Ana Sayfa » Dokuma » VANDEWIELE; Halı, Taft ve Jakarlı Dokuma Uzmanı

VANDEWIELE; Halı, Taft ve Jakarlı Dokuma Uzmanı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

VANDEWIELE; Halı, Taft ve Jakarlı Dokuma Uzmanı
VANDEWIELE; Halı, Taft ve Jakarlı Dokuma Uzmanı

Tekstil profesyonelleri Van de Wiele, Bonas, Cobble ve SUPERBA halı, taft ve jakarlı dokuma çözümlerindeki yenilikleri ITMA ASIA & CITME 2018 fuarında Salon 3 Stant C01’de görebilir.

Halı dokuma, jakarlı dokuma, tafting ve termo fiksaj alanlarında kapsamlı çözümlere sahip olan VANDEWIELE ITMA ASIA & CITME 2018 fuarında Asya pazarına yeniliklerini tanıtacak. Grup bünyesinde yer alan Van de Wiele, Bonas, Cobble ve SUPERBA markaları firmanın Salon 3’teki C01 numaralı standında sergilenecek.

Jakarlı dokumada trendi belirleyen BONAS, en son yeniliklerini ITMA ASIA 2018’de sunacak. Kompakt tasarımı, hafifliği, düşük enerji tüketimi ve yüksek verimi sayesinde jakar dokumasında öncü olarak bilinen Si serisi artık 2.688’den 31.104 çengele kadar, piyasadaki en büyük tekli jakar makinesidir.

VANDEWIELE standında, 27.200 çengel ile duvar kaplaması ve yatak örtüleri dokuyan, bir Itema R9500-340 cm üzerinde kurulu Si27’yi keşfedebilirsiniz. Günümüzde, çok çeşitli uygulamaların dokunması için piyasada, 25.000’in üzerinde çengel ile kurulu birçok Bonas Si bulunuyor.

Si’nin performansı ve stabilitesi, OPW hava yastıklarını Dornier Air Jet üzerinde 11520 kanca ile yüksek hızda dokuma sırasında gösterilecek. Çift taraflı tahrik mekanizması, kullanışlılığını kanıtlıyor. Bonas Si serisi, tüm mümkün olan jakarlı Air jet, Rapier ve Velvet dokuma tezgahlarındaki tüm uygulamalar için kullanılır.

Başarılı Jakar serisi Ji

Bonas’ın diğer başarılı Jacquard serisi Ji de gösterilecek. Bu model 1.920 den 5.760 kancaya kadar kullanılabilir. Ji, Belçika’daki son teknoloji fabrikada ve Nanjing’deki yepyeni bir tesiste üretiliyor. Nanjing sadece Çin pazarı için üretiyor. Çok sayıda dokuma uygulaması için yüzlerce Ji çeşitli ülkelerde kurulmuştur.

ITMA Asia’da 5.000 kanca ile donatılmış bir Ji5, Picanol GT Max-340 cm’de Döşemelik Kumaşlar dokuyacak. 2688 kancalı bir Ji2, bir Rifa Air Jet’de Terry Havlu üretecek. 6 farklı Ji ise fuarda de etiketten havluya (terry) ve döşemelik kumaşa kadar uzanan bir yelpazeyi dokuyacak.

En iyi jakar teknolojisini kullanan Bonas Ji serisi, hali hazırda dünya çapında birçok ülkede üretim gerçekleştiriyor. Mikro seçim teknolojisinin sinerjisi ve entegre yuvalı modern, bakım gerektirmeyen tahrik mekanizması, Ji’yi jakarlı çift enli dokumada referans yapıyor. En iyi fiyata üstün teknolojiyi sunuyor.

Tüm makineler en son BONAS Ci Denetleyici ile donatıldı. Linux tabanlı BONAS Ci denetleyici ve yazılımı her türlü dokuma uygulaması için çözümler sunuyor. 10.4 ”dokunmatik ekran üzerindeki simgelerin kullanımı kullanıcı dostudur, kendi kendine öğrenir ve kullanımı çok kolay ve belirgin hale getirir. Ci Denetleyici, Endüstri 4.0 uyumludur ve böylece gelecek için hazırdır.

Van de Wiele ile halı da yeni tasarımlar daha kolay

Van de Wiele, düz ve jakarlı kadifeler için Velvet Smart Innovator VSi’nin dünyadaki ilk 3 metrelik uygulamasını sunacak. Makinenin ana özellikleri arasında paralel tarak hareketi, güçlendirilmiş çapraz öğeler, tam genişlikte tekli kirişler ve 24 servo tahrikli akıllı çerçeveler bulunur. VSi “345” tipi artık düz kadifelerin yanı sıra hafif viskoz halılar ve dua halıları da dahil olmak üzere jakarlı kadifeler için de uygundur.

Halı dokumadaki görülmeye değer diğer yeni makine, metre başına 1500 diş tarak, 8 renge  (1500/8) sahip HCiX2’dir. 3 ve 4 metre genişliklere sahip bu yüksek yoğunluklu halı dokuma makinesi, her biri metrekare başına 5 milyon noktaya kadar olan halıları örerek el yapımı bir görünümle yüksek kaliteli niş ürünler üretebiliyor. Aynı makine 16 renk kullanarak metre başına 750 diş taraklı halılar dokuyabiliyor. Bir dolgu seçici kullanılarak daha fazla renk veya efekt oluşturulabilir.

HCiX2, resim dokuması için son derece uygundur: Dokunan halının geleneksel emek yoğun tasarım yerine, foto-gerçekçi bir resim gerçek zamanlı olarak işlenir ve dokuma makinesine uygun bir tasarıma dönüştürülür. HCiX2, 1200/8, 1000/10, 1000/8 ortak konfigürasyonlarında da mevcuttur.

Van de Wiele Yedek Parça Servisi, orijinal VdW parçalarının siparişi ve teslimatı için tüm müşterilere teknik destek sunuyor. Teknik destek hızlı bir yanıtla sağlanıyor ve kısa teslimat süreleri içerisinde orijinal parçalar teslim ediliyor. Elbette bu orijinal yedek parçalar, Vandewiele’nin yüksek kalite standardına bağlı olarak, tezgahınızın verimliliğini ve kullanım ömrünü uzatır.

Taft Cobble’in işi

Cobble’ın önemli bir gelişmesi, Colortec tafting makinesi için Tekil Hav Gönderimi (IPD – Individual Pile Delivery) ile, daha az iplik tüketimi ve böylece taft halının daha düzgün bir havlı yüzeyi sahip olmasını sağlanıyor. Colortec, şirket içi geliştirilen TuftLink yazılımı ile birlikte, çoklu yoğunluk ve renk gradyanları ile halı üretebiliyor. Ayrıca, farklı iplik kombinasyonları ile bile 4,2 kg / m²’ye kadar taklit el taftı özelliklerinin üretimi için mükemmel şekilde uygundur.

Myriad tafting makinesinde, duvardan duvara yan eşleştirme için tekrarsız 240 m²’lik tasarımlar mümkündür. Myriad 1/12 ”ölçüsüne kadar mevcuttur ve çift kayan iğne ile donatılabilir. Tüm Cobble tafting makineleri 5 metre genişliğe kadar mevcuttur. Tüm bu makinelerin kumaş örnekleri standımızda sunulacak.

SUPERBA degrede boyama ve termo fiksajda lider

VANDEWIELE ailesinin bir üyesi olan SUPERBA S.A.S (Fransa), halı ipliği (PP, PES, PAN, WOOL ve karışımlar) için degrede boyama ve termo fiksaj makinelerinde dünya lideridir. 1992’den beri Çin pazarında bulunan SUPERBA, Şangahy’da ki (SSRO) bağlı şirketinde, satış ve teknik destek sunmanın yanı sıra yerel müşterilere yüksek seviyede hizmet sağlamak için yedek parça stoku da bulunduruyor.

Çin pazarı 2016’dan bu yana tatmin edici seviyede bir faaliyet gösterdi ve satılan SUPERBA termo fiksaj hatlarının sayısı sadece mevcut şirketlerde değil, aynı zamanda üretim kapasitesini genişletmeye istekli ve aynı zamanda yeni beklentilere de sahip olan firmalarda da arttı. Çin halı pazarı şu anda kilim üretimi için polyester ve poliamid elyafların kullanımına odaklanmış durumda. İç pazarda taft baskılı halılar trend ürünlerdir. Bu tür bir halı, hassas bir baskı çizimi elde etmek için iyi tanımlanmış bir kesin nokta efekti gerektirir.

SUPERBA TVP3 termo fiksaj hattı, doymuş buhar işlemiyle en yüksek kesin nokta tanımını sunuyor. SUPERBA’nın iki renkli baskı ya da boyama polyester ipliği gibi, degrede boyama teknolojisindeki son geliştirmelerinin, yenilikçi son ürünler arayan Çinli üreticiler arasında büyük bir ilgi görmesi olasıdır.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied