30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Texworld Paris büyük bir uluslararası katılımla gerçekleşti

FuarlarTexworld Paris büyük bir uluslararası katılımla gerçekleşti

- Haber Sponsoru -

Messe Frankfurt tarafından düzenlenen Texworld Evolution Paris, 6-8 Şubat tarihleri arasında 115 ülkeden yaklaşık 8.000 profesyonel alıcı ve 750 katılımcıyı ağırladı. Fuar, Avrupa moda endüstrileri ile başlıca kaynak ülkeler arasındaki ticaretin yeniden başladığını vurgularken, ziyaretçi sayısı Şubat 2022’ye kıyasla yaklaşık üç kat artış gösterdi. Büyük bir uluslararası katılımla gerçekleşen bu edisyon, Çinli katılımcıların geri dönüşüyle dikkat çekti. Dokumacılar ve hazır giyim üreticilerinden oluşan yaklaşık 450 firma, Paris Le Bourget Fuar Merkezi’nin 4. Salonunda başta Avrupa’dan olmak üzere uluslararası alıcılarla bir araya geldi.

Fuar; Hintli, Endonezyalı ve aynı zamanda Koreli veya Bangladeşli üreticilerin geri dönüşüyle uzun zamandır beklenen dünyaya yeniden açılışı yansıtan bir edisyon olarak değerlendirildi. Bu yıl 94’ü İstanbul Ticaret Odası (İTO) öncülüğündeki ulusal pavilyonda olmak üzere 122 Türk şirketinin katıldığı fuarda Türk üreticiler de öne çıktı.

Büyük markalar yeni çözümleri Texworld Paris’te keşfetti

Büyük markalar yeni çözümleri Texworld Paris’te keşfetti

Sunulan çözümlerdeki genişleme, oldukça uluslararası olan ziyaretçi tabanının yapısına da yansıdı. Yabancı ziyaretçilerin oranı bir yıl önceki %65’e kıyasla %85’e ulaştı. Fransızlar en önemli katılımcı olmaya devam etse de, İngiliz, Türk, İtalyan, İspanyol ve Hollandalı alıcılar, Alman ve Amerikalılardan önce yabancı ziyaretçiler arasında ilk 5’te yer alıyor. Bu yenilenen atmosferin bir başka işareti de, sunulan çözümleri keşfetmek ve gelecek sezon için sözleşme görüşmeleri yapmak üzere gelen Inditex grubu, River Island, Marks&Spencer, Mango, ASOS veya C&A gibi büyük paydaşların varlığı oldu.

Messe Frankfurt Fransa Başkanı Frédéric Bougeard, bu edisyonun başarısının uyum sağlama yeteneklerini gösterdiğini söyleyerek şu açıklamada bulundu: “Bu aynı zamanda fuarlarımızın açık uluslararası kaynak bulma platformları olduğunu da gösteriyor ve öyle kalmaya da devam edecekler. Sunulanlar, koleksiyonlarını en iyi koşullarda ve en iyi fiyata üretmek için kaliteli endüstriyel bilgi birikimi bulmak üzere buraya gelen alıcıların beklentilerine göre düzenlenmelidir. Amacımız bu çözümleri her zaman erişilebilir ve görünür kılmaktır.”

Paris’teki yeni fuar alanı Porte de Versailles Fuar Merkezi’nde yaklaşık 1300 katılımcının beklendiği yaz edisyonu 3-5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler