Stäubli ITMA 2019’da Çıtayı Yükseğe Çıkarıyor

Gelişmiş dokuma ve örme çözümlerini Stäubli ITMA 2019 ’da iki ayrı salondaki stantlarında sergileyecek ve zengin dokuma ve dokuma hazırlık teknolojilerini, halı dokuma ve çorap örme teknolojilerini çalışır halde ziyaretçilere sunacak.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Stäubli ITMA 2019 dokuma makinesi
Stäubli ITMA 2019 ’da Çıtayı Yükseğe Çıkarıyor

Stäubli ITMA 2019 ’da çıtayı yükseğe çıkarıyor. Stäubli, dokuma alanındaki eksantrik makineleri, armürleri ve jakar makinelerinin yanı sıra, dokuma hazırlama konusundaki taharlama, çapraz bağlama ve çözgü düğümleme makineleri ile küresel pazarın en yetkin markaları arasında kabul ediliyor. Geleneksel tekstil endüstrisinde bir asırdan fazla deneyime sahip olan, AR-GE odaklı firma; moda, ev tekstili, otomotiv, koruma, halı ve teknik tekstiller alanında gelişmiş ve yüksek performanslı sistemlere ve çözümlere sahip.

Stäubli, Barselona’da düzenlenecek olan ITMA 2019’da iki ayrı stantta geniş ürün yelpazesinden son ürünleri sergileyecek. Firmanın dokuma çözümleri Salon 4 Stant C201’de, örme çözümleri ise Salon 8.1 Stant B212’de yer alacak. Tekstil profesyonelleri Stäubli stantlarındaki birçok makineyi çalışır hale görme şansı yakalayacak. Stantları ziyaret edenler, Stäubli çözümlerinin dokuma performansını ve bunların genel işletme verimliliğini nasıl artırabileceği hakkında bilgi edineceklerdir. Birçok belirleyici işlevsel avantaj sunmanın yanı sıra, makineler maksimum hizmet ömrü vaat etmektedir.

Stäubli ITMA 2019 ’da Salon 4 Stant C201’deki dokuma çözümleri arasında şunları sergileyecek;

Aktif Çözgü Kontrol özelliklerine sahip SAFIR S60 otomatik tahar sistemi: SAFIR tahar sistemleri serisi, Stäubli’nin özel iplik tekrarı algılama yönetim sistemi AWC (Aktif Çözgü Kontrol) sayesinde benzersiz avantajlar sunar. Standı ziyaret edenler, bu usta teknolojinin hassasiyetinin nasıl daha iyi birinci kalite bir çıktıya yol açtığını, zamanında teslimatı nasıl desteklediğini ve dokuma bölümünün genel verimliliğini nasıl arttırdığını görecekler.

Çerçeveli dokuma için ağızlık oluşturma çözümleri: Stäubli’nin çerçeveli dokuma çözümleri, güvenilir yüksek hızlı dokuması ve her türlü uygulamaya veya dokuma makinesine uyarlanabilirliği ile ünlüdürler. Geniş ürün yelpazesi, bilinen 1600/1700 serisi kam hareketleri ve S3000 / S3200 serisi elektronik rotatif armürleri içeriyor. Sürekli Ar-Ge çalışmaları ile Stäubli, gelişen pazar taleplerini ve ilgili müşteri gereksinimlerini mükemmel şekilde karşılayan makineler sunuyor. Stäubli ITMA’da, daha yüksek performans için yeni e32 / e33 gücü hareketi ile birlikte, 10 hareket kollu yeni bir eksantrik makine grubu da dahil olmak üzere birçok çözüm sunacak.

Devrim niteliğindeki elektronik içeriğe sahip LXXL Jakar makinesi: LXXL makinesi, düz, havlu ve kadife kumaşlar için tüm LX / LXL serisi makinelerin bütün aralıklarını tamamlayan geniş bir formata (en fazla 25.600 kanca veya birbiri ardına kurulumda 51.200 kanca) bulunuyor. Bu serideki tüm makineler, hassas ağızlık geometrisi ve yüksek hızlarda bile titreşimsiz hareket sağlayan kaldırma hareketlerine sahip. Makinelerin içindeki tüm hareketli parçaların ve sürücüler gibi doğrudan monte edilen bileşenlerin optimal bir şekilde koordineli hareketi, çok ağır kumaşların düzenli olarak dokunmasını sağlayor.

3 jakar kurulumu gösterilecek

Stäubli kısa süre önce, yüksek hızlı dokuma işleminin sınırlarını ve hareket ettirilecek önemli sayıda kancayı; mükemmel bir şekilde birleştiren devrim niteliğinde bir elektronik konsept geliştirdi. Bu yıl ITMA’daki ziyaretçiler, bu konseptin işlevsel prensibini; ve LX / LXL / LXXL makinelerinin güvenilirliğini ve uzun ömürlülüğünü nasıl geliştirdiğini keşfedecekler.

Firma standında üç adet komple Jakar kurulumu gösterilecek. Bunlardan biri, sık döşemelik kumaşın dokunması için 20,480 kancalı LXXL modelini içerecek. Dar kumaşlar ve etiketler için LX32 Jakar makinesi; Stäubli’nin geniş Jakar çözüm yelpazesi, kurdele ve etiketler gibi dar kumaşlar üretmek için LX12/32/62 modellerini kapsıyor. Çok yönlü bu makineleri uyarlamak kolaydır ve delikli levha hususunda en uygun yere izin vermektedir; bunların hepsi de dar kumaşların kalitesini arttırıyor. Her çeşit iğneli tezgâh için mevcut olan bu seriler, yüksek hızlı dokumaya izin verir ve uzun süreli performans sunuyor.

ALPHA 500 serisi halı dokuma sistemi; Stantta bir halı dokuma kurulumu sergilenecek ve özel efektlerle geniş bir yelpazedeki halıları dokurken örgü çeşitlerindeki esneklik gösterecek.

Salon 8.1’deki örme standında çorap örme makineleri sergilenecek

Stäubli Salon 8.1’deki örme için diğer standında, 2900SL kontrolör ve D4S otomatik çorap burnu kapama cihazını çalıştıran iki adet yuvarlak çorap örme makinesini sergileyecek. Bu devrim yaratan cihaz, çorapların pürüzsüz bir dikişle mükemmel şekilde kapanmasını sağlarken, çorap üretim zamanını da büyük ölçüde azaltıyor.

Her iki standı ile Stäubli, geleceğe yönelik dokuma fabrikaları ile çorap örme işletmelerine yönelik çözüm yelpazesi hakkında bilgi verecek; ve  şirketin müşterileriyle yakın iletişimde olma ve ortak olarak pazar gereksinimlerini yerine getirme taahhüdüne tam bir genel bakış sunacak. İki stantta sergilenen makinelere ek olarak, dokuma salonundaki diğer stantlarda birçok Stäubli çözümü de görülebilir.

Stäubli uzman kadrosu ziyaretçileri, uygun maliyetli ve yüksek verimli tekstil üretimi için bireysel ihtiyaç ve isteklerini görüşmek üzere stantlarında karşılamayı dört gözle bekliyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Itema Mısır pazarına bağlılığını ve liderliğini güçlendiriyor

Dokuma makineleri, OEM yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil olmak üzere, sınıfının en iyi dokuma çözümlerinin küresel önde gelen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied