Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Truetzschler ve Voith yeniliklerini INDEX 2021’de sergiledi

Truetzschler ve Voith yeniliklerini INDEX 2021’de sergiledi

Truetzschler Nonwovens ve Voith, tek kullanımlık mendil üretiminde daha sürdürülebilir ve uygun fiyatlı yenilikler sunuyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Truetzschler Nonwovens, Truetzschler Card Clothing ve Voith, 19-22 Ekim tarihleri ​​arasında düzenlenen INDEX’te; mendil, hijyen veya tıbbi tekstiller için geniş bir yelpazede sürdürülebilir nonwoven üretimi için yeni çözümlerini tanıttı.  Fuarda, Voith ve Truetzschler tarafından ortak geliştirilen en yeni nextLevel/WLS bebek ve vücut için tek kullanımlık mendillerin yanı sıra nextLevel/CP mendilleri de dahil olmak üzere çeşitli CP malzemeleri ve daha fazlası ziyaretçilerle buluştu.

Plastik içermeyen girişimler tüketiciler, ürün geliştiriciler, nonwoven kumaş üreticileri ve nonwoven makine tedarikçileri de dahil olmak üzere küresel çapta herkesin dikkatini çekiyor. Truetzschler Nonwovens ve Voith 2013 yılından bu yana, yakın iş birliği içinde ıslak serme ve spunlaced nonwovenlar için eksiksiz hatlar sunuyor. İki şirket, kağıt hamuru bazlı nonwoven üretimi için kanıtlanmış iki teknoloji ile tek kullanımlık mendil segmentinde daha sürdürülebilir ve uygun fiyatlı nonwoven arayışına hitap ediyor.

WLS teknolojisi suda dağılabilen tüm elyafları işleyebiliyor

Bunlardan ilki olan WLS (Islak Serme/Spunlaced) hatları esas olarak yıkanabilir mendil pazarını hedefliyor. Endüstriyel pazar olgunluğuna göre geliştirilmiş WLS teknolojisi, suda dağılabilen tüm elyafları işleyebilirken, WLS nonwoven kumaşlar da buna uygun olarak çok yönlüdür. WLS nonwoven kumaşların ham maddesini, kağıt üretiminde de kullanılan ve büyük ölçüde ucuz NBSK odun hamuru oluşturuyor. Liyosel veya viskon elyafların eklenmesiyle, ıslak serme ve spunlacing işlemi, çevre dostu tek kullanımlık ürünler ortaya çıkarıyor. Yüksek basınçlı su jetleri yardımıyla mekanik bağlama, yenilenebilir kaynaklardan %100 biyolojik olarak parçalanabilir ürünler elde edilmesine imkan veriyor.

CP hattında yılda 20 bin tondan fazla ürün elde edilebiliyor

İkinci olarak, yenilikçi nextLevel/CP mendilleri de dahil olmak üzere çeşitli CP (taranmış/hamur) ürünleri fuarda sergilenirken, ziyaretçiler tüm bunların özellikleri, faydaları, hat konseptleri ve ekipmanı yerinde deneyimleme şansı buldu.

Bir CP hattında, odun hamuru, viskon/liyosel elyaflar, PET ve diğer kısa kesilmiş elyaflar işlenebilirken, elyaf cinsine kumaş ağırlığına ve çalışma genişliğine bağlı olarak yılda 20 bin tondan fazla üretim miktarına ulaşılabiliyor. Her biri ıslak serilmiş ve taranmış kumaşlar tabakasından oluşan bu kompozit malzemeler, herhangi bir gereksinimi karşılayacak şekilde tasarlanabiliyor. HydroFormer ve AquaJet arasına yerleştirilmiş bir TWF-NCT yüksek hızlı tarak da dahil olmak üzere bir CP hattı, müşteri sahasında halihazırda tam kapasite çalışıyor.

Truetzschler ve Voith yeniliklerini INDEX 2021’de sergiledi

Z garnitürü ile daha iyi bir taraklama

Sürdürülebilir nonwoven kumaşlarda, ham (virgin) pamuk liflerinden, penye teleflerinden ve viskoz/liyosel liflerinden biyolojik olarak parçalanabilir nonwoven kumaşların verimli bir şekilde üretilmesine yönelik çözümler ön plana çıkıyor. Bu anlamda ziyaretçiler fuarda, pamuklu nonwoven kumaşları geniş bir selüloz bazlı malzeme yelpazesiyle doğrudan karşılaştırma imkanı buldu.

Ayrıca şirketin tarak garnitürleri ve kapsamlı servis konusunda kurum içi yetkinlik merkezi olan Truetzschler Card Clothing, en son geliştirmesi olan yüksek hızlı silindir taraklar için Z garnitürünü de tanıttı. Yeni bir geometri, elyaf uçuntusunu en aza indirerek, daha iyi taraklama ve daha kararlı ağ oluşturma sağlıyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Uster varsa nonwovenlarda kirlilik yok

Uster, nonwoven kalite kontrolü çözümünü 19-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen INDEX20’de tanıtacak. Kontaminasyon (kirlilik) tespitinde etkili çözümler sunan USTER® JOSSI VISION...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied