29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Eylül Ekim 2021 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Eylül Ekim 2021 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Pandemi sonrası kendini yenileme gereksinimi tüm sektörlerde olduğu gibi tekstil ve baskı endüstrilerinde de görülüyor. Sürdürülebilirlik ve iklim krizi ile mücadele çerçevesinde şirketlerin şeffaf bilgi paylaşımı ve döngüsel ekonomi odaklı bir yapılanma ön plana çıkıyor. Sektör oyuncularından sürdürülebilirlik konusunda her gün farklı haberler gelirken, Textilegence  Eylül Ekim 2021 sayısında küresel ve yerel tekstil sektöründe bu ve daha pek çok konudaki yeni gelişmeleri okuyucularımıza sunuyoruz. Baskı endüstrisi de daha sürdürülebilir bir baskı için attığı adımları bu sayımızda okuyabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk yerli spandex yatırımını yapan Migiboy Tekstil, 200 milyon dolarlık yeni yatırım yapacağı fabrika ile tekstil sektörünün yıllık 40 bin ton spandex ithalatının önüne geçmeyi hedefliyor. Textilegence’ın 50. sayısında, Teksel Tekstil A.Ş. Genel Müdürü Dursun Ferikel ile şirketin faaliyetleri ve Türk tekstil sektörünün güncel durumu üzerine gerçekleştirdiğimiz röportajı okuyabilirsiniz.

Yeni Mimaki UJF Serisi endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar sunuyor. Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Pigment Reklam SIGN İstanbul 2021 fuarındaki standında gelişmiş UV baskı, neon renkler, 3D tarayıcılar, 3D özel baskılar, ışıklı kumaş uygulamaları ve daha fazlasını sergiledi.

Textilegence Eylül Ekim 2021 sayısı yayınlandı

Güncel gelişmeler, ilgi çekici yenilikler

Yeşil bir tekstil endüstrisinin tartışılacağı Sustainability Talks tekstil endüstrisinin önemli aktörlerini 25 Kasım’da Zorlu PSM’de bir araya getirecek. FESPA Eurasia 2021 yeşil baskı çözümleriyle geliyor. Kornit Digital baskı çözümleri de Mattex ile bu fuarda yer alacak. Uster ve Oerlikon 19-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek INDEX fuarında yeni çözümlerini tanıtacak. Durak Tekstil, Fashion Tech İzmir Fuarı’nın sponsoru oldu. EVTEKS Fuarı ertelendi, partnerler yolları ayırdı. Bu başlıklar ve daha fazlası elbette dergimizin yeni sayısında sizi bekliyor.

Türk tekstil sektörü ihracatını yüzde 41 artırdı. Türk tekstil sektörü 2021 yılı Ocak-Ağustos döneminde 8,2 milyar dolar ihracat rakamına ulaştı. Çorap makineleri üreticisi Lonati’nin Türkiye’deki yeni partneri TETAŞ olurken, Korteks 10 milyon dolarlık yatırımla Avrupa’da ve Türkiye’deki ilk polimer geri dönüşüm tesisini açtı.

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

KARL MAYER, triko ve dantel üretiminde olanakları artırırken, Lenzing TENCEL elyaflarını REFIBRA ile genişletiyor. SSM, tekstüre pazarındaki güçlü konumunu, yeni sahte büküm tekstüre makinesi DP5-FT’yi pazara sunarak daha da güçlendirdi. Dünyadaki ünlü dev yapıları kumaşla kaplamadaki ustalığıyla bilinen Christo’nun ‘L’Arc de Triomphe: Wrapped’ adlı son eserinde kullanılan 25 bin metrekare kumaş Lindauer DORNIER P2 makinesinde üretildi. Bu ve daha fazla haberi Textilegence’ın 50. sayısında bulabilirsiniz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler