Ana Sayfa » Baskı » swissQprint neon renk gamını genişletiyor

swissQprint neon renk gamını genişletiyor

Floresan özellikteki neon boyalar iç ve dış mekan uygulamalarında katma değerli sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dikkat çekici baskı işlerinde neon renkler önemli bir etkiye sahip. Belli bir unsuru öne çıkarmak, daha parlak hale getirmek için neon renkler baskıcılara büyük kolaylık sağlıyor. swissQprint geçtiğimiz aylarda pazara sunduğu neon pembe ve neon sarı renkleriyle bu konuda ciddi bir adım atmıştı. Katma değerli ve verimli baskı işleri için boya segmentinde geliştirmeleri sürdüren firma, neon boya gamını iki renkle genişletti; neon yeşil ve neon turuncu.

Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint’in, karanlık ışıkta floresan özelliğe sahip neon boyaları hem flatbed hem de rulodan ruloya baskı makinelerinde kullanılabiliyor. Özellikle swissQprint sistemlerinde dokuz adet serbestçe yapılandırılabilen renk kanalı bulunduğundan, sonradan da bu neon özellikler eklenebiliyor.

Neon renklerin her geçen gün daha fazla kullanıldığına dikkat çeken Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, swissQprint mühendislerinin yenilikçi UV baskı teknolojilerinin yanı sıra, baskı boyalarının üretilmesinde de fark yarattığını söyledi. Çağlıyan şunları dile getirdi; “swissQprint’in flatbed ve rulodan ruloya UV baskı makineleri pazarda özellikle kalite odaklı baskıcılar tarafından tercih ediliyor. Kalitede ve katma değerli ürünlerle rekabette avantaj elde etmek isteyenler için swissQprint’in neon boyaları yeni bir güç olacak. Küçük ebatlı uygulamalardan daha geniş yüzeylere kadar birçok farklı çalışmada bu neon renkler başarıyla testlerden geçti. Gündüz, gece ve farklı ışık ortamlarında verdiği değişik efektlerle bu boyalar baskı işlerini daha görünür, dikkat çeker hale getiriyor. Neon pembe, sarı, yeşil ve turuncu renkler basacağınız her işte istediğiniz noktaları öne çıkaracaktır. Kısıtlamalar olmadan bu renklerle yapabileceğiniz sınırsız tasarım ve uygulama en büyük yardımcınız olacak.”

Zengin neon renk çeşitleriyle sınırsız uygulama fırsatı

swissQprint boya portföyündeki ilk neon boyaları pembe ve sarı ile zengin bir uygulama olanağını gözler önüne sermişti. Gün ışığında parlayan, karanlık ışıkta ise floresan etkisine sahip olan bu boyalar, çeşitli karışımlar sayesinde daha fazla neon renk çeşidini mümkün kıldı. Yeni neon yeşil ve neon turuncu renklerle birlikte artık baskılarda öne çıkarmak istediğiniz unsurlar hiç olmadığı kadar fark edilebilir hale geliyor, baskılarınız daha fazla katma değer yaratıyor.

swissQprint neon renk gamını genişletiyor
swissQprint neon renk gamını genişletiyor

Neon renklerle farklı temalar, sanatsal çalışmalar, fuar ve etkinlik görselleri

Neon pembe, sarı, yeşil ve turuncu renkler, floresan özellikleriyle birlikte oldukça farklı uygulama alanlarına hitap ediyor. Etkinlik, sergi, sanat ve tema çalışmaları için ideal bir çözüm sunan swissQprint neon boyaları, göz kamaştırıcı promosyon ürünlerinde de başarılı sonuçlar yaratıyor. Potansiyel iç mekan uygulamaları yelpazesi; posterler, tavan askıları ve POS ekranları, bilgi ve rehberlik sistemleri, bileklikler, güvenlik uyarıları veya kampanya tabelaları dahil olmak üzere fuar ve etkinlik konseptlerini ve daha fazlasını kapsıyor.

swissQprint’in göz alıcı dört renkteki neon boyaları malzemeye üstün tutunma, çatlamama, dayanıklılık ve solmama gibi gelişmiş özelliklere sahip bulunuyor. Hızlı UV-LED kürleme ve sonrasında uygulama özellikleriyle bu boyalar baskıcılara yeni fırsat kapılarını açmaya yardımcı oluyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied