici; ve diğer çeşitli, ilginç seçenekleri içeren yeni UNIVAL 500 serisi çerçeveli ağızlık açma makinesi modelini sergiledi. Ziyaretçiler özel bir odada, inovasyonun, otomasyonun ve dijitalleşmenin daha hızlı halı üretimini nasıl desteklediğini gözlemleme fırsatı buldular. ALPHA makinelerinin esnekliği sayesinde sunulan birçok tasarım olanağının ziyaretçiler tarafından keşfedilmesini sağlayan halı sergisi ile tamamlandı. Ziyaretçiler ayrıca metrekarede 4 milyondan fazla nokta ile Sagrada Familia Katedrali’nin çok net şekilde resmedildiği yüksek yoğunluklu bir halı da dahil olmak üzere çeşitli halı kalitelerini dokunarak hissedebildiler.

Teknik kumaşlar için TF dokuma sistemi

Stäubli TF dokuma sistemi, bu sistemin ultra karmaşık kumaşların dokunması için sunduğu geniş olasılıkların çeşitli teknik halı örnekleriyle gösterildiği özel başka bir alana kuruldu.

Örme salonunda D4S avantajlarını gösterdi

Örme salonundaki Stäubli standında, çorap üretim sürecini önemli ölçüde kısaltan yenilikçi D4S otomatik çorap burnu kapama makinesi yerini aldı.  Ziyaretçiler bu makinenin yüksek kaliteli spor çoraplarının burunlarını kapamak için hızlı ve mükemmel bir şekilde oluşturduğu pürüzsüz dikişleri izleyebildiler.

Tekstil Dokuma Haberleri

Itema Mısır pazarına bağlılığını ve liderliğini güçlendiriyor

Dokuma makineleri, OEM yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil olmak üzere, sınıfının en iyi dokuma çözümlerinin küresel önde gelen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied