7.6 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 2, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Sun Tekstil’den dijitalleşmeye 5 yılda 10 milyon doların üzerinde yatırım 

GüncelSun Tekstil’den dijitalleşmeye 5 yılda 10 milyon doların üzerinde yatırım 

- Haber Sponsoru -

Global giyim/perakende markalarının çözüm ortağı olarak kadın giyim koleksiyonları tasarlayan, üreten, tedarik ve satışını gerçekleştiren Sun Tekstil, iş süreçlerini dijital dönüşümle daha sürdürülebilir ve verimli hale getiriyor. Son beş yılda dijitalleşme projelerine 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını açıklayan Sun Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Melis Vekiloğlu; “Bir üretim şirketi olmamızdan dolayı insan odaklı çalışsak da dijitalleşmeyi sadece otomasyon için değil, iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve performansın arttırılması yönünde de süreçlerimize dâhil ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Teknolojinin her geçen gün ilerlediği ve yeni ufuklar açtığı bir dünyada yaşandığının altını çizen Vekiloğlu, iş dünyasında kalıcı olmak, markasını geleceğe taşımak ve adından başarıyla söz ettirmek isteyen şirketler için dijital dönüşümün önemine değindi. Kaynak tüketimini azaltmak ve sürdürülebilir moda anlayışını yaygınlaştırmak için tasarımdan başlayarak birçok inovasyonu şirketlerinde hayata geçirdiklerini söyleyen Vekiloğlu; “Üç boyutlu tasarım yazılımları kullanarak fiziksel numune üretimimizi her geçen gün azaltıyoruz. Ayrıca 360 derece fotoğraf çekim kabini, kumaş yüzeyini yüksek çözünürlükte dijital ortama taşıyabilen tarayıcı ve kumaşın mekanik özelliklerini dijital ortama aktaran donanımımız sayesinde dijital kumaş kütüphanelerimizi oluşturduk; tüm bu unsurların birleşimi ile müşterilerimize dijital koleksiyon sunumları gerçekleştirebiliyoruz” dedi. 

Sun Tekstil’den dijitalleşmeye 5 yılda 10 milyon doların üzerinde yatırım Görsel Kaynak: Sun Tekstil
Sun Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Melis Vekiloğlu Görsel Kaynak: Sun Tekstil

“Sun Tekstil dünyadaki dijital dönüşümü yakından takip ediyor”

Global pazarda önde gelen hazır giyim markalarının çözüm ortağı olarak, dünyadaki dijital dönüşümü yakından takip ettiklerini belirten Melis Vekiloğlu, dijitalleşme uygulamaları sayesinde sürdürülebilir tasarım ile üretim süreçlerinin verimlilik katsayısını ve etkinliğini artırdıklarını dile getirdi. Vekiloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Üretim metodu olarak daha iyi seçenekleri kullanabilmek için yenilikçi buluşlar geliştiriyor ve sürdürülebilir teknolojilere yatırım yapıyoruz. Daha az doğal kaynak tüketmek amacıyla programlarından yaralanıyor, dijital araçların etkin kullanımında en önemli rolü oynayan uzman kadromuzu, en güncel teknolojilere yönelik hazırladığımız eğitim içerikleriyle ve e-öğrenme platformumuz üzerinden gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla destekliyoruz.” 

“Dijital dönüşüm hata oranını minimize edecek”

Ayrıca dijital dönüşümle ilgili görüşlerini aktaran Melis Vekiloğlu şu ifadeleri kullandı: “Bugüne kadar aşina olduğumuz iş kavramlarını hızla değiştirmeye devam ediyor. Kaynak tüketiminin önüne geçen dijital kilometre taşları, hem daha da az kaynak tüketilmesini sağlayacak olup hem de hata oranını minimize ederek üretimde verimliliğe artırmaya devam edecektir. Yapay zeka ve robotik uygulamaların yaygınlaşması ile çalışanların, katma değeri yüksek süreçlerde sorumluluk alması sağlanarak, iş hayatında hem çalışan hem işveren adına olumlu adımlar atılacaktır.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler