12.5 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Eylül Ekim 2023 sayısı yayınlandı 

GüncelTextilegence Eylül Ekim 2023 sayısı yayınlandı 

- Haber Sponsoru -

 

Textilegence Eylül Ekim 2023 sayısı tekstil gündeminin öne çıkan başlıklarını sayfalarına taşıyor. Türkiye ve global tekstil sektörünün son durumuna ilişkin değerlendirmelerin yanı sıra bu yeni sayımızda da özel röportajlarımızla sizleri önde gelen üreticilerin en yeni teknolojileri ve geliştirmeleriyle buluşturuyoruz. Haziran ayında Milano’da gerçekleştirilen ITMA 2023 fuarında sunulan birçok yeniliğin etkilerini ve devam eden yansımalarını bu sayımızda bulacaksınız. 

Zimmer Austria yeni gelişen bir pazar olan dijital askeri kamuflaj baskısındaki deneyimleriyle sektörün gelişimine katkı sunuyor. Textilegence olarak Zimmer’in bu özel sektördeki hikayesini ve teknik detayları Zimmer Austria Dijital Baskı Sistemleri CEO’su Andreas Rass ile konuştuk. 

Ayrıca Biancalani, MS Printing, DuPont gibi farklı segmentlerden önde gelen firmaların yetkilileriyle gerçekleştirdiğimiz özel röportajlarda en yeni teknolojileri ve inovasyonları keşfedebilirsiniz. 

En yeni çözümler baskı pazarıyla buluşmaya devam ediyor. 100 Serisi’ne UJV100-160Plus baskı makinesini ve 330 Serisi’ne de UCJV330-160 entegre bas/kes makinesini ekleyen Mimaki, kullanıcılarına daha fazla verimlilik ve düşük enerji tüketimi sunarken, baskı kalitelerini ve esnekliklerini artırma fırsatı sağlıyor. UV baskı uzmanı Pigment Reklam, 21-24 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenen endüstriyel reklam ve baskı fuarı SIGN İstanbul 2023’te swissQprint’in yeni amiral gemisi UV-LED flatbed baskı makinesi Kudu’yu ilk kez Türk baskı endüstrisine sundu. Ayrıntıları yeni sayımızda okuyabilirsiniz. 

Diğer öne çıkan bazı başlıklar ise şu şekilde: Yenilikçi dijital baskı ve imalat sistemleri üreticisi Durst Group, tekstil, iç ve dış dekorasyon için sürdürülebilir dijital çözümler sunan Aleph SrL’yi satın aldı. Rieter’in Com4recycling-Ring Lisansı’nı alan ilk marka ORTA oldu. Terrot’u satın alan Santoni Shanghai pazarda iddiasını büyüttü. 

Textilegence Eylül Ekim 2023 sayısı yayınlandı  Görsel Kaynak: Freepik

Textilegence Eylül Ekim 2023: sürdürülebilir bir dünya 

Green Times sayfalarımıza sektörün sürdürülebilirlik konusundaki inovatif çözümlerini taşımaya devam ediyoruz:  

Bilim insanları tekstil sektöründe sentetik boyalar yerine kullanılabilen ve tropik ülkelerde tarımı yapılan indigo bitkisini (Indigofera tinctoria) Türkiye’de ilk kez Antalya’da yetiştirerek toz boya elde etmeyi başardı. Dünyanın önde gelen selülozik elyaf üreticilerinden Lenzing Grup, Intertextile Shanghai Apparel Fabrics fuarında REFIBRA teknolojisine sahip LENZING ECOVERO’yu tanıttı. Hepsi ve daha fazlası Textilegence Eylül Ekim 2023 sayımızda. Keyifli okumalar. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler