Ana Sayfa » Eğirme » Trützschler Entegre Cer IDF- Başarı Hikayesi

Trützschler Entegre Cer IDF- Başarı Hikayesi

Trützschler 'in Entegre Cer IDF 2 rotor iplikçilikte büyük maliyet avantajı yaratıyor.
Trützschler ‘in Entegre Cer IDF 2 rotor iplikçilikte büyük maliyet avantajı yaratıyor.

Entegre Cer IDF 2 ile rotor iplikçiliğinde daha fazla ekonomiklik elde ediliyor.

Para kazanmak için, proses sürecini kısaltmakta daha kolay bir yol yoktur. Gerekli olmayan makineler yatırım ve işletme masrafı da gerektirmez. Bu, rotor iplikçiliğinde cer makineleri için geçerlidir. Modern rotor eğirmede, geleneksel cer makineleri gerekli değildir.

Entegre Cer IDF ile bağlantılı olarak, binlerce Trützschler tarağı, rotor eğirme için yüksek kaliteli başarıyla üretiyor. Kalite ve ekonomik verimlilik açısından avantajlar iyi biliniyor;

  • Gelişmiş iplik kalitesi ve ürün kalitesi
  • Rotor eğirme makinesinin gelişmiş çalışma davranışı
  • Yer gereksinimini önemli ölçüde azaltıyor
  • Enerji maliyetinden tasarruf
  • Daha az kova ve azaltılmış personel ihtiyacı

İkinci nesil : Trützschler Entegre Cer IDF

İkinci nesil çözüm IDF 2’nin pazara sürülmesi, uygulama alanını genişletti. İlk nesil öncelikle kaba ve orta ipliklerde kullanıldı. İkinci nesel ise ince rotor ipliklerini başarıyla kapsadı.  İkinci nesil IDF’de iki üstü iki çekim sistemi bulunuyor. IDF ile başarılı üretim yapanlar, open end (rotor) iplikçiliğinde cer makinesinin gereksiz olduğunu gösteriyor. Entegre Cer IDF 2, rotor iplikçiliğinde cer makinelerini gereksiz hale getiriyor.

Daha az proses adımı sayesinde daha fazla verimlilik

Rotor iplikçiliği için daha az paralelize edilmiş şerit daha avantajlıdır, bu yüzden çekimler daha düşük düzeyle olmalıdır. IDF 2 sisteminin 1 bölgeli çekim ünitesi çok iyi bir şerit düzgünlüğü ve önemli ölçüde daha iyi bir iplik düzgünlüğü sağlar. Daha iyi rotor ipliği kalitesi daha düzgün bir ürün görüntüsünden anlaşılır.

Tarak şeritlerinin rotor open-end iplik makinesine direkt beslenmesinden daha kısa bir eğirme prosesi mümkün değildir. Entegre Cer IDF 2, bu gereksinimi mükemmel bir şekilde yerine getirir.

Daha az proses adımı, çok boyutlu avantajlar sağlar: Yatırımları azaltma, iş maliyetini düşürme, hataları önleme, yerden tasarruf etme. Özellikle çok sayıda makinenin bulunduğu iplikhanede, azaltılmış kurulum alanları birleşerek hızlıca büyük ekonomik avantajlara dönüşür. Entegre cer IDF 2 bunu, rotor iplikhane dairesinde Trützschler TC 15 Tarak makinesine doğrudan bağlanması ile mümkün kılar.

Entegre cer IDF 2, doğrudan tarak ile bağlıdır. Bu konsept sayesinde cerler ortadan kalkar, böylece yedek kova yataklı cerler için şimdiye kadar gerekli olan yere artık gerek kalmaz.

Tekstil Eğirme Haberleri

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied