20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Mart Nisan 2024 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Mart Nisan 2024 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Baharı yoğun bir ajandayla karşılayan tekstil ve baskı dünyasından son gelişmeler Textilegence Mart Nisan 2024 sayısında siz okurlarımızla buluşuyor. Küresel baskı endüstrisini bir araya getirecek olan FESPA Global Print Expo (GPE) 2024 ve drupa 2024’ün yanı sıra nisan ayında eş zamanlı düzenlenecek olan Techtextil (teknik tekstiller ve nonwovenlar için) ve Texprocess (hazır giyim ve tekstil işleme endüstrileri için) fuarları en son tekstil ve baskı teknolojilerinin adresi olacak. Yeni sayımızda bu yenilikleri keşfe çıkıyor ve fuarlarda ziyaretçileri bekleyen sürprizleri aktarıyoruz. 

Sektörde yirminci yılını kutlayan Mimaki Europe, FESPA GPE 2024’te ziyaretçilerine muhteşem bir etkinlik ve Mimaki Deneyim Merkezi’nde özel gösterimler sunacak. Yine bu fuarda SPGPrints, etkileyici süblimasyon avantajlarını vurgularken Kornit Digital en son DTF ve DTG baskı çözümlerini sektörle buluşturacak. MS Printing Solutions, swissQprint, Roland DG ve daha pek çok önde gelen firmanın sergileyeceği teknolojileri yeni sayımızda bulabilirsiniz. 

Techtextil ve Texprocess 2024 fuarları, sektör paydaşlarına tekstil ve hazır giyim endüstrisinde büyüme, yenilikçilik ve sürdürülebilirliği sağlamada dijitalleşmenin dönüştürücü potansiyelini keşfetmeleri için kapsamlı bir platform sunacak. Durak Tekstil ilham verici yeniliklerini Texprocess 2024’te sektörle paylaşacak. Techtextil 2024 fuarında Saurer Twisting Solutions standını ziyaret edenler ise TechnoCorder TC2’deki yenilikleri ilk elden görme fırsatı yakalayacak. 

Textilegence Mart Nisan 2024 sayısı; tekstil dünyasından en son haberler

Sürdürülebilirlik ve döngüsel üretim alanında tekstil sektörünü etkileyen yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor: Ürün reklamlarında ‘çevre dostu’ ifadesine sınırlama getirildi. Sun Chemical pigmentleri artık OekoTex® ECO PASSPORT sertifikalı. Sosyal ve İş Gücü Yakınsama Programı (SLCP), 1 Şubat 2024 tarihinde hazır giyim, ayakkabı ve tekstil sektöründeki 300’den fazla kuruluşun küresel ve kâr amacı gütmeyen bir ittifakı olan Sürdürülebilir Giyim Koalisyonu’ndan (SAC) resmen bağımsızlaştı. 

Textilegence Mart Nisan 2024 sayısı; tekstil dünyasından en son haberler   Görsel Kaynak: Mockupnest
Textilegence Mart Nisan 2024 sayısı; tekstil dünyasından en son haberler Görsel Kaynak: Mockupnest

Gündemdeki diğer başlıklar ise şu şekilde: A.I.T. geliştirdiği yeni yapay zekâ destekli ürünü Archivist ile hızlı ve etkili bir desen arşivleme ve yönetimi süreci sunarak tekstil sektöründe fark yaratıyor. Oerlikon, geniş yüzey çözümleri pazarlarında tek başına lider olmak için son stratejik adımını açıkladı. KARL MAYER TÜRKİYE’nin yeni Genel Müdürü belli oldu. Ayrıca tekstil makineleri otomasyonunun hikayesinin yer aldığı yazıda sizleri ilham verici kısa bir yolculuğa davet ediyor ve keyifli okumalar diliyoruz. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

En çok okunan haberler