Ana Sayfa » Baskı » Plamac Dijital Baskı Endüstrisi ile Sign İstanbul’da Buluştu

Plamac Dijital Baskı Endüstrisi ile Sign İstanbul’da Buluştu

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Plamac UV baskı çözümleri Sign İstanbul'da sergilendi
Plamac UV baskı çözümleri Sign İstanbul’da sergilendi

Pigment Reklam yeni markası Plamac’ın 3 farklı UV baskı makinesi ile Sign İstanbul 2018 fuarına katılarak ziyaretçileri etkilemeyi başardı. Plamac modelleri yüksek baskı hızı ve kalitesini, uygun yatırım bütçesi ile sunarak göz doldurdu.

UV baskı pazarının en önemli teknoloji tedarikçisi Pigment Reklam, Sign İstanbul 2018 fuarında, endüstriyi yeni markası Plamac ile buluşturdu. 20-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuar açık hava reklamcılığı, dijital baskı, endüstriyel reklam ve tekstil baskı sektöründen profesyonelleri ağırladı. Ziyaretçilere sunulan 3 farklı Plamac UV baskı modeli fuar boyunca yoğun ilgi gördü. Yeni bir marka ile buluşmanın heyecanını yaşayan baskıcılar, hem teknik detaylar hakkında bilgi aldı hem de bu makinelerle neler yapabilecekleri hakkında firma yetkilileri ile konuştular.

Salon 12 D20’deki Pigment Reklam standında Plamac’ın roll to rol uv baskı makineleri Pegasus 3200 ve LJ 320SG ile flatbed modeli Morpho 2513 sergilendi. Çalışma performansları ile ziyaretçilerin dikkati çeken modeller, Pigment Reklam’ın üstün teknik servisi ile Türkiye pazarına sunuluyor. Fuarı değerlendiren Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan; “Türk baskı pazarının en yeni markası Plamac 3 modeli ile de büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler yüksek kalite ve verimliliğin, muadillerine kıyasla daha düşük bir yatırım bütçesi ile elde etme avantajını oldukça cazip gördüler” dedi.

Plamac daha düşük maliyetler sunuyor

Serkan Çağlıyan

Plamac’ın teknik üstünlüklerine dikkat çeken Çağlıyan, diğer makinelerde yaşanan sorunları ortadan kaldıran yeniliklerin bu modellerde yer aldığını belirtti. Çağlıyan şunları söyledi; “Bu yenilikler sayesinde makineler daha uzun bir ömre sahip oluyor ve daha düşük maliyetlerle çalışıyor. Ayrıca, Plamac dijital baskı makineleri yüksek kalite ve fiyat dengesi ile pazarın oldukça geniş bir kesimine hitap ediyor. Sign İstanbul’da bunu yoğun olarak gördük. Hem start-up firmaları hem KOBİ niteliğindeki işletmeler, maliyet konusunda daha hassas yatırımcılar Plamac’ta aradıkları yanıtı buldular.”

Güçlü aksamını kompakt bir tasarımla birleştiren Pegasus 3200 LED UV roll to roll baskı makinesi 80m2/saat üretim hızıyla vinil, PET film, blockout, arkadan aydınlatmalı malzemeler, sentetik medyaları işleyebiliyor. RicohGEN5 baskı kafası ile donatılmış olan makine 1200dpi’ye kadar çözünürlük sağlıyor. LJ 320SG ECO roll to roll baskı makinesi ise 3.2m baskı genişliği ile saatte 248m2 baskı yapabiliyor. Devridaim boya sistemi sayesinde boya sarfiyatını en aza indiren makine, aksamında da üstün donanımlara sahip. Plamac’ın flatbed modeli Morpho 2513 yüksek bir hassasiyet sunuyor. CMYK + Lc + Lm + Beyaz/Vernik boya yapısına sahip olan Morpho, çeşitli büyüklüklerdeki medya baskısı için bölünmüş 4 ayrı çekim bölgesine sahip.

UV baskı için müşteri ihtiyaçları temel önceliğimiz

Fuarda pek çok pazardan üreticilerle görüştüklerini anlatan Çağlıyan, cam, ahşap ve özel dizayn işleri yapan firmaların yoğunlukta olduğunu açıkladı. “Halı, tekstil ve tabii ki ana müşteri grubumuz olan reklamcılık sektörü yeni çözümlerimizi yakından inceledi ve etkilendiklerini dile getirdiler” diyen Çağlıyan, pazarın Plamac ile hareketleneceğini kaydetti. Pigment Reklam’ın endüstriyel çözümler odaklı bir firma olduğunun altını çizen Çağlıyan sözlerini şöyle sürdürdü; “Müşterilerimiz bize geldiklerinde, öncelikle ihtiyaçlarını belirliyoruz. Ne üretmek ve bunu ne kadar üretmek istediklerini öğreniyoruz. İhtiyaçlarına uygun bir çözüm sağlamak için karşılıklı görüşerek çözümlerimizi anlatıyoruz. Onları dünkü ihtiyaçlarına göre değil, yarın ki ihtiyaçlarına göre çözümler sağlıyoruz. Start-up firması için başlangıç ve orta sınıftan bir makine önerirken, büyüme hedeflerine soruyoruz. Gerekirse endüstriyel sınıf makineler öneriyoruz. Bizim çalışmamızı bağlayan şey, müşterimizin ihtiyacıdır.”

Döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle piyasalardaki belirsizliğe rağmen endüstri profesyonellerinin yatırım için istekli olduğu ifade eden Çağlıyan, sektörde görülen durgunluğun kısa sürede aşılacağına inandığını belirtti. Çağlıyan; “Pazardaki durağanlık elbette ki fuara da yansıdı, ancak yaptığımız görüşmeler bize yakın gelecek için oldukça umut vericiydi. Dövizdeki ani dalgalanmanın durması ve yatırımcıların önlerini görebilmesi ile hızlı bir toparlanma elde edilebilir. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Sign İstanbul fuarında yeni iş bağlantıları için mevcut ve potansiyel müşterilerle görüşmeler gerçekleştirdiklerini hatırlatan Serkan Çağlıyan, ziyaretçilerin özellikle kendi işleriyle ilgili numune çalışmaları istediklerini aktardı. Kişiselleştirilmiş çözümler ekseninde gerekli çalışmaları başlattıklarını ifade eden Çağlıyan; “müşteriler hangi işi yaparsa yapsın yüksek hız, düşük maliyet ve yüksek kalite beklentisi içindedir. Yani karlılığını maksimize etmek istiyorlar. Biz de onlara bu hedeflerine uygun makineler ve çözümler sunuyoruz. Sign İstanbul 2018 fuarı bu anlamda çözümleri direkt yatırımlara sunabildiğimiz bir platform oldu” dedi.

Teknik destek bizim ve baskı sektörün olmazsa olmazı

Baskı endüstrisinin ağırlıklı olarak ithal teknolojiye dayanan bir yapıya sahip olduğuna değinen Serkan Çağlıyan, bu nedenle Türk müşterilerin özellikle yerel teknik desteğe önem verdiklerini belirtti. Satış sonrası hizmetlerin 7/24 ilkesiyle verildiğini açıklayan Çağlıyan sözlerini şöyle bitirdi; “Mevcut makinelerin bakımı ve güncellenmesi ile yeni makinelerin ilk kurulumları ve çalıştırılması uzman teknik ekip tarafından yapılmalı. Pigment Reklam olarak müşterilerimize ilk önce uzaktan destek, yeterli olmadığında da yerinde teknik destek veriyoruz. Tedarik ettiğimiz makineler çalıştığı sürece arkasında duruyoruz. Bu yaklaşımımız müşterilerimizde büyük takdir topladığı için diğer makine ihtiyaçları için de bizleri tercih ediyorlar. Bu bizim için bir gurur vesilesi. Bizleri tercih eden müşterilerimize tekrar teşekkür ederim.”

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied