30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Trützschler ITM 2024’ü yeni iş birlikleriyle noktaladı

EğirmeTrützschler ITM 2024’ü yeni iş birlikleriyle noktaladı

- Eğirme Haber Sponsoru -

ITM 2024, Alman tekstil makineleri üreticisi Trützschler Group için başarılı görüşmeler ve siparişlerle sonuçlandı. Trützschler Grubu Küresel Pazarlama Müdürü Dr. Bettina Temath fuardan duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi: “ITM’in son gelişmeleri sunmak ve yeni ve mevcut müşterilerle tanışmak için harika bir platform olduğuna inanıyoruz. Bu yıl standımızda ağırladığımız ziyaretçi ve partner sayısından oldukça memnunuz”. Trützschler standı birçok bölgeden çok çeşitli ziyaretçinin ilgisini çekti. Temath; “Bu yıl birçok farklı ülkeden müşterilerle bağlantı kurma fırsatı yakaladık. Ziyaretçilerin çoğunluğu Türkiye’den geldi ama Özbekistan, Bangladeş, Mısır, Endonezya, İran, Pakistan gibi yurt dışından da müşterilerimizi ağırladık” diyerek, fuar sırasında Türk müşterilerden aldıkları yüksek sipariş sayısından memnun olduklarını kaydetti.

“ITM, geri dönüşümün bir mega trend olduğunu bir kez daha gösterdi”

Trützschler, ITM 2024’te pek çok son teknoloji ürününü sergiledi. Bettina Temath, Trützschler standındaki gösterimler hakkında şunları aktardı: “Trützschler Spinning, genişletilmiş silindir çapı ve daha fazla aktif kafa sayısı sayesinde her türlü ham maddeden en yüksek kaliteyi elde eden yeni nesil tarak makinesi TC 30i’yi öne çıkardı. Ayrıca 12 kafalı yüksek performanslı penye makinemiz TCO 21XL’i de tanıttık. Kaliteden ödün vermeden verimliliği %50 artırırken aynı zamanda %25 daha az yer kullanıyor. Ayrıca yeni entegre cer makinemiz IDF 3’ü ve en son geri dönüşüm yeniliğimiz TRUECYCLED’ı tanıttık. Artık sanayi sonrası ve tüketim sonrası tekstillerin işlenmesi için eksiksiz bir çözüm sunuyoruz.” Temath, ITM’in, özellikle rejenere elyaftan ürün imalatında geri dönüşümün bir mega trend olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirterek, TRUECYCLED’e ilginin büyük olduğunu söyledi. Ayrıca eğitim ve hizmetin dijital merkezi My Trützschler’e ilişkin öngörülerini de paylaştıklarını ekledi.

Trützschler Grubu Küresel Pazarlama Müdürü Dr. Bettina Temath   Görsel Kaynak: Textilegence
Trützschler Grubu Küresel Pazarlama Müdürü Dr. Bettina Temath Görsel Kaynak: Textilegence

Trützschler Card Clothing (TCC), eğirme ve nonwoven pazarlarındaki tüm uygulama alanlarını kapsayan giyim portföyünden geniş bir teknoloji yelpazesi sundu. Öne çıkan çözümlerden biri SUPERTIP oldu. Temath, bu teknolojiyi farklılaştıran noktaları şöyle anlattı: “SUPERTIP telleri aşınmaya karşı daha dayanıklı. Bu onlara piyasadaki standart tellerden %30 daha uzun hizmet ömrü sağlıyor. Sonuç olarak, müşteriler tarak garnitürlerinin bakımı için daha az servis kesintisine ihtiyaç duyuyor. Bu, makinelerin daha düşük maliyetler ve daha yüksek kârlılıkla daha iyi üretkenlik elde edebileceği anlamına geliyor. Aslında SUPERTIP %25 daha az bakım süresi gerektiriyor ve maliyetleri yaklaşık %16 oranında azaltıyor.”

Trützschler Nonwovens en son yeniliğini öne çıkardı: Birinci sınıf iğnelemeli nonwoven kumaşlar alanında yüksek ürün kalitesi ve sistem verimliliği elde etmeye adanmış bir iğneleme hattı konsepti olan T-SUPREMA. Temath; “T-SUPREMA, jeotekstil, otomotiv tekstili, filtre ürünü ve diğer çeşitli endüstriyel kullanımlar gibi uygulamalar için temel bileşen olarak hizmet ediyor. Ekip ayrıca, özellikle tuvalete atılabilir mendillere ve ayrıca kağıt hamuru bazlı karde/hamur ve ıslak serim/spunlace hatlarından yüksek kaliteli bebek ve vücut mendillerine odaklanarak, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir nonwoven çözümlerine ilişkin bilgiler verdi” dedi.

“Özellikle Türkiye’nin oynadığı önemli rol göz önüne alındığında, geleceğe dair iyimserliğimizi sürdürüyoruz”

Mevcut pazar zorluklarına rağmen Trützschler, özellikle Türkiye’de geleceğe dair iyimserliğini koruyor. Bettina Temath piyasanın görünümüne ilişkin görüşlerini şöyle paylaştı: “Piyasa şu anda oldukça sessiz ve bekle-gör modunda. İplik sektörünün ve tüm tekstil değer zincirinin temsilcileriyle konuşurken bunu fark ettik. Piyasa şu anda çok canlı olmasa da, tekstil endüstrisindeki uzmanların geçmişte, özellikle Türkiye’de, iş durumlarını nasıl başarılı bir şekilde yönlendirdiklerini ve iyileştirdiklerini gördük. Özellikle Türkiye’nin önemli rolünü ve Avrupa’ya yakınlığını göz önüne aldığımızda geleceğe dair iyimserliğimizi sürdürüyoruz. Türk müşterileri yüksek kaliteye, ham madde kullanımına, enerji verimliliğine ve artan otomasyona değer veriyor. Bu düşünceler inovasyona olan yaklaşımımızı yönlendirdi ve Trützschler’in son teknoloji ürünü tekstil makinelerinin müşterilerimize büyük bir rekabet avantajı sağladığına inanıyoruz. Fuarda aldığımız siparişler de bunu doğruluyor.”

Trützschler Spinning, genişletilmiş silindir çapı ve daha fazla aktif kafa sayısı sayesinde her türlü ham maddeden en yüksek kaliteyi elde eden yeni nesil tarak makinesi TC 30i’yi öne çıkardı   Görsel Kaynak: Textilegence
Trützschler Spinning, genişletilmiş silindir çapı ve daha fazla aktif kafa sayısı sayesinde her türlü ham maddeden en yüksek kaliteyi elde eden yeni nesil tarak makinesi TC 30i’yi öne çıkardı Görsel Kaynak: Textilegence

Trützschler, Uşak’taki yeni tesisinden tüm Ege bölgesine destek verecek

Bettina Temath, Türkiye ve diğer pazarlara yönelik gelecek planlarına ilişkin sorumuzu ise şöyle yanıtladı: “Hedefimiz değişmiyor: Türkiye ve dünya çapındaki müşterilerimize mümkün olan en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bu ruhla, müşterilerimizin artan beklentilerini karşılamaya devam edebilmek için performansımızı sık sık gözden geçiriyoruz. Ayrıca büyümeyi desteklemek için düzenli olarak yatırım yapıyoruz. Uşak’taki yeni tesisimiz buna örnek olarak gösterilebilir. Artık tüm Ege bölgesindeki müşterilerimize çok daha hızlı ve verimli hizmet verebiliyoruz. Gaziantep’teki son teknolojiye sahip elektronik tamir istasyonumuz da müşterilerimize hızlı ve birinci sınıf hizmetle destek oluyor.”

Temath, Uşak’taki yeni tesisle ilgili detayları şöyle paylaştı: “Uşak’taki yeni lokasyondan dolayı heyecanlıyız. Tesis, 1.150 metrekarelik bir alanı kaplayan bir depo ve ofisleri içeriyor. Buna yedek parça stok alanı, tarak teli sarma atölyesi, tel stok alanı ve tarak tamir atölyesi de dahil. Ege bölgesindeki tüm İplik ve Card Clothing müşterilerimizi bu tesisten daha hızlı ve daha verimli bir şekilde destekleyeceğiz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler