Hesabım

Van de Wiele Hakkında - Van de Wiele Türkiye

Van de Wiele
Van de Wiele

Halı ve kilim dokumaları teknolojileri uzmanı Van de Wiele şirketi, Türkiye pazarında kendi iştiraki Van de Wiele Türkiye ile yer almaktadır.

Halı, kilim ve kadife dokumasına özel geliştirdiği yüksek teknolojili çözümlerle Van de Wiele, hem küresel pazarda hem de Türkiye’de köklü bir geçmişe ve güçlü bir pazar payına sahiptir. 1888 yılında Belçika Marke’de ilk faaliyetlerine başlayan şirket, 1920’lerin başında dokuma makineleri alanında uzmanlaşmaya başladı. Uzun yıllar geleneksel yapısını koruyan firma, 1984 yılında ABD’de bir satış ve dağıtım birimi ile uluslararası yapıya dönük ilk adımları attı. Aynı yıl Almanya’da kadife dokuma makineleri için firma oluşturuldu. 1996 yılında Türkiye’de Michel van de Wiele Servis Merkezi açıldı. 1999 yılında Bonas firması, 2000 yılında IRO-AB-sweden firması satın alındı. 2002 yılında Çin’de şirket kurulumu, 2006’da ise Çin’de iki yeni fabrika inşaası gerçekleşti. 2013 yılında tafting makineleri üreten İngiliz firması Cobble firması gruba eklendi. Bunu 2014 yılında JTS İtalya’nın, 2015 yılında ise Fransız Superba SA firmasının satın alımı takip etti.

VANDEWIELE grubu Van de Wiele markası

Satın alma, firma kurma ve yeni pazarlara girişle, birçok tekstil makineleri ve teknolojileri markalarını kapsayan VANDEWIELE grubu oluşmuştur. Grubun ürün gamında; granülden (granulate) komple halıya kadar çözümler, BCF ekstrüzyon hatları, termo fiksaj makinaları, tafting makineleri ve halı dokuma makineleri bulunuyor. Grup bu çözümleri birçok markası ile pazara ulaştırıyor; Van de Wiele, Superba, Bonas, Cobble Tufting Systems, Van de Wiele Extrusion, Aros electronics AB, Rivermills, vb.

Halının kalitesinde ipliğin kalitesinin büyük rolü vardır. Bu nedenle Van de Wiele halı ipliğinin (BCF) ekstrüzyon işlemi için hatlar sunuyor. Termofiksaj işi içinse, bir süre önce bünyeye eklenen Fransız şirketi Superba çözüm geliştiricidir. Grup içinde duvardan duvara halılar ve kilimlerin dokunmasında uzman firma ise Van de Wiele’dir. Ayrıca döşemelik ve mobilya kumaşları için jakarlı kadife dokuma makineleri de geliştirilmektedir.

Halı, kilim ve yapay çim alanında yenilikçi çözümlere sahip olan Van de Wiele; enerji tüketimini azaltmak için makinelerini özel bir sistemle güçlendiriyor. Bu enerji aracı ile tüm tafting ve halı dokuma makinelerinde enerji dengeli şekilde dağıtılıyor; tüketim azaltılıyor.

En Son Van de Wiele Haberleri

Halı Dokumada Entegre Dijital Üretim Sistemi Kazandırıyor

Vandewiele halı dokuma için entegre dijital üretim sistemi. Dünyanın en önemli halı ve zemin kaplamaları fuarı Domotex 2020, 10-13 Ocak tarihleri arasında Hannover’de gerçekleştirilecek. Bu önemli fuara 60’dan fazla ülkeden bitmiş ürün gruplarının yanı sıra teknoloji ve çözüm sağlayıcı 1400 firma katılıyor. Yenilikçi tekstil sistemleri geliştiren Vandewiele fuarda Salon 11 Stant C31’de granülattan halı dokumaya kadar komple sistemlerini ziyaretçilere sunacak.

Vandewiele’nin portföyünde BCF ekstrüzyon hatları, termo-fiksaj, tufting, halı dokuma makineleri ve bitirme (terbiye) hatları yer alıyor. Fuarda bu farklı alanlardaki yetkinlik sinerjisini vurgulayacak olan Vandewiele’nin odağındaki konu ise entegre dijital üretim sistemleri olacak. Firma zengin ürün gamı ile daha esnek üretim maliyeti ekseninde daha yüksek kalitede halı üretimi için en temel ihtiyaca yanıt verdiğini gösterecek… devamını oku.

Vandewiele RCE2+ ile Halı Dokumada Dijital Gücünü Gösterecek

Dokuma teknolojileri uzmanı Vandewiele, 20-26 Haziran tarihleri arasında tekstil endüstrisinin buluşma noktası ITMA 2019’da sahip olduğu markaları ve zengin ürün gamı ile ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri dönüşecek.  Firma Salon 4 Stant A206’da yeni Vandewiele RCE2+ dijital halı dokuma makinesi dahil olmak üzere birçok tekstil teknolojisini Barselona’da sergileyecek.

Şirketin kapsamlı TEXconnect programının bir parçası olarak, tüm Vandewiele teknolojileri şimdi, makineler arası etkileşim ve öğrenme için donatılmış bulunuyor… devamını oku.

Vandewiele Domotex Turkey 2019’da Yerini Alıyor

Granülden halıya kadar komple halı çözümleri sunan Vandewiele, 27-30 Nisan tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan Domotex Turkey 2019 fuarına Salon 2 Stant C215’te katılacak. Fuar Vandewiele için mevcut ve potansiyel müşterileriyle görüşmek ve potansiyel işlere dair olanakları değerlendirmek için ideal bir platform kabul ediliyor. Fuar aynı zamanda firmanın müşterileriyle uzun vadeli ilişkilerini güçlendirmesi ve yeni geliştirmelerini halı endüstrisine sunması için fırsat sağlıyor. Vandewiele bütün ürün gamları kapsamında, yetkinliğinin müşterilerine sunduğu avantajların altını çizecek… devamını oku.

Termoplastik Kompozitlerde Yeni Dokuma Fırsatları

Van de Wiele yenilikçi dokuma teknolojilerinin teknik uygulama alanlarının genişlemesine destek veriyor. Termoplastik kompozitler için karmaşık ve uygun maliyetli yeni 3D tekstil güçlendiricilerin kullanılmasını neden olan, 7.8 milyon Euro’luk 3D Lighttrans projesinde, Van de Wiele önemli bir teknoloji partneri olarak öne çıkıyor.

Endüstri analisti Lucintel’e göre, 2021 yılına kadar termoplastik kompozitler küresel pazarının tahminen 16.4 milyar Dolar’a çıkması bekleniyor. Bu, özellikle havacılık ve otomotiv endüstrilerinden gelen hafif ve çevre dostu malzemelere dönük talep artışına bir cevap niteliğindedir… devamını oku.

VANDEWIELE; Halı, Taft ve Jakarlı Dokuma Uzmanı

Tekstil profesyonelleri Van de Wiele, Bonas, Cobble ve SUPERBA halı, taft ve jakarlı dokuma çözümlerindeki yenilikleri ITMA ASIA & CITME 2018 fuarında Salon 3 Stant C01’de görebilir.

Halı dokuma, jakarlı dokuma, tafting ve termo fiksaj alanlarında kapsamlı çözümlere sahip olan VANDEWIELE ITMA ASIA & CITME 2018 fuarında Asya pazarına yeniliklerini tanıtacak. Grup bünyesinde yer alan Van de Wiele, Bonas, Cobble ve SUPERBA markaları firmanın Salon 3’teki C01 numaralı standında sergilenecek… devamını oku.

Van de Wiele Ürünleri

İplik Ekstrüzyonu

BCF iplik ekstrüzyon hattında sentetik hammadde tanecikleri eritilir ardından belli bir sıcaklık ve basınçla karıştırılır, daha sonra büküm memeleri tarafından oluşturulan filamentlere ekstrüde edilir… ürüne git.

BXE Tek Renk

Üç bobinli BCF Ekstrüzyon Uzmanı BXE Tek Renk makinesi, tekstüre ipliğin daha iyi soğutulması ve kıvrılma stabilitesinde bir artış için yeni geliştirilen bir tekstüre etme sistemine sahiptir… ürüne git.

BXE 3-Renk

BXE 3-Colour BCF Ekstrüzyon Uzmanı, tek renkli iplikler üretmek için çeşitli seçeneklerle donatılmış olduğundan, iplik üreticilerine maksimum esneklik sağlar… ürüne git.

Halı Dokuma

Van de Wiele’nin yüz yüze halı dokuma makineleri, müşterinin talebine bağlı olarak kesik hav, bukle veya kesme bukle hav gibi tüm özelikleri kapsar. Her kalite için mutlaka bir Van de Wiele çözümü vardır… ürüne git.

RCE02

RCE02, yüksek kapasiteli üretim çıktısı için kesik hav için çift rapierli yüz yüze halı dokuma makinelerinin en yeni jenerasyonudur… ürüne git.

RCE03

RCE03 Halı&Kilim dokuma makinesi üretkenliği arttırmak için 3 rapier teknolojisi ile yüz-yüze dokuma tekniğine göre halı&kilim dokuma için üretilmiştir… ürüne git.

HCIX2

El dokuması halı makineleri patentli 3 rapier dokuma tekniği, hareketsiz gizleme iplikleri, daha temiz bir halı sırtı, daha az gizleme ipleri ve yüksek üretim verimliği sağlar… ürüne git.

UCE03

Bu üç rapierli dokuma makinesi ile aynı iki halıyı kesik hav, bukle hav ve flat dokuma efektleri ile dokuyabilirsiniz. UCE03 tipi makineler 320 ila 500 tarak/m arasındaki tüm sıklıklarda 3, 4 ve 5m genişlikleriyle mevcuttur… ürüne git.

USE03

2×50 mm Yüksek hav kombinasyonları için kesik hav ve bukle ve 2×20 mm kesik hav ve bukle dokuma imkanı. USE03 tipi makineler 3, 4 ve 5 metre dokumalar için uyumludur… ürüne git.

SLE03

Sisal görünümlü halılar 3 rapierli dokuma makinelerinde yüz yüze dokuma tekniğine göre dokunmakta olup, orta rapier halı içerisine her zaman kalın bir dolgu ipi ekler… ürüne git.

KLE03

3 rapierli dokuma makinesi dolgular ile tasarlanmış kilim halılarının üretimi için üretilmiştir. Bu akıllı dolgu efekti aynı atkıda farklı renkli dolguları gösterir… ürüne git.

SRE02

SRE02 Shaggy Kilim uzmanı çift rapierli, yüz yüze dokuma tekniği ile dokuma yapabilen, uzun hav ile dokuma yapabilmek için özel olarak geliştirilen, hav yüksekliği 2×50 mm veya 2×70 mm olabilen, süper shaggy uygulamaları içindir… ürüne git.

LCE01

Kısa yumuşak bukle, düz dokuma efektleri ve sisal görünümlü dokuma imkânı sağlayan iki rapierli tek yüz halı dokuma makinesidir. LCE01 sözleşme ve parça halı kaliteleri için uygundur… ürüne git.

AWİ01

AWi01 tezgahı duvardan duvara halı ve kilim üretimi için bukleli ve/veya kesik havlı çok yönlü ve sağlam bir tel dokuma makinesidir. AWi01 tezgahının 2.20m, 2.70m ve 4m ebatları vardır… ürüne git.

MAX91

MAX91 Halı dokuma makinesi 16 renkli halıları gizleme iplikleri olmadan yüksek hızda dokumak için geliştirilen bir makinedir… ürüne git.

Kadife Dokuma

Van de Wiele, düz ve jakarlı kadife dokumak için 3 metre genişliğinde son derece üretken, yüz yüze kadife dokuma makineleri geliştirir ve üretir. Bu makine maksimum esneklik sağlayan tamamen elektronik bir makinedir… ürüne git.

VSI22

VSi22 döşeme ve perdeler, araba ve otobüs koltukları, şifon kadife, uzun hav ve dokuma kürk, teknik kumaşlar için düz veya geometrik olarak tasarlanmış kadife dokumalar için üretilmiştir… ürüne git.

VSI32

Sınırsız kapasiteli ayrı ayrı servo sürücü bulunan jakarlı kadife dokuma makinesi. VSi32, müşterilerin İtalyan kadife veya normal kadife, döşemelik kadife gibi ürünleri dokuyabilmesi için üretilmiştir… ürüne git.

VSI42

Çok yönlü, akıllı, yenilikçi VSi42, uygulamaya bağlı olarak dokuma ötesi kumaşları veya çok katmanlı kumaşları dokuma için üretilmiştir. Teknik tekstiller çok çeşitli uygulamalar için kullanılmaktadır… ürüne git.

Otomasyon

Makineler Van de Wiele üretim tesisine benzer bir şekilde giderek daha da otomatikleşiyor. Örneğin, Akıllı Cağlık sistemi ile geleneksel bobinin yerini otomatik beslenen cağlık sistemi almaktadır… ürüne git.

Smart Creel

Akıllı Cağlık sistemi ile geleneksel bobinlerin yerini, otomatik doldurma ile çalışan akıllı cağlık sistemi almaktadır; bir robot başı, her renk için tam miktarda iplikle bir kutu iplik setini doldurur… ürüne git.

Yazılım

Vandewiele’nin kendi geliştirdiği yazılımlar, müşterilere %100 üretim takibi imkanı sunar, böylece dokuma veya tuft fabrikasının verimliliği arttırılır… ürüne git.

TUFTLINK

Cobble – Van de Wiele firmaları tuft dokuma sektörü için [email protected]’ten (halı ve kadife dokuma yazılımı) bağımsız bir şekilde çalışan ancak benzer işlevlere sahip yeni bir yazılım geliştirmeye karar verdiler… ürüne git.

[email protected]

[email protected] yazılımı halı dokuma işlemini başından sonuna kadar en iyi şekilde yönetmek ve kontrol etmek için araçlar sunar. CAD/CAM Master modülü ile tasarımlar 3D olarak yapılabilir ve analiz edilebilir… ürüne git.

Konfeksiyon

Kabin, araç halıları ve paspasları için yeni geliştirilen otomatik overlok sistemi ile konfeksiyon bölümü yeni bir aşamaya geçti… ürüne git.

Titan 5540

Yeni geliştirilen Titan 5540 otomatik overlok sistemi ile karmaşık şekillerdeki kabin, araba halıları ve paspaslarda uygulanabilir. Yalnızca 1 operatör 4 makineyi kumanda edebilir… ürüne git.

Titan 2200/2300/3200

Bu modeller yüksek kaliteli halıları saçaklamak, eşarp ve ev tekstil ürünlerine 1 diş dikiş veya bukle yapmak için veya halı ve battaniye kenarlarını overlok yapmak için kullanılır… ürüne git.

Titan 2500/2510

Titan 2500 serisi, dokunmuş kumaşların overlok yapılabilmesi için tamamen otomatik hatlara dahil edilmek üzere, tuft veya iğneli delinmiş kumaşlar, her türlü sırtlı kumaşlar, 3 parçaya kadar ve halının her iki tarafında kullanılabilir… ürüne git.

Titan 3700/4700/2530

Titan 3700 serisi overlok makinesi her türlü paspas veya halıda bant dikmek için kullanılır. Aynı işlem Titan 4700 serisi ile yüksek hızda otomatik hatta yapılabilir… ürüne git.

Titan 4500

Titan 4500 serisi, halıların sağlı sollu ve hızlı overlok yapılabilmesi için tasarlanmıştır ve tamamen otomatik hatlara dahil edilebilir… ürüne git.

İletişim