Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Trützschler, ITM 2022’ye interaktif ruh getirecek

Trützschler, ITM 2022’ye interaktif ruh getirecek

Trützschler Group; eğirme, garnitür, nonwoven ve yapay elyaf teknolojilerini ITM 2022’de sergileyecek.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Alman tekstil makineleri üreticisi Trützschler Group, 14-18 Haziran tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenecek ITM 2022 fuarında yenilikçi çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Trützschler ekibi, Salon 3’teki 308 A numaralı İnteraktif fuar standında; eğirme, garnitür, nonwoven ve yapay elyaf dahil tüm iş alanlarında tekstil endüstrisi için son teknoloji sürdürülebilir teknolojilerini tanıtacak.

Trützschler standı akıllı ve sürdürülebilir çözümlerin merkezi olacak

Trützschler ‘akıllı ve sürdürülebilir çözüm’ vizyonlarını teknolojileriyle birlikte nasıl hayata geçirdiklerini deneyimlemeleri için ziyaretçileri ITM 2022 fuarına davet ediyor. Firmanın standında eğirme hazırlığa yönelik olarak, yüksek proses verimliliği ve iplik kalitesi sağlamak için üretkenliği ve otomasyonu en üst düzeye çıkaran yeni ve kullanımı kolay penye makinesi TCO 21 tanıtılacak. Gelişmiş işlem hızına sahip TCO 21 yeni nesil penye makinesi, dakikada 600 tarama hızına kadar üretim gerçekleştirerek bu sayede sınıfının en iyisi üretkenliği sunuyor. Bunun yanı sıra standart olarak COUNT MONITORING (Bant Numarası İzleme) ile birlikte gelen makine, bu özellik ile makine operatörünün kullanımı kolay bir ekran aracılığıyla sayım varyasyonları için limitler tanımlamasını mümkün hale getiriyor.

Ayrıca ziyaretçiler, gelişmiş hava teknolojisini kullanan ve daha enerji verimli iplik fabrikalarına katkıda bulunan en yeni ön temizleyici CL-X ve akıllı tarak makinesi TC 19i’nin en son geliştirmeleri hakkında grafik ve animasyon gösterimleriyle bilgilendirilecek. Ziyaretçiler ayrıca Trützschler standında geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış tarak şeritlerini yakından inceleme imkanı bulacaklar. Daha sonra özel olarak tasarlanmış akıllı tarak TC 19i for Recycling hakkında Trützschler uzmanlarıyla görüşebilecekler. TC 19i for Recycling sürekli kendi kendine optimizasyon yoluyla parça parça teleften oluşan ikincil elyafı tararken mümkün olan en yüksek kaliteyi elde etme gücü veriyor. TC 19i for Recycling’in tüm malzeme taşıyan parçaları paslanmaz çelikten yapıldığı için, yırtık atıklardan gelen ikincil elyafların, malzeme taşıyan parçaların yüzeylerine yapışarak elyafları tıkaması sorununu ortadan kaldırıyor.

Trützschler standı, verimli pamuklu nonwoven kumaş hatlarına ve ayrıca kanıtlanmış taranmış/hamur teknolojilerine özel olarak odaklanacak

Kaliteli iplik ve nonwoven kumaş çözümleri

Fuarda sergilenecek modeller ve numuneler, geri dönüşüm uygulamalarına yönelik çözümler de dahil olmak üzere, firmanın benzersiz garnitür portföyünü de gösterecek. Trützschler Man-Made Fibers, Hacimlendirilmiş Sonsuz Filament (BCF) halı ipliği üretimi için OPTIMA platformunun tüm çeşitleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirecek. Bu platform, BCF standart kalite, düşük dpf, yüksek numaralı veya üç renkli iplikler fark etmeksizin en yüksek üretkenliği ve iplik kalitesini sunuyor.

Trützschler standı, verimli pamuklu nonwoven kumaş hatlarına ve ayrıca kanıtlanmış taranmış/hamur teknolojilerine özel olarak odaklanacak. Bu doğrultuda, nonwoven kumaşlara yönelik teknolojileri hakkında etkileşimli bilgileri paylaşan dokunmatik ekranlı filmler sunacak. Her iki konsept de, örneğin yeniden üretilmiş selüloz viskon ve liyosel elyafları gibi yenilenebilir kaynaklardan çevre dostu tek kullanımlık mendillerin elde edilmesine olanak tanıyor. Ayrıca Trützschler Nonwovens, müşterilerin ürünlerinin kalitesini ve hat performanslarını takip etmelerini sağlayan yeni dijital çözümü ‘T-ONE’ı da tanıtacak.

Trützschler Man-Made Fibers, OPTIMA

“Türkiye dünyadaki en büyük pazarlarımızdan biri”

Türkiye’yi dünyadaki en büyük pazarlarımızdan biri olarak gördüklerini söyleyen Trützschler, yenilikçi tekstil makine çözümlerine yönelik talebin çok güçlü olduğunu ve sürekli arttığını belirtiyor. Firma bu eğilimin, maliyetleri düşürürken enerji tasarrufu ve kaynak verimliliğini artırma yönündeki sürekli baskıdan kaynaklandığına dikkat çekiyor.

Firmanın yerel servis ekibi, makinelerin yaşam döngüsünün her aşamasında müşterilerini destekleyerek, üstün performans sunmak için yerel partnerleriyle yakın iş birliği içerisinde çalışıyor. Trützschler, daha iyi verimlilik ve kalite için çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve projelerini satış ve servis ekibiyle görüşmek isteyen ziyaretçileri ITM 2022’deki stantlarına davet ediyor.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi