Ana Sayfa » Fuarlar » Wearable Expo 2019 Yenilikçi Dijital Çözümleri Sunacak

Wearable Expo 2019 Yenilikçi Dijital Çözümleri Sunacak

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Wearable Expo 2019 Yenilikçi Dijital Çözümleri Sunacak
Wearable Expo 2019 Yenilikçi Dijital Çözümleri Sunacak

Giyilebilir Cihaz ve Teknolojiler Fuarı Wearable Expo, 5. edisyonu ile ziyaretçilerini 16-18 Ocak tarihleri arasında Japonya – Tokyo Big Sight’da ağırlayacak. Akıllı teknolojilerin ve dijital çözümlerin giyim endüstrisine getirdiği yenilikler için organize edilen fuar, yenilikçi ürünlerin lansmanlarına sahne olacak.

Yüksek teknolojinin geleneksel merkezlerinden Japonya’da gerçekleşecek olan Wearable Expo 2019’un fuarında önümüzdeki yıllara yön verecek teknolojiler 4 alanda yer alacak. Teknoloji Geliştirme Alanı her türlü giyilebilir cihaz üreten firma için hazırlandı; Elektronik parçalar, yüksek performanslı malzemeler, elektronik malzemeler, üretim ekipmanı, işleme teknolojileri, piller, güç kaynağı geliştirme araçları bu alanda yer alacak. Giyilebilir Uygulama Çözümleri Alanı’nda ise uygulama uzmanlarının ilgisini çekecek. Üretim/iş verimliliği, sağlık iş geliştirme, çalışan sağlığı, büyük veri yönetimi ana konu başlıklarıdır.

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklikte yeni fırsatlar

AR/VR (Arttırılmış Gerçeklik/Sanal Gerçeklik) Alanı ile oldukça ilgi çekici çözümlere ev sahipliği yapacak. AR/VR ile ilgili sistemler ve hizmetler konusunda uzmanlaşmış uygulamalar, içerikler, geliştirme araçları, motor platformlar ve diğer AR/VR çözümleri ve hizmetleri bu alanda görülebilecek. Fuarın Cihaz Alanı ise giyilebilir cihaz şirketlerinin yeni ürünlerini sergiledikleri merkez olacak. Akıllı gözlük, akıllı saat, akıllı giyim, akıllı bant, kafaya takılan ekranlar, yüzük, kolye ve kumaş gibi akıllı cihazlar bu alanda ziyaretçilerle buluşacak.

Reed Exhibitions Japan Ltd tarafından organize edilen Wearable Expo’nun oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesi bulunuyor. Akıllı gözlük, akıllı saat, akıllı giyim, aktif takip sistemleri ve sağlık cihazları alanındaki üreticiler bu fuara yoğun ilgi gösteriyor. Giyilebilir cihaz üreticisi firmalar da ziyaretçi profilinde önemli bir ağırlığa sahip olacak. Bu ziyaretçi firmalar sağlık, bakım, eğlence, perakende, üretim, lojistik, inşaat, güvenlik, sigorta vb. alanlarında faaliyet gösteriyor.

Elyaf kategorisinde yarının çözümleri

Fuarın elyaf ürün kategorisindeki katılımcıları ve sunacakları ürünler şöyle sıralanıyor; Asahikasei Corporation (dünyanın ilk gerilebilir elektrik teli); Chemi-Home Material Technology (giyilebilir uzayan elektriksel iletken tekstil malzemeleri); Fiber &Tech (yüksek elektriksel iletkenlik ve mekanik stabilite sağlayan iletken elyaf); Litex Textile & Technology (iletken elementleri kumaşa ekleme); Teijin Frontier (elyaf ürünlerinin füzyon/erime çözümü ve giyilebilir teknolojiler); Toyobo (gerilebilir iletken filmler); Volt Wearable Tech (VOLT akıllı iplikleri ve giyilebilir teknolojiler); C-INK (yüksek kaliteli altın/gümüş nano mürekkeplerle dijital metalik baskı); Creative Coating (yüksek sıvı fazı ve buhar fazına sahip kaplama uzmanlığı); Saw & SPR-Tech (ucuz ve son derece hassas taşınabilir temas açısı ölçer); Comcraft Corporation (Ethernet, DC300W, Fiber optik için temassız rotatif modül); Zeon Corporation (yüksek ısıya dayanıklı siklo-olefin polimeri)

Wearable Expo Konferansı önemli konuları ele alacak

Fuar kapsamında gerçekleştirilecek olan Wearable Expo Konferansı akademi ve endüstriyi bir araya getirecek. Etkinliğin ana konuları içinde imalat, lojistik, kontrol ve bakım yer alıyor. ‘Giyilebilir Teknoloji Toplumu Değiştiriyor’ başlığı ile gerçekleştirilecek olan konferansın ilk oturumda; Kobe Üniversitesi’nden Prof. Masahiko Tsukamoto ‘Giyilebilir Cihazların Gerçek Değeri ve Ticarileşmenin Yolu’, Mitsufuji Corp. CEO’su Ayumu Mitera ‘Giyilebilir Endüstriye Devrimci Bir Akıllı Giyim Getirmek’ sunumlarını yapacaklar.

Fuarın geçen yıl ki edisyonunda 163 katılımcı yer almış, fuarı ise 51 ülke ve bölgeden 14,751 sektör profesyoneli ve üreticiler ziyaret etmişti. Fuar kapsamında düzenlenen konferansa ise 3,061 kişi katılmıştı.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied