Ana Sayfa » Eğirme » Trützschler ITMA ASIA 2018’de

Trützschler ITMA ASIA 2018’de

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Trützschler'in Asya Tekstil Pazarı İçin Çözümleri
Trützschler’in Asya Tekstil Pazarı İçin Çözümleri

Eğirmeden nonwoven teknolojilerine kadar bütün yenilikçi çözümleriyle ITMA ASIA 2018 fuarına katılan Trützschler, Çin ve Asya tekstil pazarının gelişen dinamiğini yakından takip ediyor.

Almanya merkezli tekstil teknolojileri devi Trützschler, ITMA ASIA & CITME 2018 fuarında neredeyse baştan sona bütün yeniliklerini sunacak. Spinning, Nonwovens & Man-Made Fibers ve Card Clothing iş kollarındaki yenilikler fuarda 600 m2’lik stantta ziyaretçilerle buluşacak. Hem ilk kez sunulacak yenilikler hem de mevcut ve daha da geliştirilmiş çözümlerin Asya tekstil pazarından gelen tekstil profesyonellerinden yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Firmanın standında öne çıkacak çözümler arasında şunlar bulunuyor.

TD 10 Yeni Trützschler regüleli cer makinesi

ITMA ASIA, yeni cer makinesi TD 10’un lansmanı yapılacak. Daha fazla kompaktlığa ve son derece modern bir düzenleme sistemine sahip. Bu, kontrol dinamiklerinde önemli bir artış ve şerit kalitesinde bir iyileşme sağlıyor. %20 daha az yer gereksinimine rağmen, filtreyi bir kez daha arttırmak mümkün oldu.

Akıllı SMART CREEL ile T-LED birlikte kullanıldığında, operatör ve fabrika müdürü için benzeri görülmemiş seviyede güvenilirlik ve daha fazla konfor sunuyor. Dijitalleşme ve bağlanılırlık sadece Trützschler’de değil, aynı zamanda T-Data’ya bağlı makineler gerçek zamanlı bir kalite izlemeyi mümkün kılıyor.

TC 15 Verimlilikte dönüm noktası

Bir dizi tekil ölçü, önceki makineye kıyasla performans artışını sağlıyor. Yüksek üretkenliğe ek olarak, 1,28m genişliğindeki Card TC 15, daha fazla şerit düzgünlüğü ve daha iyi çalışma davranışı anlamına geliyor. Trützschler standında, beş farklı şerit serme sistemi ile yüksek esnekliği gösterecek.

TC 10, Çin ve Asya tekstil pazarındaki en başarılı tarak

Bu makine Çin pazarı için Çin’de yapıldı. Bir metrelik geleneksel çalışma enindeki bu Trützschler tarağı, Çin pazarı için özel olarak tasarlandı.

T-MOVE ile yer tasarrufu ve verimlilik artışı

Bu kova dolum istasyonu sadece yerden tasarruf etmekten fazlasını yapıyor. Yeni hareketli kafa, yüksek sevk hızlarında bir değişimi mümkün kılıyor. Bu tarak verimliliğini arttırıyor. T-MOVE ayrıca 1.200 mm çapında JUMBO CANS (Jumbo kovalar) için tasarlandı.

T-SCAN en yüksek ayırma oranları ile beş teknoloji birlikte çalışıyor

Yabancı Parça Ayırıcı T-SCAN TS-T5, beş algılama teknolojisi tüm zamanların en yüksek ayrıştırma verimliliğini sağlıyor; F-Modülü (renkli parçaların algılanması), G modülü (parlak parçaların algılanması), P modülü (şeffaf ve yarı saydam parçaların algılanması), yeni UV modülü (ışınır parçaların algılanması) LED modülü (küçük-ince parçaların algılanması)

IDF-Vortex Air-jet iplikler için kısaltılmış hazırlık sistemi

Trützschler, air-jet iplik makilerinin lider üreticisi Japon firması Murata ile işbirliği yaparak yeni bir şerit hazırlama teknolojisi geliştirdi. Viskoz işlenirken üç cer makinesi geçişinden ikisi ortadan kaldırılabiliyor. Bu muazzam bir ekonomik avantajı temsil ediyor.

T-WIND Yarı otomatik yüzey sarıcı TWW-SD

Sağlam ana rulo sarıcılar, satışa hazır ruloların üretimi nonwoven üretiminden ayrıştırıldığı zaman kullanılır. Takip eden salım, dilme ve sarma ile iki aşamalı konfigürasyon, proses güvenliğini artırıyor. Yüzey Sarıcı TWW-SD, spunlace sistemleri için çeşitli ısıl bağlama işlemleri ve teknik nonwovenlar için uygun bir çözüm sunuyor. Ana ruloların 1.800 mm çapa kadar sarılması ve 300 m/dak.’ya kadar sistem hızları gerçekleştirilebiliyor.

GX1 tambur garnitürü artık taşlama gerektirmiyor

Yeni GX1 garnitürü, pamuk alanındaki tüm eğirme süreçleri için özel olarak geliştirildi. Yenilenmiş elyaf kılavuzluğu sayesinde daha az kısa elyaf içeriği ve önemli ölçüde daha iyi neps ayrımı elde ediliyor. Bu garnitür temelde bakım gerektirmez, ama gerekirse zımparalanabilir.

NOVOTOP 30 çok özel şapka garnitürü

Şapka garnitürü NOVOTOP 30, kaba ve/veya boyalı elyafların ve rotor iplikçiliği için geri kazanılmış elyafların işlenmesi için yeni geliştirildi. Ne 10’un altındaki iplik numaralarıyla kullanım için idealdir ve yüksek üretim hızlarını gerçekleştiriyor. Şapka tipi NT 30; MAGNOTOP ve CLASSICTOP olarak mevcut bulunuyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Truetzschler CL-X ön temizleyici ile yüksek üretim hızı, düşük enerji tüketimi

Alman tekstil makineleri üreticisi Truetzschler, CL-X ön temizleyicinin sunduğu yeni avantajlar ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Tekstil üreticilerinin düşük enerji tüketimine yönelik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied