Ana Sayfa » Örme » Terrot Bu Yıl Hedeflediği Başarının Üzerine Çıktı

Terrot Bu Yıl Hedeflediği Başarının Üzerine Çıktı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Terrot bu yıl hedeflediği başarının üzerine çıktı
Terrot bu yıl hedeflediği başarının üzerine çıktı

Elektronik ve mekanik olarak kontrol edilen yuvarlak örme makineleri geliştiren Terrot, tekstil endüstrisine yenilikçi bir vizyonla ulaşıyor.

Almanya merkezli yuvarlak örgü makineleri geliştiricisi ve üreticisi Terrot, 2017 yılındaki pazar tablosundan memnun olduğunu açıkladı. Elektronik ve mekanik kontrollü yuvarlak örgü makineleri ile örme pazarına hitap eden Terrot, fiyat-performans oranı (cost-performance-ratio) açısından avantajlı çözümleriyle müşteri memnuniyetini elde ediyor.

Terrot Yönetici Ortağı (Managing Partner) Andreas von Bismarck, 2017 yılının ilk yarısının tüm pazarlar açısından çok iyi geçtiğini söyledi. Textilegence’ye özel açıklamalarda bulunan Bismarck; “Aslında şimdiye kadar planladığımızdan çok daha iyi bir pazar sonucu elde ettik. Bu başarılı sonuçları sadece küresel pazarlarda değil, Türkiye pazarında da yakaladık” dedi.

Andreas von Bismarck pazarda gördükleri yani talepler hakkında bilgi verdi. Jakar gibi özel makineler için hala yüksek bir talep olduğunu belirten Bismarck, dijital baskının örme pazarını etkilediğini kaydetti; “Yeni dijital baskı olanakları nedeniyle süprem (single jarsey) kumaşlara yönelik özel bir trendi tespit etti.”

“Müşterinin İhtiyaçlarına Odaklandık”

Terrot’un her zaman müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığını söyleyen Andreas von Bismarck, çeşitlenen talebi ve ihtiyaçları yakından takip ettiklerini dile getirdi. Bismarck sözlerini şöyle sürdürdü; “Ürün portföyümüzü güçlendirmek için, üretim performansı ve makine verimliliği gibi müşteri ihtiyaçlarına odaklandık. Terrot yılın ilk yarısında, piyasada mevcut olan diğer makinelerden daha iyi performans gösteren 100 beslemeli yeni bir çift jakarlı yatak makinesini piyasaya sürdü.”

Bismarck, bu yıl içinde Pilotelli markasının, sinkerless (platinsiz/batırmasız) süprem makinesinin güncellenmiş bir versiyonunu piyasa sunduğunu hatırlattı. Dikey çizgiler ve kumaş kopması gibi bazı kumaş hatalarını önlemek için geliştirilen bu model; bakım sürelerinin uzaması nedeniyle müşterilerine büyük avantaj sağlıyor. Bu gelişmelerin yanı sıra Terrot, eğirme ve örmeyi birleştiren devrim teknolojisi CORIZON’u Japonya’ya sattı. Bismarck, bu gelişmelerin yanı sıra, önümüzdeki dönemde satış stratejilerini diğer pazarları elde etmek için genişletmeyi planladıklarını vurguladı.

Terrot ‘ün 2018 hedefi; pazar lideri olmak

Kurumsal yapılarındaki büyümenin yanı sıra pazardaki büyümeyi de sağlıklı ve sürekli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflediklerine değinen Andreas von Bismarck, Türkiye pazarında gayet iyi gittiklerini ve bu yıl ki hedeflerine ulaşacaklarını açıkladı. Bismarck; “Türk müşterilerimiz için kabul edilebilir teslimat zamanlarını gerçekleştirmek için çok çalışıyoruz. 2017 yılının ikinci yarısında Türk müşterilerimiz için üretim kapasitelerini rezerve ettik. Yılsonu olmadan makineleri alabilmenin onlar için önemli olduğunu biliyoruz. Bu avantaj için bizimle hemen bağlantıya geçmeleri gerekiyor” diye konuştu.

Bismarck 2018 yılı pazar hedeflerine de değindi. “2018 yılında stratejik hedefimiz, müşteri memnuniyeti odaklı olarak pazar liderliğidir”; diyen Bismarck, ürün ve hizmet kalitesinde de lider olmayı hedeflediklerini açıkladı. Bismarck sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu amaçla, insan kaynaklarına, üretim ekipmanlarına, BT altyapısına ve prosesine yatırım yapıyoruz. Ayrıca AR-GE’ye çok fazla yatırım yapıyoruz. 2017 sonuna kadar pazarlara en az dört yeni makine daha sunulmuş olacak. Bütün bunlar stratejik hedefimize ulaşmak için yoğun bir şekilde çalıştığımızı gösteriyor.”

Türk tekstil sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bismarck, sektörün çok sağlam bir yapıya sahip olduğunu kanıtladığını söyledi. “Zorluklara rağmen Türkiye pazarı iyi gelişti” diyen Bismarck, sözlerini şöyle sürdürdü; “Daha fazla kapasite kullanımına bağlı olarak, üretim prosesinde değişiklik olduğunu görüyoruz. Ayrıca sektörde uluslararasılaşmanın açık bir trend olarak yaşanıyor. Büyük tekstil üreticileri, mümkün olduğu kadar tek bir düzeyde tekstil işlemlerini yeniden yapabilmek için yeni üretim stratejilerine odaklanıyor.

Tekstil Örme Haberleri

Ekoten örme kumaşta hataların önüne Smartex çözümüyle geçti

Türkiye’nin en büyük kumaş üreticilerinden Ekoten Fabrics, yuvarlak örgü makinesindeki hatalı üretimi %0’a yakın bir orana azaltan Smartex V1...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied