19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

USTER çalışanları ile değer kazanıyor

EğirmeUSTER çalışanları ile değer kazanıyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

USTER ’in üstün desteği her zaman müşterileri için hazırdır. Firma, bölgesel ve 29 yerel servis merkezindeki 225’den fazla kalifiye mühendis ve teknoloji uzmanı ile tekstil dünyasına hizmet veriyor. Uzman ekipler, her ekipmanın mükemmel bir şekilde kurulmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Bu ise sadece bir başlangıç. Cihazların uzun ömrü boyunca servis ekipleri, daha uzak bölgelerdeki yerlerde bile hızlı teknik yardımla hazırdır.

Müşterilerin üretim tesislerinin en yüksek verimlilikte çalışmasını sağlamak için, USTER ekipmanlarının servis ve bakımından sorumlu personelin temel özelliği ürün bilgisi ve müşteri odaklılıktır. Bu insanların çoğu, benzersiz bir elyaf-kumaş uygulamaları yelpazesinde 15 veya daha fazla sayıda farklı USTER ürününe servis verme konusunda uzman olacak şekilde çok yönlüdür.

Yazılım güncellemeleri ve müşterinin kendi dilinde pratik öneriler de dahil olmak üzere, destek hem yerel hem de uzaktan sağlanıyor. Yerel düzeyde know-how transferi, güvenilir ve güler yüzlü servis bağlantıları ile geliştirilir. Uster Technologies Global Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Suresh Kris; “Satış Sonrası Hizmet operasyonumuz da, gizliliği sağlamak ve ürün değerini korumak için USTER ‘Think Quaity’ yaklaşımını takip ediyor” diyor.

Nihayetinde bunlar, USTER Satış Sonrası Hizmet ile fark yaratan insanlardır. Bu yazıda yer alan bazıları, dünyanın dört yanındaki her tekstil pazarlarında bulunan ekipleri temsil ediyorlar. Onlar ve diğerleri, ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda destek sağlamaya devam ediyorlar, mevcut pandemi krizi sırasında daha da güçlü bir şekilde bunu kanıtladılar.

Başarı faktörleri

1994 yılından bu yana Mısır Cadec’te büyük bir tutkuyla servis ve satış hizmetinde yer alan ekip, 40’dan fazla teknik belge ve mühendislik ödülü kazandı ve USTER programlarının üst sıralarında yer aldı. Bu organizasyon 2017 yılında yerel servis istasyonu performans izlemesinde bir mükemmellik sertifikası kazandı. USTER CATEC Mümessillik Müdürü Mühendis May Ragab şunları söylüyor; “Amacımız müşteri beklentilerini aşmaktır ve bunu yapmanın bir yolunun derin bilgi ve uzmanlık olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle USTER tarafından sunulan çok çeşitli seminer ve eğitim kurslarına katılıyoruz.”

USTER ile 25 yılı aşkın bir süredir çalışan May Ragab, bu başarıların arkasındaki itici güçtür: işi onun tutkusu, evi CATEC ve ekibi ailesidir. Aynı zamanda 1996’da Servis Asistanı Müdürü olan Tarek Ibrahim’e de burası bir aile gibi geliyor. Müşteriler için en iyi çözümleri arama konusunda, ekip içindeki tartışmalar son derece değerlidir. CATEC içindeki karşılıklı etkileşim de kasıtlı olarak ekip üyelerini kişisel ve kariyer gelişimlerini ilerletmeye teşvik etmeye odaklanmıştır. Tarek İbrahim’in durumunda bu, endüstri mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine ulaşmayı ifade ediyor.

CATEC hizmetleri beklenenin ötesine geçiyor. Müşteriler özellikle, kalite iyileştirmesi ve üretim verimliliğini optimize etmek için, belirgin bir sorun olmasa bile kalite verilerinin yerinde kontrol edilmesinden memnun kalıyor. Tarek İbrahim; “Kalite optimizasyonunun bir sonraki adımına ulaşmaya yardımcı olmak için bilgimi, hem hizmet hem de tekstil teknolojisi alanlarında uygulamayı seviyorum” diyor. CATEC ayrıca müşterilerin personeline yüksek kaliteli eğitim kursları ve yerinde yardımcı olmak için tamamlayıcı uygulama seminerleri sunuyor.

Müşteri memnuniyeti faktörleri

PT Gansa Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Kim Kim, Satış Sonrası Hizmeti satış için güçlü bir artı olarak görüyor. 2006 yılında Endonezya’da İplik Bölümü Müdürü olarak atandığı USTER’in satış organizasyonu PT. AGANSA PRIMATAMA’yı desteklemek üzere, yalnızca hizmet odaklı bir şirketin kurulmasının arkasındaki sebep buydu.

Kim Kim’in USTER ürünleri ile çalışması 14 yıldır süren bir süreç, aslında bu süre servis uzmanları arasında tipik bir deneyim derinliğidir. Teknisyen, tekstil teknoloji uzmanları ve teknik yöneticiler ekibi USTER ürünleriyle 6 ila 23 yıl arasında deneyime sahip bulunuyor. Ayrıca, düzenli olarak elektronik ve endüstriyel teknolojilerin yanı sıra BT (donanım ve yazılım) ve tekstil bilgisine dayanan bir dizi eğitim programına katılıyorlar.

Bu derin bilgi birikimi ve uzun deneyim, Teknik Müdür Adi Setiawan için ve ayrıca Malezya’daki bir müşteri için çok değerliydi. Setiawan servis ve kalibrasyon çalışmaları için hazırlanan her şeyle Endonezya’nın Batı Java kentinden geldiğinde, daha yüksek önceliğe sahip olması gereken diğer sorunları tespit etti. Müşterinin varsayımı, ‘servis’in tam onarım içerdiği ve her şeyi yeni yüklendiği zamanki duruma geri getirmesiydi. Setiawan; “Meslektaşlarım ve ben, bu tür sürprizleri bireysel zorluklar olarak kabul etmeye alışkınız” diyor. Bu durumda, ekipmanı tekrar en iyi şekilde çalıştırmak için sınırlı zamanı kullandılar ve destekleri, iyi iletişim ve ilişkileri mümkün kılan lokal personele teşekkür ettiler. Bununla birlikte, müşteri USTER servis teknisyenlerinin kabiliyetinin ve yeterliliğinin farkındaydı. Bazı sorunları derhal gidermek için asıl hızlı tepki verdiklerinden, çalışan bir çözüm sunmak adına kalıcı bir onarım için yedek parçalar teslim edilene kadar diğer başlıkları ele almalarından etkilendiler.

USTER çalışanları ile değer kazanıyor
USTER çalışanları ile değer kazanıyor

Uzun süredir devam eden ilişki faktörü

Yüzde yüz özveri, 55 yıldır Pakistan’daki Uster Technologies’in yetkili servis istasyonu Rauf Elektronik Ekipman Servisi çalışanları için de geçerlidir. Satış sonrası hizmetlerinin tamamı, bireysel ve kapsamlı ve özelleştirilebilir müşteri hizmetleri sunuyor. USTER® 9000 satış sonrası ve servis planları, enstrümanların sık sık doğruluk ve kalibrasyon kontrollerinin zorunlu olduğu ISO 9000 sertifikalarına sahip müşteriler için hazırlandı. USTERIZED® müşterileri de USTER® 9000 servisleri için aboneliğe sahiptir.

Rauf Elektronik Ekipman Servisi’nin 28 saha servis mühendisi ve atölyede 22 teknisyenden oluşan ekibi 7/24 hizmet veriyor. USTER hizmetleri, müşterilerin yaşam döngüleri boyunca enstrümanlarından en yüksek performansı elde etmelerine ve sürdürmelerine yardımcı olur. Rauf Elektronik Ekipman Servisi Ortağı ve İcra Direktörü Abdul Samad Amiwala; “Optimum performans bizim ana hedefimiz değil. Bir adım daha ileriye gidiyoruz, müşterilerimiz için daha yüksek verimlilikle maksimum karlılığı hedefliyoruz” diyor.

İş birliği faktörü

USTER’in Global Satış Sonrası Hizmetinden sorumlu Suresh Kris şunları söylüyor; “Hedefimiz müşterilerle ortak başarıdır. Bu işbirlikçi odak, bizi atölyede ve sahada bulunan herkesi tanımlayan ve motive eden şeydir. Her gün birçok yönden ekstra yol kat ettikleri için çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum.”

Acil durumlar genellikle mesai saatlerini beklemez. Pratik olarak USTER servis istasyonları, enstrümanları ve sistemleri sürekli çalışır durumda tutmanın önemine istinaden 24 saat hizmet veriyor. USTER® cihazları fonksiyonel tasarım ve sağlam yapılarıyla biliniyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler