23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Sürdürülebilir mendil üretimi için Truetzschler çözümleri

EğirmeSürdürülebilir mendil üretimi için Truetzschler çözümleri

- Eğirme Haber Sponsoru -

Sürdürülebilir mendil üretimi için Truetzschler çözümleri. Dünyanın en büyük nonwoven fuarı INDEX20, 31 Mart- 3 Nisan 2020 tarihleri arasında Cenevre Palexpo’da gerçekleştirilecek. Nonwoven teknolojileri, ekipmanları ve malzemeleri üreten birçok önemli firma fuarda yerini alıyor. Truetzschler Nonwovens ve Truetzschler Card Clothing fuarda 2327 numaralı stantta ziyaretçileriyle buluşacak. Truetzschler tek kullanımlık mendiller ve hijyen tekstilleri için sürdürülebilir nonwovenları verimli bir şekilde üretmek için yeni hat konseptlerini ve garnitürlerini sunacak.

Tüketiciler pamuk elyafından yapılmış tekstilleri sever. Sadece giysilerde değil, cilt ile temas eden diğer ürünlerde de yumuşak ve doğal dokunuşu çok takdir ederler.

Elyaf inceliği (çoğu elyaf 3-5.5 Mic veya 1.0-2.8 dtex arasındadır), mukavemet ve emici kapasitesi pamuk elyafını tek kullanımlık kuru ve ıslak mendiller için ideal bir malzeme haline getiriyor. Tek kullanımlık nonwovenlarda pamuk elyaflarının sınırlı kullanımının sadece iki nedeni vardır. İlk olarak, pamuk çoğu zaman daha ucuz olan viskoz / polyester karışımlarından daha pahalıdır. İkincisi, pamuk elyafları, nitelikleri hem bölgesel olarak hem de yıldan yıla değişen doğal ürünlerdir.

INDEX fuarında Truetzschler Nonwovens, ıslak mendiller veya hijyen tekstili için pamuklu nonwoven kumaşları verimli bir şekilde üretmek için yeni hat konseptleri sunarak bu zorlukları çözmeye odaklandı. Firma penye döküntüleri, kısa veya ağartılmamış pamuk elyaflarını bile güvenilir bir şekilde yüksek değerli ürünlere dönüştüren kanıtlanmış teknolojileri sunacak.

Sürdürülebilir mendil üretimi için Truetzschler çözümleri
Sürdürülebilir mendil üretimi için Truetzschler çözümleri

Diğer Truetzschler çözümleri

Bir diğer odak noktası Truetzschler ve Voith’in WLS (Islak serme / Spunlacing) teknolojisi olacak. WLS hatları ve WLS’nin, tüketicilere çevre dostu, sürdürülebilir ve uygun fiyatlı tek kullanımlık nonwoven ürünler sunmak için diğer teknolojilerle birlikte sunduğu fırsatları ziyaretçilere anlatılacak.

Garnitürler ve kapsamlı hizmet konusunda kurum içi yetkinlik merkezi Truetzschler Card Clothing, en son geliştirmesini sunacak: tarak garnitürlerini yeni bir kalite ve karlılık seviyesine getiren SUPERTIP garnitür nesli. SUPERTIP’in temel özellikleri arasında önemli ölçüde azaltılmış aşınma, daha uzun servis ömrü ve çok yüksek seviyede sabit kalite öne çıkıyor. Truetzschler bir sistem geliştirici olarak, SUPERTIP tipi üç garnitür ve bunların 300 modifikasyonuyla yüksek standartları karşılıyor. Firma yüksek performanslı garnitürlerini alaşımlı özel çelikten imal ediyor. Alaşım bileşenleri, dar tolerans ve yüksek üretim doğruluğu ile ön plana çıkıyor.  Bu nedenle yeni sarılan garnitürlerin bilenmesine gerek yoktur, bu sayede bakım aralıkları önemli ölçüde uzundur.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler