26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Trützschler nonwoven çözümlerini ABD pazarıyla buluşturacak

Teknik TekstillerTrützschler nonwoven çözümlerini ABD pazarıyla buluşturacak

- Haber Sponsoru -

Trützschler Nonwovens 28-31 Mart tarihleri ​​arasında Miami’de gerçekleşecek IDEA 2022’de, 2017 numaralı stantta ziyaretçilerini ağırlayacak. Firma fuarda, yerel hizmet, sürdürülebilir nonwovenların verimli üretimi ve üretim süreçlerinin dijital desteği gibi konularda Amerikan pazarının ihtiyaçlarına odaklanacak. Trützschler Nonwovens, derin bilgi birikimine ek olarak, sürdürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen nonwoven kumaşların üretimi için geniş bir hat konsepti portföyüne sahip bulunuyor. Firma ayrıca, pamuğun, Amerikalı üreticiler için önemli bir ham madde olması sebebiyle ham pamuk, tarak döküntüsü ve viskoz ve pamuk karışımlarının işlenmesi için verimli çözümler sunuyor.

Standın diğer bir odak noktasını ise yaş serim, su ile bağlanmış WLS (yaş serim/spunlace) ve CP (taranmış kağıt hamuru) nonwoven kumaşlar için önde gelen Voith/Trützschler konseptleri oluşturuyor. Kağıt endüstrisinin ham maddesi olan viskoz elyaftan ve NBSK hamurundan yapılan yüksek kaliteli nonwoven kumaşlar, sadece mükemmel bir maliyet/performans oranı sunmakla kalmayıp, aynı zamanda CO2 ayak izini de düşürüyor. Trützschler Card Clothing ise Z-teli hakkında bilgi sağlıyor. Yenilikçi konturu, elyafı en yüksek hızlarda bile rulo üzerinde tutarak, tarak içinde elyaf uçuntusunu en aza indiriyor.

Trützschler Nonwovens sürdürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen nonwoven kumaşların üretimi için geniş bir hat konsepti portföyüne sahip bulunuyor.

Trützschler Nonwovens dijital çözümler ile üretim alanını optimize ediyor

Nonwoven üreticileri en temelde, ürünlerin kalitesini garanti etmeyi ve maliyetleri her zaman kontrol altında tutmayı hedefliyor. Bununla birlikte, pandemi döneminde, üretim katının tam eğitimli bir ekip tarafından yönetilmesi giderek daha nadir hale geliyor. Kalıcı kaliteyi sağlamak için Trützschler Nonwovens, tipik iş süreçlerini sistematize eden, dijitalleştiren ve basitleştiren modüler, dijital bir çalışma ortamı sunuyor. Endüstri 4.0 teknolojilerinin yardımıyla bir üretim partisine ilişkin hat, proses ve kalite verileri depolanabiliyor, birleştirilebiliyor, görselleştirilebiliyor ve proses iyileştirmeleri açısından analiz edilebiliyor.

ABD’li nonwoven üreticilerinin güvenilir yerel partneri

Kuzey Carolina’nın Charlotte şehrindeki merkezi ve 100’den fazla çalışanı ile Trützschler USA, Amerikan nonwoven üreticileriyle ilgili tüm konularda ilk irtibat noktası konumunda bulunuyor. Makineleri müşteri spesifikasyonlarına göre donatabiliyor ve dönüştürebiliyor (onaylı UL508A panel atölyesi), Charlotte’ta fabrika kabul testleri ve çok çeşitli onarımlar gerçekleştirebiliyor. Stoklarında en çok şapka garnitürleri ve rulo tarak garnitürlerine sahip olan Trützschler USA’de, tel değiştirme ve yeniden sarma için mobil servis ekipleri 7/24 hizmete hazır halde bulunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler