Stoll ve Myant’tan Akıllı Tekstiller İçin İşbirliği

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Stoll ve Myant'tan akıllı tekstiller için işbirliği
Stoll ve Myant’tan akıllı tekstiller için işbirliği

Stoll ve Myant, fonksiyonel bilgi işlemeli tekstil teknolojisinde devrim amacıyla uluslararası anlaşmayı duyurdu. Her iki firmanın fonksiyonel bilgi işlemeli tekstillerdeki büyümeyi desteklemek için 500 yeni 3D örgü makinesini sunmasıyla, Kanada ve ABD’deki gelişmiş üretim önemli bir artış sağlayacak.

Almanya’nın önde gelen 3D örgü şirketi Stoll ve Kanada’nın önde gelen bilgi işlemeli tekstiller firması Myant Inc., Kanada ve ABD’deki fonksiyonel bilgi işlemeli tekstil üretimini, Stoll’dan 500 ileri teknoloji örme makinesi ile güçlendirmek için stratejik ve özel bir işbirliğini duyurdu.

Bu işbirliği, bilgi işlemeli tekstillerde çıtayı yükselttiği ve yeni bir altın standardı belirlediği için, dünya genelindeki tekstil üretim sanayisi üzerinde doğrudan ve güçlü bir etkiye sahip olacak. Myant ve Stoll, Endüstri 4.0, malzeme bilimi ve Kuzey Amerika’da üretilen yüksek kaliteli ürünler için teknik uygulamalar konusunda yeni gelişmelerle tekstil endüstrisini geliştirme vizyonunu paylaşıyor. Stoll’un makineleri, moleküllerden giysiye, tekstilden gardıropa kadar Myant’ın uçtan uca yenilikleriyle birleşince; tekstil dünyasında gerçekten devrim yaratacak ve yeni bir ekonomi oluşturacak. Stoll ve Myant bu özel işbirliğini fonksiyonel bilgi işlemeli tekstillerin bu yeni alanının araştırılması, geliştirilmesi ve mühendisliği için kullanacaklar.

Stoll’un Başkanı (CEO) Andreas Schellhammer şunları söyledi; “Stoll ve Myant, fonksiyonel bilgi işlemeli tekstiller için yeni bir altın standardı oluşturmak için vizyonlarını hizaladı. Firmamız, tekstil endüstrisinde büyümenin ve yeniliğin ön planında lider olmak için uzun zamandır devam eden bir kararlılığa sahip. Myant ile yaptığımız işbirliği, akıllı tekstiller için tamamen yeni bir yaklaşımı temsil ediyor. İnsanları Nesnelerin İnterneti’ne bağlamak için giysiler, giyilebilir malzemeler, endüstriyel, savunma, sağlık ve ev eşyaları üretmek yarışan firmalar nedeniyle, akıllı kumaşlara olan talep hiç bu kadar artmamıştı. Myant, bizim makinelerimizle fonksiyonel bilgi işlemeli tekstillerde yeni bir ekonomi yaratılmasına öncülük ediyor. Bunu küresel bir devrim yapmak için vizyon ve doğru disiplinlerarası ekibe sahip bulunuyorlar.

Stoll ve Myant ile Üretimde Devrim

Myant Başkanı (CEO) ve kurucusu Tony Chahine ise şunları dile getirdi; “Myant ve Stoll üretimin demokratikleşmesi için büyük bir adım atıyor ve Kanada ve ABD’de bir ‘yapma’ kültürünü canlandırıyorlar. Amacımız, tekstil yeniliği ve üretimindeki engelleri azaltmak ve; bilim insanları, doktorlar, mühendisler, tasarımcılar, öğrenciler ve yaratıcı bir fikir sahibi herkes arasındaki işbirliğini teşvik etmektir. Gerçek inovasyonun ancak mucit gerçekten buluşu yapabileceği zaman mümkün olduğuna inanıyoruz. Stoll makinelerinin, gelişmeye ihtiyaç duyan akıllı tekstiller endüstrisinde ticarileşme üzerinde büyük etkisi olacak; ve üretim döngüsüne ilişkin prototiplendirmeyi hızlandırmaya yardımcı olacaktır.”

Bu işbirliği, Myant’ın Stoll makineleri ile birlikte,  Kanada ve Amerika’daki üniversitelere bağlı tekstil teknoloji merkezleri açma planları ile örtüşüyor. Bu girişim, üniversitelerin ve kolejlerin  ekosistemin vazgeçilmez birer parçası olmaları sebebiyle; mühendislik, malzeme bilimleri, tasarım ve imalat alanlarında geliştirilecek yeni disiplinleri, müfredatı ve uzmanlığı gerektiriyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied