19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Kasım Aralık 2021 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Kasım Aralık 2021 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Yeni yıla yaklaşırken Textilegence Kasım Aralık 2021 sayısı her zaman olduğu gibi tekstil sektörünün nabzını tutmaya devam ediyor. Tekstil sektörü, bir yandan iklim krizi ile mücadelede kamu ve özel sektör bazında atılan adımlar ile sürdürülebilir uygulamalarını artırırken diğer yandan da ard arda düzenlenen tekstil ve baskı fuarlarıyla canlanıyor. Sektörün önde gelen markalarının dijitalleşme ve sürdürülebilirlik alanındaki yenilikleri, pazara dair en güncel bilgiler ve daha fazlası bu sayımızda sizleri bekliyor.

Türkiye’nin Paris İklim Anlaşması’nı onaylaması iklim krizi ile mücadelede yasal bir zemin hazırlarken, bu hem ülkenin hem de tekstil sektörünün sürdürlebilir dönüşümünde önemli bir adım olarak görülüyor. İş dünyası ve tekstil sektörünün önde gelenlerinin bu konuya ilişkin görüşlerini ve değerlendirmelerini yeni sayımızda okuyabileceksiniz.

Özel röportajlar Textilegence Kasım Aralık 2021 sayısında

LC Waikiki’nin de aralarında bulunduğu birçok uluslararası markaya örgü kumaş tedarik eden Özen Mensucat, geliştirdiği doğal boyama prosesi ile atık su tüketimini büyük ölçüde azaltıyor. Özen Mensucat Yüksek Tekstil Mühendisi, Doğal Boyalardan Sor. Ar-Ge Mühendisi Eray Akkuş ile gerçekleştirdiğimiz röportajda firmanın doğal boyama prosesi ve sürdürülebilir faaliyetlerine yönelik ayrıntıları konuştuk.

Spot Tekstil ile yeni bir mümessillik anlaşması yapan Konica Minolta, Türkiye pazarındaki faaliyetlerine başarıyla devam ediyor. Konica Minolta Business Solutions Italia S.p.A. Başkanı Hiroshi Yoshioka ve Satış Direktörü Gianluca Macchi ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda yeni anlaşmaya dair detayları ve Konica Minolta’nın Türkiye pazarındaki hedeflerine yönelik açıklamaları bulabilirsiniz.

Textilegence Kasım Aralık 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil sektöründe en son gelişmeler

Kornit Digital sürdürülebilir, tek aşamalı üretim verimliliği için yeni nesil sistem Kornit Presto MAX ile pazara ilk kez renkli kumaşlara beyaz baskıyı getiriyor. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint, 4. Nesil Nyala, Impala ve Oryx modellerinde hız ve verimliliğini artırmanın yanı sıra uygulama kapasitesini de genişletti.

İST İşçi Sağlığı Teçhizatı firmasının koruyucu kıyafetleri Durak Tekstil aramid dikiş iplikleriyle hayat buluyor. Picanol, Connect ile sezgisel dokuma çağının kapılarını aralıyor. Itema’nın denim üretim sürecinde ham madde ve su tüketimini önemli ölçüde azaltan iSAVER® çözümü, dokuma endüstrisinde ilk kez, dokuma ekipmanını seçerken sürdürülebilir bir yaklaşımı mümkün kılıyor.

Mimaki ana sponsorluğunda 2-5 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan FESPA Eurasia 2021 büyük buluşma için gün sayıyor. Yüzde yüz doluluk oranına ulaşan fuarın sektöre 1 milyar dolarlık katkı sağlaması öngörülüyor. Mimaki, HP, EFI, Kornit Digital, Optimum Digital Planet ve swissQprint’in de aralarında bulunduğu katılımcılar en yeni ve gelişmiş çözümlerini bu fuarda sergileyecek. Hepsi ve daha fazlası Textilegence Kasım Aralık 2021 sayısında!

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler