Teijin Yeni İndigo Benzeri Sentetik Elyafı Duyurdu

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Teijin Yeni İndigo Benzeri Sentetik Elyafı Duyurdu
Teijin Yeni İndigo Benzeri Sentetik Elyafı Duyurdu

Teijin Group’un elyaf ürünleri dönüştürme şirketi olan Teijin Frontier Co., Japonya’nın ağır kumaş ve boyama alanındaki köklü tekstil firmalarından DAIICHI GOUSEN ve MITSUKE SENKOU’nun işbirliğiyle INDI5 adında bir indigo benzeri sentetik elyaf geliştirdiğini duyurdu.

INDI5 konfor, kolay bakım ve solmaya karşı direnç sunan hafif indigo benzeri bir kumaştır.  Renk vermeyen indigo benzeri kumaş, Teijin Frontier’in polimer modifikasyon teknolojisi ile DAIICHI GOUSEN’in dokuma teknolojisini ve MITSUKE SENKOU’nun boyama teknolojisini bir araya getiriyor.

Firma, yurtiçi operasyonlarının yeniden canlandırılmasına yardımcı olmak için bu şirketlerle 2012 yılından bu yana birlikte çalışıyor. Yeni elyaf firmanın ağır kumaşlar için ana üretim bölgelerinden olan; ve indigo boyama ile çok iyi tanınan Niigata Bölgesi’nde Mitsuke’de geliştirildi.

INDI5 polyester elyafı yüksek oranda boyalı ve renk alıcı polimerden yapıldı, bu indigo boyalı pamuk gibi karışımdır. Bu doğal doku sağlar ve renk değişimi için özel bir işlemle kısmen beyazlatılabilir. Özel dokuma teknolojisi de kot benzeri bir dokuma elde eder.

INDA5 kumaşının özellikleri; denim benzeri pürüzlü boyama, yumuşak, hafif sentetik elyaf, yıkadıktan sonra renk değişikliği olmaz, kırışık direnci ve hızlı kuruma ile denim ile konforun birleşimi özelliği.

Teijin INDI5

Firma artık INDI5’in kadın giyim, dış giyim ve üniforma segmentlerinde 4 renk çeşidinin pazarlama fırsatlarını keşfediyor. Ürünün yıllık satışlarının Mart 2021’de biten mali yılda 200 bin metreye ulaşması bekleniyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

İplik ve kumaşlarda parlak ve süslü efektler

Küresel tekstil ve moda endüstrisinde süslü efektler ve parlaklığa sahip iplik ve kumaşlara olan talep sürekli artıyor. 300 yıllık...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied