20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Türk tekstil sektörü değişimde başarıya KARL MAYER ile ulaşacak

ÖrmeTürk tekstil sektörü değişimde başarıya KARL MAYER ile ulaşacak

- Haber Sponsoru -

KARL MAYER GROUP, yeni koşulların gereksinimlerine uyum sağlamak için iyi bir fırsat sunan zengin çözüm portföyüyle 4-8 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen ITM 2024’e katılıyor. Şirket teknolojileri, Salon 3 Stand 303A’da, artan maliyetlere rağmen karlılığa, sürdürülebilir iş uygulamalarına, değişen gereksinimler karşısında esnekliğe, yeni iş potansiyeline ve vasıflı işgücü eksikliğine rağmen güvenilir, istikrarlı operasyonlara odaklanacak.

KARL MAYER Türk çözgülü örme sektörüne ivme kazandıracak

Çözgülü örme firmaları, ITM 2024 KARL MAYER standında esneklik ve hıza odaklanıp iş geliştirebilmeleri için yeni fırsatlar bulacak. Sergilenen ana ürünlerden biri HKS 3-M ON PLUS olacak. Bu triko makinesi, çok değişen iplik tüketiminde bile olağanüstü, esnek bir ürün yelpazesi ve maksimum hız sunuyor. Bu çok yönlü cihaz, blok markizet parçalarının yanı sıra sağlam ayakkabı kumaşlarını da kalın ölçülerde üretiyor ve çığır açan Gelişmiş Besleme Kontrolü (AFC) fonksiyonu sayesinde çok çeşitli desen değişikliklerine rağmen maksimum hızda çalışıyor.

Şirket, daha önce E 18 ölçüsünde güvenilir bir şekilde üretilemeyen blok markizet ağırlıklı bir ürün de dahil olmak üzere, HKS 3-M ON PLUS’ın geniş üretim yelpazesinden örnekler sunacak. Diğer tekstil yenilikleri, yerleşik ve yeni uygulamalardaki yeni iş fırsatlarını öne çıkarıyor. Fuarda diğer ürünlerin yanı sıra, TM 4 EL’den yepyeni bir Gofre ürün, moda ve spor giyim için modaya uygun RASCHELTRONIC® ürünleri, havlu kumaşlar, ev tekstili sektörü için perdeler ve kadife kumaşlar, iç çamaşırı için benzersiz bir görünüme sahip dantel ürünleri ve ayakkabı sektörü için yeni tekstil çözümleri yer alacak.

En yeni Bakım Çözümleri ürünlerinin sunumu da ITM ziyaretçilerini bekliyor. Sunum, kullanıcılara KARL MAYER GROUP’un dijital dünyasına erişim sağlayan Müşteri Portalı’na ve çözgülü örme şirketlerini daha düşük enerji tüketimi ve daha fazla sürdürülebilirlik yolunda destekleyen yepyeni Enerji Verimliliği Çözümüne (EES) odaklanacak.

Çözgülü örme firmaları, ITM 2024 KARL MAYER standında esneklik ve hıza odaklanıp iş geliştirebilmeleri için yeni fırsatlar bulacak   Görsel Kaynak: Karl Mayer
Çözgülü örme firmaları, ITM 2024 KARL MAYER standında esneklik ve hıza odaklanıp iş geliştirebilmeleri için yeni fırsatlar bulacak Görsel Kaynak: Karl Mayer

Türk düz örgü sektörü için yüksek fiyat-performans oranıyla birleştirilmiş çok yönlü çözümler

KARL MAYER GROUP markası STOLL, ITM fuarında Türk müşterilerine maksimum fayda sağlayacak dört makineyi tanıtacak. Fuarda, diğerlerinin yanı sıra hacimli pazara hitap eden CMS serisinin Ekonomik sınıfındaki iki temsilcisi CMS 503 ki E7.2 ve CMS 502 ki E3.5.2 yer alacak.

STOLL Bölge Satış Müdürü Lutz Vogel, mükemmel fiyat-performans oranına sahip yüksek verimli makinelerin Türk örme firmaları için son derece ilgi çekici olduğunu belirterek; “Üreticilerin, yüksek maliyet baskısı altında trend odaklı ürünlerin yüksek hacimli üretimine ilişkin özel gereksinimleri karşılaması gerekiyor” dedi.

Düz örgü endüstrisi için öne çıkan diğer makineler arasında teknik tekstil üretimine şıklık ve çeşitlilik getiren ve bu nedenle rekabette öne çıkan yepyeni, son derece esnek bir makine olan CMS 530 ki BcW E7.2 ve ADF 530-32 ki FLEX E7.2 yer alıyor. Neredeyse sınırsız üretim olanaklarına sahip yeni ürün, Milano’daki ITMA 2023’te başarılı bir şekilde tanıtılmıştı. İstanbul’daki sahneye çıkışı tüm bölge için bir ilk olacak. Düz örgü makinelerinin yanı sıra üretim repertuarından da numuneler sunulacak.

KARL MAYER standında ITM 2024 misafirleri için özel bir etkinlik de planlanıyor. Bu kapsamda yakın zamanda tamamlanan yeni STOLL Trend Koleksiyonu, heyecan verici ‘NOCTURNO’ başlığı altında beğeniye sunulacak. Ziyaretçiler ayrıca fuar boyunca firmanın çözgü hazırlama, teknik tekstiller ve dijital çözümler alanındaki diğer teknolojilerini de keşfetme fırsatı bulacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler