19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Türk tekstil ürünleri Paris’te iki fuarda küresel pazarla buluştu

GüncelTürk tekstil ürünleri Paris’te iki fuarda küresel pazarla buluştu

- Haber Sponsoru -

Türk tekstil sektörü Fransa’nın başkenti Paris’te 5-7 Temmuz’da yaklaşık 20 ülkeden binin üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşen Première Vision Paris Fuarı’nda dünyanın dört bir yanından alıcılarla bir araya gelerek yeni iş birliklerinin temelini attı. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Güney Kore, Hindistan ve Japonya’daki tekstil firmalarının yoğun katılım gösterdiği fuarda, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB) ‘TFF Magazine’ standı, sektörün en önemli buluşma noktalarından biri oldu. Çin’in 140 firma ile katıldığı fuarda Hindistan’dan 60 firma, Güney Kore 41 firma ile yer alırken, Türkiye 100 firma ile Çin’in ardından fuara en fazla katılım gösteren ülkeler arasında ikinci sırada yer aldı.

Türk tekstilcilerin yakın tarihlerde Paris’teki diğer bir uğrak noktası da Texworld 2022 fuarı oldu. 4-6 Temmuz tarihleri arasında Le Bourget Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara Türkiye’den toplam 100 firma katıldı. Kumaş, aksesuar, iplik, ev tekstili ve deri sektörlerinden katılımcı ve ziyaretçileri buluşturan Texworld 2022’de ‘Turkish Fashion Fabrics’ standıyla yer alan UTİB, Bursa’nın önde gelen 26 firmasını profesyonel alıcılarla buluşturdu. Alıcıların yüzde 92’si yeni tedarikçilerle tanışmak amacıyla ziyaretlerini gerçekleştirirken, fuarda sergilenen ürünler katılımcı firmalar ve ziyaretçiler tarafından ilgi ile incelendi.

UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin

“Türk tekstil sektörü ihracatına büyük katkı sağlayacak”

Fuarların çok başarılı geçtiğini kaydeden UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin; “Dünya pazarına yön veren Türk ev tekstili ve hazır giyim sektörü, modanın başkenti Paris’te düzenlenen iki fuarla birlikte yeni pazarların kapılarını araladı” dedi. Yılın ilk yarısında 1,5 milyar doları aşan ihracat gerçekleştiren Bursalı tekstil ve hazır giyim firmaları için Texworld Paris ve Première Vision Paris’in, son derece önemli iki fuar olduğunun altını çizen Engin sözlerini şöyle sürdürdü: “UTİB olarak katılım gösterdiğimiz fuarlar sayesinde, sektör temsilcilerimize ürünlerini daha fazla alıcıya ulaştırabilmesi, yeni iş birlikleri sağlayabilmeleri için fırsat sunarken, aynı zamanda güncel gelişmeler ve sektörün geleceği hakkında da vizyon kazanmalarını sağladık. Ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılaştığımız fuarlarda yapılan görüşmelerin başta ülkemiz olmak üzere Bursa ihracatına da büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler