19.5 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Ocak Şubat 2024 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Ocak Şubat 2024 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Ocak Şubat 2024 sayısı yıla dopdolu bir başlangıç yapıyor. Tekstil üreticilerinin geçtiğimiz yıla ilişkin değerlendirmeleri ve 2024 yılına yönelik beklentilerinin yanı sıra en son düzenlenen tekstil ve baskı fuarlarının detayları bu sayımızda sizleri bekliyor. Özel röportaj ve haberlerimizde sektöre yönelik en son teknolojileri ve gelişmeleri sayfalarımıza taşıyor, tekstil ve baskı sektörünün gündemini kaçırmak istemeyenleri vakit kaybetmeden yeni sayımızı okumaya davet ediyoruz.

Dokumadan eğirmeye, baskıdan sürdürülebilir üretime; hepsi Textilegence Ocak Şubat 2024 sayısında 

Saurer, 12-13 Ocak tarihlerinde Almanya’nın Übach-Palenberg kentinde müşterilerinin şirketin dünya prömiyerlerini ilk kez görmelerini sağlayan OpenHouse 2024 adlı özel bir etkinlik için kapılarını açtı. Davetli olarak katıldığımız etkinliğin detaylarını yeni sayımızda sizlerle paylaşıyoruz.

40’tan fazla VDMA üyesinin katıldığı ITMA ASIA + CITME fuarı adeta bir Alman teknolojileri şovuna dönüştü. 6-8 Ocak tarihleri arasında SITEX Surat Uluslararası Tekstil Fuarı 2024’te yerini alan Itema, bölgedeki lider dokuma teknolojileri tedarikçisi gücünü öne çıkardı. Uster kombine edilmiş çözümlerle iplikte verimlilik ve karlılık sağlıyor. ERCA Textile Chemical Solutions’ın REVECOL® serisi, yeni nesil kimyasal yardımcıların sorumlu tekstil üretiminin yolunu açıyor.

Textilegence January February 2024 issue has been published   Image Source: Freepick
Dokumadan eğirmeye, baskıdan sürdürülebilir üretime; hepsi Textilegence Ocak Şubat 2024 sayısında  Görsel Kaynak: Freepik

Baskı sektöründen en yeni haberler de bu sayımızda sizleri bekliyor: Mimaki’nin ilk DTF baskı makinesi 300 satış adedini aştı. Dijital tekstil baskı teknolojileri geliştirmede üst düzey sonuçlar elde eden Konica Minolta ve Gentili Mosconi, ikinci aşamaya geçmeye hazırlanıyor. Epson doğrudan koyu renk kumaşa baskıda ilk giriş seviyesi yazıcısını tanıttı. Tekstil sektörüne özel yazılım çözümleri ve dijital baskı teknolojileri sunan A.I.T. yapay zekâ teknolojisinin avantajlarını endüstriye yönelik etkili çözümlere dönüştürüyor. A.I.T. Dijital Pazarlama Uzmanı Melih Yıldız ile şirketin 1996 yılından başlayarak günümüze uzanan hikayesini konuştuk.

Sürdürülebilirlik konusunda atılan yeni adımlar sektörün yeşil dönüşümü için sürece katkı sunuyor: Sustainability Talks bu yıl daha geniş bir alanda katılımcılarını ağırlayarak sektörü bir kez daha sürdürülebilirlik odağında buluşturdu. Oerlikon Neumag, bluesign® onaylı EvoSteam kesikli elyaf prosesi ile yılda yaklaşık 3,2 milyon litre su tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Dört yılda bir düzenlenen drupa bu yıl touchpoint sustainability forumu ile sektörün bütün paydaşlarının yeşil dönüşümü için güçlü bir sinyal verecek. Hepsi ve daha fazlasının yer aldığı yeni yılın ilk sayısında hepinize keyifli okumalar dileriz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler