Ana Sayfa » Baskı » Teetaly pandemide Kornit çözümleriyle kazanmayı bildi

Teetaly pandemide Kornit çözümleriyle kazanmayı bildi

Firma kişiselleştirilmiş maske talebini Kornit Digital’in çözümleriyle üretmeye başladı.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

İtalya’nın başkenti Roma’nın biraz kuzeyinde faaliyetlerini sürdüren Teetaly dijital baskılı giysi ürün gamını pandemi döneminde ortaya çıkan maske talebi ile genişletmeyi başardı. Firma kişiselleştirilmiş maske konusunda aldığı yoğun talepte, dijital baskı teknoloji partneri Kornit Digital’e güveniyor. Gelinen bu başarılı noktayı anlamak için önce Teetaly’yı yakından tanımakta yarar var.

Teetaly tişört, kapüşon, bebek giysileri, önlükler ve şapka dahil olmak üzere özel kıyafetler sunuyor. Firmanın müşteri portföyü büyük miktarlı ürün alan ajans ve profesyonellerden, kendine özel seriler/koleksiyonlar isteyen sanatçılara ve kendisine özel bir şeyler yaratmak isteyen nihai tekil tüketicilere kadar uzanıyor. Ayrıca Teetaly’nin online mağazasında, bu birbirinden farklı özelliklerdeki müşterilerin kreasyonlarını hayata geçirmelerini kolaylaştıran bir tasarım aracı bulunuyor.

Firma 2019 yılının sonlarında endüstriyel kapasiteli direkt konfeksiyona baskı (DTG) için Kornit Avalanche HD6 ve Kornit Avalanche Poly Pro sistemlerini kurdu. Bu Kornit Digital çözümleri firmaya pamuklu, polyester, polyester karışımlı malzemeler ve çok sayıda diğer malzemeler için tek aşamalı, çevre dostu direkt konfeksiyona baskı kapasitesi sunuyor. Bu da müşterilere popüler olanlardan en niş ürünlere kadar, mümkün olan en geniş nihai ürün gamını sunma imkanı sağlıyor.

Firma, Kornit’in sistemlerini uygularken ‘titiz’ grafik baskılar, ‘canlı’ baskı kalitesi, yıkama ve aşınma dayanıklılığı, baskı tutarlılığı ve sıfır su israfıyla ‘%100 çevre dostu üretim süreci’ni vaat eden Kornit referanslarını baz aldı.

Kornit aradığımız teknoloji partneri

Kendisi de bir mühendis olan Teetaly’nin CEO’su Vincenzo Cirimele en başından bu yana dijitale inandığının altını çizdi. “Bize her zaman kişiselleştirmede yardımcı olabilecek bir teknoloji partneri bulmaya çalışıyorum” diyen Cirimele sözlerini şöyle sürdürdü “Kornit, olağanüstü kalitede, tek bir kopyaya kadar hızlı bir şekilde baskı konusunda özellikle İtalya’da yaşanan eksikliği gideriyor. Özellikle polyester pazarı önemli bir büyüme kaydetti ve Avalanche Poly Pro sayesinde burada var olan büyük talep problemini çözebileceğimize inanıyoruz””

Cirimele’in aktardığına göre bu iki sistem halihazırda günde 2 binden fazla baskı yapabiliyor. Bu da müşterilerin kişiselleştirilmiş siparişlerini vermelerini, basılmasını, paketlenmesini ve birkaç dakika içinde gönderilmesini sağlıyor. Teetaly, nihai tüketicilere hizmet vermenin yanı sıra; hızlandırılmış bu zaman dilimi içinde kişiselleştirilmiş kıyafet taleplerini istenen miktarda basılması için diğer baskı işletmelerinden de artan miktarda sipariş alıyor. Bu ise firmanın artan bir gelir elde etmesi anlamına geliyor.

Teetaly pandemide Kornit çözümleriyle kazanmayı bildi
Teetaly pandemide Kornit çözümleriyle kazanmayı bildi

Pandeminin getirdiği yeni talep; kişiselleştirilmiş yüz maskeleri

Pandeminin etkili olduğu İtalya’da birçok işletme bundan olumsuz etkilendi. Teetaly’nin birçok müşterisi de belirsiz bir süre için kapanmak zorunda kaldı. Bir konfeksiyon baskı firması olarak Teetaly, kendisini yeni ve öngörülmeyen bir talep ile karşı karşıya buldu; kişiselleştirilmiş yüz maskeleri.

Vincenzo Cirimele Covid-19 salgınının engellenmesine karşı gerekli bir önlem olarak çağdaş bir giyim eşyası haline gelen yüz maskelerine talebin online ticaret platformunda arttığına dikkati çekiyor. Firma salgının başlarında bu yeni talebi fark etti ve üretim süreçlerini yeniden düzenlemek için gerekli adımları attı. Yerel terzilerle çalışan firma, yüksek kaliteli ürünler elde etmek için baskı mekanizmasını de test etti. Böylece, firma müşterilerinin yüz maskelerini taşımasına yardımcı olan özel yüz maskesi taşıyıcı kılıfları da tanıttı. Bu başarılı çalışmalar İtalya’daki genel ve sektörel medyada ses getirdi.

Vincenzo Cirimele, Kornit Digital’in stratejik uzun vadeli bir ortak olarak müthiş bir değer sunduğunu söyledi. Cirimele; “Kornit, AR-GE’ye yatırım yaparak bize çevreye saygılı olma, kaliteye odaklanma ve geleneksel baskı yöntemleriyle kıyaslandığında inanılmaz maliyet avantajları için bize olağanüstü verimlilik sağladığına inanıyoruz. Farklı üreticilerin geniş konfeksiyon yelpazesi için müşterilerimizin baskı yapabileceği sanat çalışmalarında ve yaratıcılıklarında sınır yok. Rakamlar Kornit ile kazandıran bir ortaklığımız olduğunu, müşterilerimiz de kıyafetlerinden memnun olduğunu söylüyor” şeklinde konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied