Ana Sayfa » Eğirme » Trützschler Group Asya Pazarına Yeniliklerini Sundu

Trützschler Group Asya Pazarına Yeniliklerini Sundu

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

ITMA ASIA + CITME 2016 fuarına katılan Trützschler Group, 4 iş biriminin yer aldığı standı ile Asya pazarından ziyaretçilerden yoğun ilgi görmeyi başardı.

Trützschler Group hali hazırda güçlü konumda bulunduğu Asya pazarına geliştirdiği yenilikleri ITMA ASIA + CITME 2016 fuarında sundu. 21-25 Ekim tarihleri arasında Şanghay’da düzenlenen fuarda; eğirme, nonwoven, taraklama, ve yapay elyaf çözümlerini kapsayan 4 iş bölümüyle katılan Trützschler Group yeni teknolojileriyle göz doldurdu.

Trützschler’in Spinning (eğirme) birimi yeni tarak makinesi TC 15’i küresel pazara ilk kez Milan’da düzenlenen ITMA 2015’te lanse etmişti. Bu yeni makinanın Asya pazarına tanıtımı ise ITMA ASIA + CITME 2016’da gerçekleşti. Çin başta olmak üzere Asyalı iplik üreticilerinden yoğun ilgi gören TC 15, kalite, verimlilik, esneklik ve maliyet şartlarının tümünü başarıyla karşılıyor. Bir önceki modele göre verimliliği %15 arttıran TC 15, tülbent toplama ve bant oluşumunda 500m/dakikaya kadar hızlar için geliştirildi. Verimliliği ön plana çıkaran bu sistemle birlikte 5 farklı algılama teknolojisiyle dikkat çeken yabancı parça ayırıcı T-SCAN da görücüye çıktı. 5 farklı algı teknolojisinin aynı anda çalıştığı bu sistem, maksimum parça ayırma seviyesiyle pazarda avantaj sağlıyor. F modülü renkli/koyu renkte yabancı maddeleri, P modülü şeffaf yabancı maddeleri, UV modülü ışınır yabancı maddeleri, yeni G modülü parlak yabancı maddeleri ve yeni LED ışıklandırma da küçük, ince yabancı maddeleri algılıyor.

Bu sene Nonwoven segmentinde de inovasyonlara imza atan Trützschler Group, ITMA ASIA’daki standının Nonwoven biriminde ise yeni teknolojisi ısıl bağlama (thermobonding) sistemini görücüye çıkardı. Kalıcı 3 boyutlu yapılarla hacimli tülbent yapımı sağlayan bu teknoloji de standda dikkat çekenler arasındaydı.

Man-Made Fibers (yapay elyaflar) segmentinde ise, EREMA Mühendislik ile işbirliği sonucu ortaya çıkan geri dönüşümlü polyesterden yapılan BCF halı ipliklerini sergilendi.

ITMA ASIA ziyaretçileri Trützschler standındaki Card Clothing (tarak ve penye makinası) biriminde ince taranmış iplikler için şapka garnitürü telleri NOVOTOP 58 ile; boyanmış ve geri dönüştürülmüş elyaflar için NOVOTOP 30’u yakından inceleyebildi.

Pazarlar Farklı Talepler Aynı

Çin başta olmak üzere Vietnam, Endonezya gibi farklı bölgelerden ziyaretçilerin standlarına büyük ilgi gösterdiğini belirten Trützschler Spinning Satış Müdürü Markus Wurster, verimli bir fuar geçirdiklerini söyledi. Fuarda potansiyel işbirlikleri için de etkili görüşmeler yaptıklarına değinen Wurster, aktifliğini koruyan Asya pazarından 2017’de de ümitli olduklarını açıkladı.

Dünya çapında pazar yapıları farklı olsa bile tüm müşterilerin taleplerinin hemen hemen aynı olduğunu savunan Wurster Asyalı müşterilerin odaklandıkları noktaları şöyle özetledi; “Asya pazarında da diğer tüm pazarlarda olduğu gibi yatırım ve üretimde; ekonomik verimlilik, kalite ve güvenilirlik en çok aranan kriterler arasında bulunuyor. Bu kriterleri ve daha fazlasını karşılayan Trützschler bu nedenle farklı pazar yapılarında bile aynı başarı çizgisini yakalıyor.”

Asya pazarındaki ilerleyişleri hakkında bilgi veren Wurster şunları dile getirdi; “Asya pazarı bizim için oldukça önemli, bu pazarda Çin ve Hindistan küresel gelişimimizin önemli bir kısmını oluşturuyor. Bunun yanı sıra Vietnam, Bangladeş, Endonezya ve Pakistan pazarlarında da oldukça aktifiz.”

Trützschler’in Asya’nın yanı sıra diğer önemli pazarlardaki büyüme stratejileri hakkında konuşan Wurster müşterileriyle kurdukları yakın diyaloğun gelişmelerindeki en büyük etken olduğunu vurguladı. Tüm bölgelerdeki kaliteli servis hizmetleri sayesinde pazar ve müşterilerle verimli bir işbirliğine girdiklerini hatırlatan Wurster güvenilir makinalarının da başarılarındaki bir diğer faktör olduğunun altını çizdi.

Tekstil Eğirme Haberleri

Truetzschler CL-X ön temizleyici ile yüksek üretim hızı, düşük enerji tüketimi

Alman tekstil makineleri üreticisi Truetzschler, CL-X ön temizleyicinin sunduğu yeni avantajlar ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Tekstil üreticilerinin düşük enerji tüketimine yönelik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied