20.4 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint yeni Kudu modeli ve cam baskı seçeneği ile iki EDP Ödülü’ne birden layık görüldü

BaskıswissQprint yeni Kudu modeli ve cam baskı seçeneği ile iki EDP Ödülü’ne birden layık görüldü

- Haber Sponsoru -

Türk baskı ve reklamcılık endüstrisinde Pigment Reklam tarafından temsil edilen UV baskı teknolojileri uzmanı swissQprint, geliştirdiği çözümlerle hem küresel pazarda büyük beğeni kazanıyor hem de endüstrinin saygın ödüllerini elde ediyor. Baskı ve reklamcılık endüstrisinin buluşma noktası FESPA Global Print Expo 2023 fuarı sırasında dağıtılan prestijli EDP Ödülleri’nin ikisi bu yıl da swissQprint ürünlerine verildi.

Avrupa Dijital Basın Birliği (EDP- European Digital Press Association) tarafından verilen prestijli ödüllerde birçok önemli teknik kriter göz önünde tutuluyor. Her yıl yenilikleriyle bu ödüllere ulaşan swissQprint, birçok yeni özellik barındıran Kudu flatbed baskı makinesi ve cam baskı opsiyonu ile iki adet EDP Ödülü’ne layık görüldü.

swissQprint yeni Kudu modeli ve cam baskı seçeneği ile iki EDP Ödülü’ne birden layık görüldü

Kudu çok yönlülüğü ve gücü ile öne çıkıyor

swissQprint’in en yeni flatbed UV baskı makinesi Kudu, EDP Ödülleri’nde ‘250m2/saat hızından büyük flatbed/hibrit baskı makinesi’ kategorisinde birinci oldu. Jürinin kararında; “Baskı makinesi, yeni uygulamalar ve baskı malzemeleri tarafından yönlendirilen çok yönlülüğün kritik olduğu, çok olgun bir pazara hitap ediyor” ifadeleri yer aldı.

Serbestçe yapılandırılabilen 10 renk kanalına sahip tek swissQprint modeli olan Kudu, kendi kategorisinde pazarın en gelişmiş geniş format baskı makinesi olarak kabul ediliyor. Makinede ayrıca beyaz için otomatik bir besleme ve bakım sistemi de bulunuyor. Kudu, 30 adet yüksek çözünürlüklü baskı kafası ile, baskı servisi sağlayıcılarına farklı uygulamalar için renk paletlerini özgürce oluşturma fırsatı sunuyor. Buna ek olarak saatte 304 m2’ye kadar baskı hızları ile çok üstün bir performansa imza atıyor.

3.2×2 m baskı genişliği ile 1350 dpi maksimum çözünürlük sunan Kudu, rulodan ruloya opsiyonu, çift rulo opsiyonu ile uygulama alanını genişletiyor. Droptix özelliği ile 3D efektli baskılar üretebilen Kudu, LED kürleme teknolojisiyle ısıya hassas malzemelere baskıyı mümkün kılıyor.

Cam Opsiyonu EDP Ödülü ile değerini kanıtladı

Cam Opsiyonu EDP Ödülü ile değerini kanıtladı

Çok yönlü ve gelişmiş UV baskı çözümleri geliştiren swissQprint, baskı profesyonellerinin farklı uygulamalara dönük talepleri için farklı opsiyonlar ile baskı makinelerini güçlendirmeyi sürdürüyor. Son yıllarda cam baskı katma değeri yüksek işler için tercih edilmeye başlandı. Bu konuda başarısını pazarda da gösteren swissQprint cam seçeneği, EDP Ödüllerinde Endüstriyel Çözümler kategorisinde Cam/Seramik Üretimi başlığında ödüle değer görüldü.

Baskı servisi sağlayıcılarının uygulama alanını genişleten cam seçeneği swissQprint’in Nyala, Impala ve Oryx flatbed baskı makinelerinde bulunuyor. EDP jürisi ödüle değer gördüğü çözüm için şu değerlendirmede bulundu; “Önceden kesilmiş cam paneller için swissQprint’in tam sayfa baskı seçeneği, yeni iş fırsatlarının kapılarını aralıyor. Bu çözüm, mevcut yatırımları korurken yeni uygulamalara olanak sağlıyor” dedi. Birden fazla üretim için doğru kayıt ve kullanıcıyı baskı yatağını temizlemekten kurtaran koruyucu kağıt, bu özelliği gerçek bir kullanıcı dostu çözüme dönüştürüyor.

Cam opsiyonunda her biri basılacak formatlara göre ayarlanmış, kademesiz olarak kullanılabilen beş yatay durdurucuya sahip döner bir hizalama kenarı bulunuyor. Hava geçiren koruyucu kağıt, boyayı tutarken vakumun işini yapmasını mümkün kılıyor. Vakum tablasını temizlemek yerine, her işten sonra kağıdın ilerletilmesi yeterli oluyor. Dolayısıyla her baskı sonrasında makine temiz ve bir sonraki iş için hazır durumda bulunuyor. Mekanik olarak hizalama mekanizması ve koruyucu kağıt özelliklerinin yanı sıra, swissQprint cam baskı için optimize edilmiş bir boya seti de sunuyor. Böylece baskı profesyonelleri eksiksiz bir cam baskı sistemine sahip oluyor.

Tandem fonksiyonu ile iş verimliliğini ikiye katlayan swissQprint makinelerine, cam seçeneği sonradan da takılabiliyor. Uzun süre kesintisiz çalışma ve yeni uygulamalar için esneklik, swissQprint teknolojilerinin temel özellikleri arasında öne çıkıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler