32.5 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Textilegence Mart Nisan 2023 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Mart Nisan 2023 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Mart Nisan 2023 sayısı okuyucularını yine endüstriyel ve güncel gelişmelerle buluşturuyor. Özellikle Türkiye’de ciddi bir yıkıma ve can kaybına yol açan depremin endüstriye etkilerini ve alınan önlemleri sayfalarımızda bulabileceksiniz. Bölgedeki üretim merkezlerinin son durumu ve sektör paydaşlarının üretimin normalleşmesi adına gerçekleştirdiği projelerin yanı sıra konuya ilişkin küresel tekstil endüstrisinden gelen açıklamalar da bu sayımızda ana gündem başlıklarını oluşturuyor.

Tekstil ve baskı pazarındaki en son yenilikler Textilegence Mart Nisan 2023 sayısında

59. sayımızsın diğer başlıkları arasında tekstil ve baskı sektöründe pazara sunulan yeni teknolojiler yer alıyor. Durak Tekstil’in yeni Lyosense ve Lyostitch lyocell ipliklerinin özellikleri ve avantajlarının yanı sıra Mimaki’nin tekstil ve giyim baskı uygulamaları için ilk DTF baskı makinesi TxF150-75 ve DTF için ısı transfer

pigment boyası PHT50’nin sunduğu yeni fırsatları bu sayımızda okuyabilirsiniz. Ayrıca KARL MAYER’in örmede 3D baskıyla sunduğu yeni olanaklar ve Oerlikon Barmag’ın, yeni WINGS HD modellerine ilişkin detaylara ek olarak, teknik tekstiller ve dijital tekstil baskı pazarlarına ilişkin büyüme tahminleri ve trendlerini de yeni sayımızda bulabilirsiniz.

Tekstil ve baskı pazarındaki en son yenilikler Textilegence Mart Nisan 2023 sayısında

Diğer yandan fuar takvimleri yoğun bir şekilde birbiri ardına devam ediyor. Haziran ayında Milano’da gerçekleşecek ITMA 2023, fuar alanının etkinliğe aylar kala tam doluluğa ulaştığını açıkladı. 44 ülkeden 1.600’ün üzerinde katılımcının yer alacağı fuarda, 100 şirket halen tercih ettikleri sektörlerde kendilerine yer tahsis edilmesini bekliyor. Texworld Paris ziyaretçi sayısını Şubat 2022’ye kıyasla yaklaşık üç kat artırarak büyük bir uluslararası katılımla gerçekleşti. Detaylar Textilegence Mart Nisan 2023 sayısında.

Green Times sayfalarımızda her zamanki gibi Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilirlik konusunda öne çıkan başlıklar sizleri bekliyor: Türkiye, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yayınladığı yeni genelge ile tekstil faaliyetlerinin çevresel etkisini azaltmaya yönelik yeni düzenlemeleri devreye alıyor. Yeni Avrupa girişimi RegioGreenTex, üç yıllık bir proje ile KOBİ’leri tekstil atıklarını değere dönüştürme konusunda destekleyecek. Türk girişimi Tuvis’i satın alan Smartex, Maslak’ta yer alacak yeni teknoloji merkezi ile sıfır atıklı gelecek çalışmalarını genişletecek. İzmir Körfezi’nde koku ve kirliliğe sebep olan ‘deniz marulları’ plastik ambalaj yerine biyo-çözünür bir seçenek sunacak. Hepsi ve daha fazlasını yeni sayımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler