22.7 C
İstanbul
Cuma, Haziran 2, 2023

Türk tekstil endüstrisi yılın ilk çeyreğinde ihracatta umduğunu bulamadı 

İTHİB tarafından yayınlanan “Tekstil ve Ham Maddeleri...

Trützschler depremden etkilenen Türk meslektaşlarının yanında

Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerinde servis lokasyonları bulunan...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Trützschler Çin’deki faaliyetlerini genişletiyor

GüncelTrützschler Çin’deki faaliyetlerini genişletiyor

- Haber Sponsoru -

Almanya merkezli tekstil makineleri üreticisi Trützschler Group, önemli pazarları arasında öne çıkan Çin’deki yatırımlarını sürdürüyor. Ülkedeki ilk fabrikasını 2001 yılında inşa eden şirket, Eylül 2019’da Trützschler Textile Machinery (Jiaxing) Co., Ltd.’yi resmen kurdu. 2022 yılında, sürdürülebilirliğe güçlü bir şekilde odaklanarak oluşturulan modern bir tasarıma sahip yeni bir fabrikanın resmi açılışını yaptı ve üretim faaliyetlerine başladı. Şu anda operasyonel verimliliği önemli ölçüde artıran yeni tesis, nonwoven pazarlarının dinamik ve çekici olduğu Çin’de Trützschler için iş geliştirmeyi daha da güçlendiriyor.

Trützschler artık müşterilerine daha yakın

Pinghu Ekonomik Kalkınma Bölgesi’nde yer alan Trützschler Textile Machinery (Jiaxing) Co. fabrikasının ilk aşaması, 17.600 metrekarelik üretim alanı ile 26.666 metrekareyi kapsıyor. Tesis, yerel hizmetlerini daha da geliştirirken, ağırlıklı olarak nonwoven ekipman ve yedek parça üretiyor. Tüm spunlace hatları (inline ve crosslapped), termo-bonding hatları ile kimyasal ve iğneleme üretim hatları için açma ve tülbent şekillendirme sistemlerine hizmet verebiliyor ve bunları teslim edebiliyor.

Trützschler Çin’deki faaliyetlerini genişletiyor

Yeni fabrika otomatik taşıma robotları, akıllı depolama sistemleri, ABB kaynak robotları ve Zeiss koordinat ölçüm cihazları gibi yüksek hassasiyetli ekipmanlarla donatıldı. Bu son teknoloji özellikler, üretim verimliliğini ve ürün kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Tesis ayrıca tüm atölye boyunca nem ve sıcaklık denetimine sahip bulunuyor. Bu, ekipmanın işleme doğruluğunu sağlayan ve çalışanlar için rahat bir çalışma ortamı sunan tutarlı bir atölye sıcaklığının korunmasını mümkün kılıyor.

Trützschler Grubu, 2035 yılına kadar dünya çapındaki tüm üretim tesislerinde karbon nötrlüğü sağlamayı amaçlayan karbon nötrlüğü hedefini 2022 yılında resmen açıkladı. Yeni fabrika, enerji tasarrufu sağlayan üretim ekipmanlarına sahip olması ve binanın çatısındaki güneş panelleri aracılığıyla kendi elektrik kaynağını üretmesi nedeniyle bu hedefe katkıda bulunuyor.

Tesisin ikinci aşaması için hazırlıklar şimdiden başladı

Trützschler, üretim tesisinin yaklaşık 11.333 metrekareyi kapsayacak ikinci aşamasını şimdiden planlamaya başladığını duyurdu. Bu şekilde Trützschler Grubu, sürdürülebilir yenilikler ve uzman hizmet sunma kapasitesini artıracak ve Çin nonwoven pazarındaki müşterileri işlerini büyütmeleri konusunda destekleyecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler