Ana Sayfa » Fuarlar » Teknik Tekstil Sektörü Cinte Techtextil China ’da Buluşacak

Teknik Tekstil Sektörü Cinte Techtextil China ’da Buluşacak

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Teknik tekstil sektörü Ekim ayında Cinte Techtextil China fuarı kapsamında Şanghay’da buluşacak. Asya’nın yanı sıra küresel pazardan da birçok katılımcının yer alacağı fuar sektörün en yeni gelişmelerine sahne olacak.

Teknik tekstiller ve nonwoven sektörleri 12-14 Ekim tarihleri arasında Şanghay’da düzenlenecek olan Cinte Techtextil China fuarında bir araya gelecek. Messe Frankfurt (HK) Ltd’nin yerel dernekler ve sektörle işbirliği içinde organize ettiği fuar özellikle büyüyen Asya pazarında güçlenmek isteyen Avrupalı üreticilerden yoğun ilgi görüyor. Firmaların tekil standlarının yanı sıra fuarda; Çin başta olmak üzere, Belçika, Almanya, İtalya, Güney Kore, Tayvan ve Rusya’nın ulusal pavilyonları yer bulacak.

Oldukça geniş bir portfolyoya sahip fuar 2 gün boyunca; dokuma ve örme kumaş, nonwoven, kaplama, kompozit, yüzey ve bağlama teknolojilerine ek olarak elyaf ve iplik alanında en son inovasyonlara ev sahipliği yapacak. Eylül ayı itibariyle, toplam 23 ülkeden yaklaşık 500 firmanın katılacağı açıklanan Cinte Techtextil China’da Avrupa, Rus firmaları Asya pazarına seslenecek. Bu bağlamda Çin endüstrisinde önemli bir konuma sahip olan Avrupalı teknik tekstil üreticilerinin fuarda yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Fuarda TexClubTec ve İtalyan Ticaret Kurumu (ICE) tarafından organize edilen İtalyan pavilyonu bulunacak. Pavilyonda otomotiv tekstil çözümleri sağlayıcısı Finelvo,  iplik makineleri üreticisi Fil Man Made, analiz firması Centro Tessile Cotoniero e Abbigliamento Spa’nın yanı sıra iplik tedarikçisi Monosuisse Group da  ilk kez yer alacak.

Belçika pavilyonunda ise düşük-basınç plazma teknolojisiyle dikkat çeken nano-kaplama çözümleri üreticisi Europlasma, Plastibert, CTF 2000, Bekaert ve Conwed Plastics firmaları ürünlerini sergileyecek. Pavilyonda kaplama ve terbiye üreticisi CTF 2000; döşemeleri içim yıkanabilir halojensiz(tuz üretmeyen) sırt kaplama teknolojisinin yanı sıra giysi kumaşını 100 yıkamaya kadar dayanıklı hale getiren W.TC1000-serisini sergileyecek. Bir diğer Belçika firması Plastibert’in ise PUR ve PVC için kaplamalı tekstil portfolyosunu tanıtacağı açıklandı.

Yabancı firmaların yanı sıra yerli Çin üreticilerinin de yer alacağı Cinte Techtextil China’da öne çıkacak önemli sektörel alanlardan biri de Medtech (medikal tekstil) olacak. Hem bölgesel hem de küresel alanda artan talep sebebiyle fuarda  medikal tekstil çözümlerinin geniş yer tutacağı açıklandı.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied