Ana Sayfa » Eğirme » Truetzschler tekstil sektörüyle Şanghay’da buluştu

Truetzschler tekstil sektörüyle Şanghay’da buluştu

Bölgedeki tekstilcilerle buluşan Truetzschler yapay elyaflar, BCF ürünler ve nonwoven çözümleriyle öne çıktı.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Pandemi nedeniyle uzun süredir gerçekleşmeyen fuarlar Asya’da tekrar düzenlenmeye başladı. Tekstil teknolojileri üreticisi Truetzschler, 31 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında Asya – Pasifik pazarının en büyük zemin kaplama fuarı DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 22. edisyonuna katıldı. Firma 2 – 4 Eylül tarihleri arasında da teknik tekstiller sektörünün önemli fuarı CINTE Techtextil’de yerini aldı. Her ikisi de Şanghay’da gerçekleşen fuarlarda bölgedeki tekstilcilerle buluşan Truetzschler yapay elyaflar, BCF ürünler ve nonwoven çözümleriyle öne çıktı.

Truetzschler Man-Made Fibers’in katıldığı DOMOTEX asia/CHINAFLOOR fuarında Salon 2.1 Stant F03’te yeni BCF makinesi MO40’ı sanal olarak sergiledi. Aynı anda 4 bobin sunan MO40 güçlü bir ekstrüzyon sistemine sahip. MO40 tüm polimerler ve BCF türleri için metrekare başına en yüksek verimliliği sunuyor. Optimize edilen iplik yolu tamamen simetrik hale geldi ve her eğirme pozisyonunda 4 özdeş bobin üretilebiliyor. Çekme panelinin düzeni değiştirildi, böylece BCF multifilament girişten sarıcıya daha yumuşak bir şekilde yönlendiriliyor. Kendini kanıtlamış bileşenleri (HPc tekstüre, çift sarıcı rulo (dual Shell rolls) ve sağlam 2 rulo çıkışı) önceki makinelerle aynıdır. MO40 ile standart kaliteler ve özel iplikler için tüm eğirme süreçleri kolaylıkla yönetilebiliyor.

Truetzschler tekstil sektörüyle Şanghay’da buluştu
Truetzschler tekstil sektörüyle Şanghay’da buluştu

Nonwoven üretimi için güçlü teknolojiler

Truetzschler Nonwovens’ın teknik tekstil ve nonwoven sektörü için yeniliklerini sunduğu son platform CINTE Techtextil fuarı oldu. Firma yüksek performanslı serilerini E1.0D12 numaralı standında Asya pazarından üreticilerle paylaştı. Firma yüksek kalitede viskon tek kullanımlık mendiller üretmek için tarak ve wetlaid spunlace hatları ve diğer özel çözümlerini bu canlı pazara tanıttı. İkili görüşmelerde üretime dönük ilham verici fikirler ve çözümler ele alındı. Ziyaretçiler yüksek hızlı NCT taraklarıyla daha yüksek ağırlıklı viskon nonwoven kumaş üretimini veya taranmış malzemelerden ve hamurdan kompozit CP nonwoven üretimi konusunda yenilikçi fikirleri ilk elden duydu.

Truetzschler ayrıca Çin’deki ikinci alt şirketi Truetzschler Textile Machinery (Jiaxing) Co. Ltd.’yi (TTMJ) kurduğunu duyurdu. Yeni firma yüksek Alman teknolojisini ve seçkin Çin üretim yetkinliğini bir araya getirecek.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied