26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Kasım Aralık 2022 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Kasım Aralık 2022 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Türkiye ve dünyadan en son tekstil ve baskı endüstrisi haberleri ve gündem başlıklarını sayfalarına taşıyan Textilegence Kasım Aralık 2022 sayısı sektörün bir panoramasını sunuyor. Yılın son sayısında okurlarımızı, fuar ve etkinlik haberlerinin yanı sıra tekstil/baskı makine teknolojileri, moda ve perakende, elyaf ve kumaş, ambalaj ve Green Times başlıkları altında son gelişmeler ve özel röportajlar bekliyor.

Gündem başlıkları arasında Türk tekstil ihracatında artış oranlarındaki düşüş ilk sırada yer alıyor. Düşük alım fiyatlarının Türk pamuk üretimi karşısında oluşturduğu tehdit ve buna ilişkin öneriler ve daha fazlası bu sayımızda sizlerle buluşuyor.

Türk tekstil sektöründen yatırım, büyüme haberleri gelmeye devam ediyor. Turquality Marka Desteği Programına kabul edilen Durak Tekstil, ihracat pazarlarında hedef büyüttü. Hugo Boss Türkiye’de dördüncü fabrikasını açıyor. Gama Recycle’ın daha sürdürülebilir bir tekstil hedefi için üretimde Saurer Autocoro open-end iplik makineleriyle sağladığı avantajları da bu sayımızda bulabilirsiniz.

Pandemi sonrası tekstil dünyası, fiziksel etkinliklerde en son yenilikleri paylaşmaya ve sektörün geleceğine dair önemli konuları tartışmaya devam ediyor: Küresel tekstil sektörü Türkiye’den ve yurt dışından 40’tan fazla konuşmacının katılımıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sustainability Talks’ta buluştu. FESPA Eurasia baskı dünyasını 9. kez buluşturmaya hazırlanıyor. Baskı profesyonellerini yeni bir FESPA Eurasia fuarında daha ağırlamaya hazırlanan Mimaki Eurasia, standında endüstriye ilham verecek çözümlere ve uygulamalara odaklanacak.

İsviçreli UV inkjet baskı sistemleri uzmanı swissQprint, Karibu UV rulodan ruloya baskı makinesinin ikinci neslini Las Vegas Printing United Show’da tanıttı. Epson, iki yeni 44 inç SureColor boya süblimasyon yazıcısını piyasaya sürdü. Tüm detayları ve daha fazlasını yeni sayımızda okuyabilirsiniz.

Textilegence Kasım Aralık 2022 sayısı yayınlandı

Özel haberler ve röportajlar Textilegence Kasım Aralık 2022 sayısında

Elyaf Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Bilge Olağaner ürettikleri kalite ve sürdürülebilirlik odaklı kumaşlarla küresel moda ve perakende sektörüne katkılarını Textilegence’a anlattı. Karacasu Tekstil Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Müdürü Mustafa Işık ile gerçekleştirdiğimiz röportajda ise firmanın bu alandaki faaliyetlerini ve iş birliklerini konuştuk.

Green Times sayfalarımızda her zaman olduğu gibi Türkiye’den ve dünyadan sürdürülebilirlik konusundaki en son gelişmeler ve konular yer alıyor. Ayrıca sürdürülebilirliğin sosyal boyutuyla ele alındığı haberimizde Türk tekstil sektörün bu konudaki mevcut durumu veriler ışığında ortaya konuyor. Hepsi ve daha fazlası yılın son sayısında sizleri bekliyor.

Keyifli okumalar!

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler