Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Teknik Tekstillerin Testinde Yeni Çözümler

Teknik Tekstillerin Testinde Yeni Çözümler

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Kalite kontrol sistemleri uzmanı TEXTECHNO Herbert Stein GmbH & Co. KG, endüstriyel elyaf, iplik ve kumaşlar için en son test cihazlarını Frankfurt’taki Techtextil 2017 fuarında gösterecek.

Teknik Tekstillerde Test İçin Yeni Çözümler
Teknik Tekstillerde Test İçin Yeni Çözümler

TEXTECHNO, tam otomatik tekli elyaf test sistemi FAVIMAT+ AUOTFEED ile tek bir cihazda şu elyaf özelliklerini tanımlayabiliyor; doğrusal yoğunluk, gerilme özellikleri, mekanik kıvrım özellikleri (kıvrım yüzdesi, çıkartma kuvveti ve kararlılık), geometrik kıvrım yapısı, elyaf-metal sürtünmesi ve bükülme sertliği. AUTOFEED numune besleme ünitesi, test numunesinin hazırlanması ve test alanına kelimenin tam anlamıyla sıfır girmesi için işgücünü azaltıyor.

Techtextil fuarında ilk defa TEXTECHNO, elyaf-matriks yapışmasını tel elyaf çekme yoluyla ölçen yeni FİMATEST sistemini gösterecek. Sistem, FIMABOND yerleştirme istasyonundan ve FAVIMAT+’a bir bağlama ve hizalama aksesuarlarından oluşuyor. FİMATEST geçen yıl ki JEC Dünya İnovasyon Ödülleri’ni kazandı.

Daha da önemlisi otomatik dökümlülük/katlanabilirlik (drapability) analiz cihazı DRAPETEST’dir. Bu araç, kumaşların ve NCF’lerin (kıvrımsız kumaş) dökümlülüğü ile döküm oluşturma ve oluşum sırasında kusurların oluşumunu otomatik olarak tanımlamayı sağlıyor. Analiz cihazı, görüntü işleme vasıtasıyla, şekillendirme için gerekli kuvveti ölçme ile boşluklar ve bukleler gibi küçük çaplı kusurların analizini birleştiriyor. İsteğe bağlı bir sensör, kırışıklık gibi büyük ölçekli kusurları raporluyor.

Test Cihazları

Endüstriyel elyaf ve ipliklerin analizi için diğer seçkin Textechno ürünleri şöyle sıralanıyor;

DYNAFIL ME+, her türlü iplik için dinamik çekme analiz cihazı

STATIMAT 4U, yüksek mukavemetli iplikler için otomatik doğrusal yoğunluk ve çekme analiz cihazı

ROVINGTEST, otomatik fitil performansı analiz cihazı

DIAMSCOPE, otomatik elyaf çapı analiz cihazı,

TEXTECHNO fuarda Salon 3.1 Stant A39’da, LENZİNG INSTRUMENTS (Avusturya) ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile ortak stantta yer alacak.

Yardımcı Materyaller

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert dikiş iğneleri portföyünde bulunan 3 bin farklı seçenek ile çok sayıda dikiş...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied