13.6 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint Karibu 2 ile standartlar değişiyor

BaskıswissQprint Karibu 2 ile standartlar değişiyor

- Haber Sponsoru -

İsviçreli UV inkjet baskı sistemleri uzmanı swissQprint, Karibu UV rulodan ruloya baskı makinesinin ikinci neslini Las Vegas Printing United Show’da tanıttı. Türkiye’de Pigment Reklam tarafından temsil edilen firma, en son baskı kafası teknolojisi sayesinde UV rulodan ruloya baskı kalitesini yeni bir seviyeye taşıyor. Karibu 2, 1350 dpi’a kadar çözünürlüğe ulaşarak yüksek üretim miktarında bile en yüksek kaliteyi sunuyor. 3,4 metre genişliğe kadar rulolarla uyumlu olan baskı makinesi, esnek, NVC (N-Vinyl-Caprolactam) içermeyen ve Greenguard Gold sertifikalı UV boyaları kullanarak baskı yapıyor. Yeni nesil baskı makinesinin benzersiz özellikleri; yüksek verimlilik ve güvenilirliğin yanı sıra olağanüstü çok yönlülük sağlıyor. SwissQprint Satış ve Pazarlama Müdürü Carmen Eicher, kanıtlanmış ve popüler olan bu özellikleri ilk nesilden aldıklarını ve şimdi bunları en son baskı kafası teknolojisiyle zenginleştirdiklerini söyledi.

swissQprint Karibu 2 üretkenliği ikiye katlıyor

Kaset sistemi sayesinde rulolar dakikalar içinde makineye yüklenerek baskıya hazır hale geliyor. swissQprint, her biri 1,6 metre genişliğe kadar iki ruloyu işleyebilen çift rulo seçeneği sunuyor ve bu, üretkenliği ikiye katlıyor. Rulo tutucular, her iki ruloda da optimum ağ gerilimi ve mükemmel sonuçlar sağlamak için milin her bir yarısı ayrı ayrı kullanılarak iki bölüme ayrılıyor.

Karibu vakum plakası, ayrı ayrı çalıştırılabilen 136 bölüme ayrılmış şekilde bulunuyor. Vakum, rulo genişliği ne olursa olsun dört saniye içinde seçime bağlı olarak ayarlanabiliyor. Bu nedenle, çift rulolar arasında boşluk olsa bile hava kaçağı olmasını engelliyor.

swissQprint Karibu 2 ile standartlar değişiyor

Kullanışlı arkadan aydınlatmalı ve mesh baskı

Karibu, arkadan aydınlatmalı baskıların anında ve sürekli kalite kontrolü için baskı alanının hemen yanında bir Işık Kutusu’na (Light Box) sahip bulunuyor. Sonuç olarak, optimizasyonların gerekli olduğu durumlarda ne çok malzeme ne de zaman kaybı yaşanıyor. Işık Kutusu’nun hemen yanında entegre bir Mesh Kit de yer alıyor. Bu, geçirgen alt tabakaların işlenmesinin yanı sıra tam taşma paysız baskının temiz ve basit çalışmasını sağlıyor. Makine, önceden ek kurulum veya sonrasında temizlik gerektirmiyor. Operatörün fareye bir kere tıklaması ile beraber, ışın standart konumundan ağ konumuna gönderiliyor ve baskı işlemi böylece hemen başlayabiliyor.

Otomatik çift taraflı baskı

swissQprint, önden ve arkadan baskı gereken yüzeyler için otomatik çift taraflı baskı işlevi sunuyor. Karibu, entegre yüksek çözünürlüklü kamera sistemi ve görüntünün yanına basılmış QR kodları yardımıyla süreci kontrol ediyor. Bu, arka yüze baskı alınan nesnelerin ön yüzdeki doğru görüntüyle eşleşecek şekilde mükemmel renk yerleştirme ile konumlandırılmasını sağlıyor. Sezgisel çıktı yazılımı Lory, operatörleri süreç boyunca yönlendirerek böylece onların daha az iş yapmasına olanak tanıyor ve hata riskini minimuma indiriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler