Ana Sayfa » Baskı » Sürdürülebilir Tekstil Baskısı ve Epson Fırsatları

Sürdürülebilir Tekstil Baskısı ve Epson Fırsatları

Sürdürülebilir tekstil baskısı ve Epson fırsatları. Dijital baskı endüstrisinin global markalarından Epson, ITMA 2019’a bağlı şirketleri For.Tex ve F.lli Robustelli ile birlikte katılarak, dijital tekstil baskı alanındaki yeniliklerini ve trendlerini sergileyecek.

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Sürdürülebilir Tekstil Baskısı Epson monna lisa evo tr
Sürdürülebilir Tekstil Baskısı ve Epson Fırsatları

Epson, 20-26 Haziran tarihlerinde Barselona’da düzenlenecek, dünyanın önde gelen tekstil makineleri fuarı 18. ITMA’ya katılıyor. Dijital tekstil baskı teknolojisinde öncü olan Japon firması Epson, bağlı kuruluşları For.Tex ve F.lli Robustelli ile birlikte, tekstil pazarı için en son yenilikleri ve çözümleri Salon 3, Stant C210’da sergileyecek. For.Tex, kumaşların ön/son işlemlerine yönelik mürekkepleri koyulaştırıcılar ve ürünler sunuyor ve F.lli Robustelli, tekstil baskı makinalarının mühendisliği ve üretiminde lider bir firmadır.

ITMA 2019, Epson’a için tekstil baskı dünyasına yönelik anahtar teslim, entegre bir sistem olan benzersiz Total Solution’ı (Komple Çözüm) sunma fırsatı verecek. Total Solution (Komple Çözüm), operatörlerin dijital tekstil pazar fırsatlarını yakalamalarına yardımcı olur. Her şey dahil tekstil dijital baskı sistemi, son teknoloji ürünü Precision Core baskı kafalarına sahiptir. Genesta mürekkepleri, Epson teknolojisini ve kumaş işleme uzmanlığını kullanarak maksimum sonuçlarını sunmak için geliştirildi. Bu sistem, başarılı endüstriyel yazıcı yelpazesi ve yüksek kaliteli tekstil baskı endüstrisi için referans olan Monna Lisa serisinde en iyi şekliyle ifadesini buluyor.

Epson standında, ziyaretçiler Direkt Kumaşa baskı ve süblimasyon baskı için son teknoloji Epson teknolojisini deneyimleyecek. EMEAR&Amerika Doğrudan Kumaşa Baskı Satış ve Pazarlama Direktörü Paolo Crespi; “ITMA 2019’da yer alışımız, Epson’un sürekli yüksek kaliteli mürekkep ve yazıcı geliştirme konusundaki taahhüdünü teyit ediyor” dedi. Crespi sözlerini şöyle sürdürdü; “Amacımız, yüksek kaliteli tekstil baskı sektöründe vazgeçilmez bir teknoloji ortağı olmaktır. Bu, Monna Lisa’yı mükemmellik ortaklarımız F.lli Robustelli ve For.Tex ile birlikte başlatarak geliştirdiğimiz DTF (direkt kumaşa baskı) pazarını da içeriyor. Süblimasyon çözümleri Epson’un her pazarda tanınan baskı endüstrisi için çözümlerinin bir parçasıdır”

Odak sürüdürülebilir tekstil baskısı

Sürdürülebilirlik konusu ITMA’nın ‘endüstrinin sürdürülebilirliği için yenilikçilik’ konusu gibi tekstil endüstrisindeki pazar tüketicileri ve operatörleri için bir odak konusudur. Inkjet baskı, geleneksel baskıya sürdürülebilir bir alternatif sunuyor. Avantajları sadece finansal ve örgütsel değil aynı zamanda ekolojiktir. Günümüz moda endüstrisi; sürdürülebilirlik sorunlarına karşı giderek daha hassas ve dijital tekstil baskısı sayesinde güçlü bir müttefike sahip oluyor; böylece artan miktarda kumaş bu teknoloji kullanılarak basılıyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied