20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint ilham verici yeniliklerini FESPA GPE 2024 ve drupa 2024’te sunuyor

BaskıswissQprint ilham verici yeniliklerini FESPA GPE 2024 ve drupa 2024’te sunuyor

- Haber Sponsoru -

Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen UV baskının önde gelen üreticilerinden swissQprint, küresel baskı endüstrisinin iki önemli etkinliğinde peş peşe yer alarak, yeniliğe adanmışlığını ve endüstri ile iş birliğini öne çıkaracak. 19-22 Mart tarihleri arasında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenecek FESPA Global Print Expo (GPE) 2024 fuarında Hall 1’deki C40 standında yer alacak olan swissQprint, 28 Mayıs – 8 Haziran tarihlerinde Almanya Düsseldorf’ta gerçekleştirilecek drupa 2024’te de 9. Salon’daki B04 numaralı standında yeniliklerini sergileyecek ve ziyaretçilerini ağırlayacak.

Her iki fuarda da mevcut flatbed ve rulodan ruloya UV-LED baskı modellerini sergileyecek olan swissQprint, küresel çaptaki bayi ağının da katılımıyla ziyaretçilerinin tüm sorularına yanıt verecek ve yakından ilgilenecek. Kullanım alanı her geçen gün artan UV baskı için, 7/24 çalışma gücünde, yüksek hızlı, üstün verimlilik seviyelerine sahip modelleri bulunan firma, her iki fuarda da stantlarında uygulamaya dönük sergi alanlarıyla ziyaretçilerin seyir keyfini artıracak.

Kudu ve Karibu UV baskıda standartları belirliyor

FESPA GPE 2024’te öne çıkacak flatbed baskı modeli Kudu olacak. 304 m2/saat baskı hızı ve etkileyici baskı kalitesiyle baskı üreticilerinin endüstriyel taleplerine yanıt veren model on renk kanalı ile maksimum boya konfigürasyonu sunuyor. Kudu 3,2 m genişliğe kadar malzemeler için rulodan rulo seçeneğiyle birlikte oldukça geniş bir uygulama yelpazesine hitap ediyor.

swissQprint’in rulodan ruloya baskı için geliştirdiği Karibu da FESPA GPE ziyaretçilerinin ilgi odağı olacak. Çalışma verimliliği ve uygulama çeşitliliği ile baskı hizmeti sağlayıcılarına önemli avantajlar sağlayan model, arkadan aydınlatmalı uygulamalar için beyaz ve lak baskı, doku ve süsleme oluşturma gibi imkanlar sunuyor. swissQprint’in flatbed modelleri gibi Karibu da basit ve enerji tasarrufu sağlayan vakum kontrolü için patentli Tip Switch Vakum özelliğine sahip bulunuyor.

swissQprint gelişmiş UV baskı makinelerinin yanı sıra neon boyalarıyla da yaratıcı ve göz alıcı baskıların üretilmesini sağlıyor. Pazarda oldukça revaçta olan bu uygulamalar konusunda firma FESPA GPE 2024’te yüksek bir seyir keyfi sunan neon uygulamalardan oluşan sergi alanıyla ziyaretçilerini ağırlayacak.

swissQprint hem teknolojisi hem de uygulamadaki çok yönlülüğü ile tercih ediliyor   Görsel Kaynak: swissQprint
swissQprint hem teknolojisi hem de uygulamadaki çok yönlülüğü ile tercih ediliyor Görsel Kaynak: swissQprint

swissQprint drupa 2024’te endüstriyel gücünü öne çıkaracak

Sekiz yıllık bir aradan sonra düzenlenen ilk drupa fuarında swissQprint, Salon 9 Stant B04’te yenilikçi vizyonunu yansıtacak. Baskı endüstrisinin en önemli buluşma platformlarından biri olan fuarda, endüstriyel gücünü ve baskı makinelerinin çok yönlülüğünü vurgulayacak olan firma, yüksek hız ve kalitenin birlikte elde edilebileceğini gösterecek.

Geniş format UV baskı konusunda kalite/performans oranıyla rakipsiz çözümlere sahip olan swissQprint, 1350 dpi çözünürlük ve saatte 300 m2 hıza kadar çıkabilen çözümleriyle baskı profesyonellerine yeni uygulamalar ve fırsatlar vaat ediyor. Pazara sunulmasının üzerinden iki yıl geçen ve pazarda çok hızlı bir yükseliş elde eden üst düzey flatbed baskı makinesi Kudu, fuar ziyaretçilerine performansını tekrar gösterecek. Rulodan ruloya baskı alanında ise Karibu 2, benzersiz özellikleriyle farklı uygulamalara kapı açacak. Rölyef, lak ve neon baskı gibi uygulamalarla sınırlı kalmayan Karibu, aynı zamanda patentli Tip Switch Vakum ve entegre Mesh Kiti gibi verimliliği artıran akıllı özelliklerle donatıldı. drupa ziyaretçileri swissQprint standında, alanında Avrupa’da satış lideri olan Nyala 4 başta olmak üzere 4. nesil Oryx ve Impala’yı da görebilecek. 

swissQprint hem teknolojisi hem de uygulamadaki çok yönlülüğü ile tercih ediliyor

Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, uzun dönemdir başarıyla temsil ettikleri swissQprint’in Türk baskı ve reklamcılık endüstrisinde de yenilikçi ve saygın bir marka olarak kabul edildiğini söyledi. Çağlıyan; “Gerek teknolojisi gerekse uygulama alanındaki çok yönlülüğü ile swissQprint’in flatbed ve rulodan ruloya baskı çözümleri baskı profesyonellerini kendisine çekmeyi başarıyor. Pigment Reklam olarak baskının daha fazla katma değer elde eden bir alana dönüşmesi için sektöre en iyileri ve en yenileri sunmaya devam ediyoruz. swissQprint neredeyse her yıl yaptığı yeniliklerle bu süreçte bizlerin en büyük güç kaynağı oluyor” dedi. Çağlıyan, hem FESPA GPE 2024 hem de drupa 2024 fuarlarında markalarına destek vereceklerini ve fuar boyunca ziyaretçileri stantta ağırlamak için hazır olacakları bilgisini verdi. Çağlıyan; “Baskı endüstrisindeki son yenilikleri ve ilham veren neon baskı gibi uygulamaları swissQprint standında küresel sektörle paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Baskı profesyonelleri ile bu iki fuarda geleceğe dönük olumlu iş birlikleri gerçekleştirmeyi umuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler