19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Uster ‘muhteşem üçlüsünü’ CAITME 2022’de tanıtacak

EğirmeUster ‘muhteşem üçlüsünü’ CAITME 2022’de tanıtacak

- Eğirme Haber Sponsoru -

Tekstil sektöründe test ve kalite kontrol sistemlerinin önde gelen üreticilerinden Uster, 7-9 Eylül tarihleri arasında CAITME 2022’de Özbekistan başta olmak üzere bölge ülkelerindeki iplik fabrikaları için etkili çözümlerini tanıtacak. 3. pavyonda J82 standında ziyaretçilerini ağırlayacak olan firma, tekstil profesyonellerini bu üç izleme ve test sisteminin ayrı ayrı nasıl büyük bir fark yarattığını ve bir araya getirildiğinde bunların iplik fabrikalarında kalite yönetimi dünyasını nasıl değiştirdiğini anlamaya davet ediyor. Ziyaretçiler fuar boyunca Uster’in uzmanlarından veya firmayı temsil eden Art Textiles’dan ilk elden bilgi ve tavsiye alma ve Uster sistemlerini yakından inceleyip keşfetme imkanı bulacak. Ayrıca, Uster CAITME fuarına katılma imkanı olmayanları ayrıca sanal showroomuna davet ediyor.

Uster Tester 6’nın USTER® JOSSI VISION SHIELD N ve Quantum 4.0 ile bağlanması sonucu Toplam Kirlilik Kontrolü (Total Contamination Control) elde edilirken bu, iplikçilerin ipliklerde kalan kirleticileri mümkün olan en düşük maliyetle yönetmesine olanak tanıyor. Alarm Merkezi ise bu üçlüye tam uyum sağlayan bir diğer Değer Modülü’nü (Value Module) oluşturuyor.

Uster ‘muhteşem üçlüsünü’ CAITME 2022’de tanıtacak

Uster sistemleri iplik kalite kontrolü için güçlerini birleştiriyor

İplikçilerin daha iyi üretkenlik ve karlılık elde etmesine yardımcı olan Uster Tester 6, doğru laboratuvar testlerini Uster Quantum 4.0 gibi hat içi sistemlerden gelen verilerle birleştiren Uster Quality Expert’i barındırıyor. Her tür şerit, fitil ve kesikli iplikte kullanılabilen sistem ayrıca şantuk ve iletken iplik gibi özel ipliklerin ölçümünde de kullanılabiliyor.

En iyi algılama sonuçları için, renkli elyaf dahil nonwoven kumaşlardaki tipik kirlilik türlerini tanımlamak üzere ayarlanan USTER® JOSSI VISION SHIELD N, üretim hattında hassas açıcının hemen arkasında ideal olarak konumlandırılıyor. Bu sayede elyaf demetlerinin en açık hallerinde spektroskoplardan geçmesi sağlanıyor. Ayrıca, elyaf temizleyicinin ince tasarımı mevcut hatlara iyi bir şekilde uyarak standart hatların yüksek üretim miktarıyla kolayca başa çıkabiliyor ve bu nedenle kolay bir kuruluma sahip bulunuyor.

Hem kapasitif hem de optik sensörleri ile daha kapsamlı güvenlik, hata önleme ve esneklik sağlayan Uster Quantum 4.0 iplik temizleyicisi, Çapraz Temizleme olarak bilinen bir yenilikle birlikte akıllı şekilde çalışıyor. Bu, ana sensör sinyalinin yardımcı sensör tarafından desteklendiği çifte kontrol yoluyla gizli kusurları bularak ortadan kaldırıyor. Tüylenme sorunları gibi, sonraki işlemlerde durmalara neden olabilecek sorunların yanı sıra  nem değişimleri gibi faktörlerle de ilgileniyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler